Jump to content

μονομαχος


χρηστος96

Recommended Posts

Λοιπον ειναι μηκος 36 :thumbup: χ πλατος 24χ υψος 31.

δν με περνει στο υψος για 2 εκατοστα

Link to comment
Share on other sites

δν με περνει στο υψος για 2 εκατοστα

Εαν θες μπορεις να παρεις το δικο μου εαν παρω σε αυτην την συναντησει ενα αλλο ενυδρειακη ειναι ολο δικο σου.Ειναι 10 λιτρα αν θες να μερωτησεις κατι στειλε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες μπορεις να παρεις το δικο μου εαν παρω σε αυτην την συναντησει ενα αλλο ενυδρειακη ειναι ολο δικο σου.Ειναι 10 λιτρα αν θες να μερωτησεις κατι στειλε π.μ.

Σε 10 λιτρα γαριδες?

Προσοχη γιατι λιγοτερα λιτρα, σημαινει πιο επικινδυνες και γρηγορες ανατροπες.

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 λιτρα γαριδες?

Προσοχη γιατι λιγοτερα λιτρα, σημαινει πιο επικινδυνες και γρηγορες ανατροπες.

Φυσικα οχι ρεντ τσερρυ.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα οχι ρεντ τσερρυ.

εγω αν βαλω 8α βαλω 25λιτρο

Link to comment
Share on other sites

εγω αν βαλω 8α βαλω 25λιτρο

μπορω να βαλω γαριδεσ τετοιου ειδους red cherry 2 aple snails και 1 μονομαχο αν ειναι φιλικος?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω γαριδεσ τετοιου ειδους red cherry 2 aple snails και 1 μονομαχο αν ειναι φιλικος?

Σου ειπα οτι γινετε να μπει.

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα οτι γινετε να μπει.

ποσοτητα>?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην δικια μου εροτηση δν απαντισατε ομως
το ποστ 2 δεν σου αρεσε? ή δεν σου εφτανε?

Αν σου ελεγα βαλε καμια 40 γαριδες και καμια 800αρια σαλιγγαρια θα "εκλεινε" το θεμα και θα ειχες πορωθει αρκετα?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ...

τα ρασβορα ειναι αυτα hangeli.

τα γατοψαρα ειναι το ενα αυτο Corydoras paleatus και το αλλο αυτο Corydoras aeneus

δηλαδη θα υπαρχει προβλημα με τα ηδη υπαρχοντα ψαρια?

ειναι κατι που πρεπει να κανω?

(αχ αυτοι οι πετσοπαδες.μου λενε οτι ακομα ειναι αδειο το ενυδρειο) και οτι μπορω να βαλω και μονομαχους

Συγνωμη για το ορθογραφικο, Hengeli ειναι το ονομα.

Τα γατοψαρα καλο ειναι να τα χαρισεις γιατι

α) Ειναι κοπαδοψαρα και ζουν σε ομαδουλες με 6-7 ατομα και πανω και μαλιστα ιδιου ειδους (εχεις ενα paleatus και ενα aeneus)

β) εχεις χαλικι ενω αυτα ζουν σε αμμο γιατι τρεφονται μεσω αυτης και γιατι με το χαλικι ιδιως αν ειναι "αγριο" καταστεφονται τα μουστακια τους και δεν μπορουν να τραφουν σωστα με τα αναλογα αποτελεσματα.

Επισης χανεις και το θεμα που προσφερουν οατν βουτουν με τη μουρη στην αμμο για να βρουν τροφη και μετα βγαζουν την αμμο απο τα βραγχεια τους ενω κρατανε την τροφη στο στομα.

συμφωνα με http://www.theaquariumwiki.com/Platy και αυτο http://www.theaquariumwiki.com/Trigonostigma_hengeli δειχνει οτι ειναι συμβατα .

κανω καποιο λαθος ?

Ναι οτι αυτα που γραφονται ειναι τα ορια αντοχης.

Αν εχεις σε 8 ενα rasbora θα ζησει λιγοτερο και χωρις να δειχνει σωστα τα χρωματα και τη συμπεριφορα του, επισης θα ειναι ευαλωτο σε ασθενειες.

Προτιμα να το εχεις στο μεσο των τιμων που δινονται και με σταθερες και χωρις αποτομες μεταβολες στις παραμετρους.

ΥΓ Καταλαβες οτι πρεπει να ανοιγεις δικο σου θεμα με ερωτηση και να μη παρεμβαλεσαι σε αλλου? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Καταλαβες οτι πρεπει να ανοιγεις δικο σου θεμα με ερωτηση και να μη παρεμβαλεσαι σε αλλου? :thumbup:

:P:hysterical: Σωστος και αυτο θα ελεγα πιο πριν αλλα με προλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...