Jump to content

Νεκρές φάλαινες και δελφίνια εκβράζονται στις ελληνικές θάλασσες


Recommended Posts

η φυση θα εκδικιθει πολυ ασχημα,επονται χειροτερα ειμαι σιγουρος.Ο θεος να βαλει το χερι του αλλα......το εχει βαλει ο ανθρωπος προ πολλου...πρεπει να εχει να κανει με την παγκοσμια ανοδο της θερμοκρασιας,η με την φαλαινοθηρια? :)

Link to comment
Share on other sites

Καποτε πηγαινα Αιγινα με το καραβακι και διπλα μας συνοδευαν δελφινια :thumbup:

Αξιζε το ταξιδακι μονο γι'αυτο.

Και δεν ειμαι τοσο μεγαλος :)

ΥΓ μια φορα ειδα και τεραστια χελωνα, που μολις πλησιασε το καραβακι εκανε καταδυση αργα.

Την προλαβα στο 1-2 μετρα βαθος.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο...

Εγω που πηγαινω καθε χρονο διακοπες με το Ιστιοπλοϊκο μας συναντουμε σχεδον καθε χρονο δελφινια...

Ειναι απο τα ομορφοτερα ζωα στο ζωικο βασιλειο...

Κανουν τρομερο παιχνιδι και θυμαμε μια φορα πριν 5 χρονια ο πατερας μου με ειχε βαλει να κολυμπησω μαζι τους(και αυτος μαζι)...Πραγματικα ενεργουν λες και ειναι κατοικιδια....

Για να επανερθω στο θεμα σημερα 2 φωκιες ειχαν καθως μεταναστευανε περασανε απο την Χαλκιδα....

Ολοι τις βλεπανε σαν θεαμα και τις φωτογραφιζανε αλλα ειναι πραγματικα θλιβερο το οτι βρεθηκαν μεσα στον Ευβοικο φωκιες...:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα βάζουν με τα ζώα; :) Πριν οι σκύλοι, τώρα αυτά τα θηλαστικά.....

Πόση ψυχοπάθεια, πια; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα τα δύσμοιρα τα ζωντανά... :hysterical: Εγώ στο χωριό μου στην Κέα είχα δει Δελφίνι σκοτωμένο από προπέλα (φριχτό θέαμα) και στον Ωρωπό (ελπίζω να το γράφω σωστά) μία γιγάντια χελώνα που ήταν γεμάτη με δύχτια γύρω από το λαιμό της... Και στις δυό περοπτώσεις οι λουόμενοι ενθουσιασμένοι και καταχαρούμενοι ποζαραν δίπλα στα άτυχα πλάσματα γεμάτοι χαμόγελα και έβγαζαν φωτογραφίες για σουβενίρ!!! Έλεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hysterical::wub::hysterical::hysterical::thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...