Jump to content

L-270 Αναπαραγωγή


djtonyel

Recommended Posts

post-7926-1253524571_thumb.jpgpost-7926-1253524422_thumb.jpgpost-7926-1253524373_thumb.jpgpost-7926-1253524325_thumb.jpgΚαλλη μερα σε ολην τιν Pleco παρεα Εδω Και Λιγο Καιρο εχω Ξεκινιση Να Αναπαραγω Τα Pleco μου Ξανα 2 φορες σε εναν Μηνα Ενα Ζευγαρη L-270 .

post-7926-1253524498_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητήρια φίλε μου, θα μπορούσες να αναφέρεις κάποια στοιχεία για τη διαδικασία αναπαραγωγής? Συνθήκες νερού?

Και πάλι μπράβο! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αναπαραγογη , ph 7,2 26 .Οι Hypancistrus για σοστη αναπαραγογη πρεπη να εχεις ενειδριο 80 λιτρα τουλαγιστον Ενα Α αρσενηκο που σημενη οτι πρεπη να ειναι μεγαλιτερος απο τους αλλους και καλο ειναι να μην Εχεις πολους,πολοι τροφη,tetra tabmin την προτινο σαν τροφη αναπαραγογης ,και αλαγη νερου καθε βδομαδα. εγω παντος μερικες φορες ακουλουθω 3 βδομαδες ξηρασιας που σιμενη ληγοτερη τροφη και μη αλαγη νερου.

Το κακο στιν υποθεση ειναι οτη απο το πολι το ταιζμα πιθανον να αποκτισετε πλαναρια,εκτος αν δεν εχεται αμο και καθαριζετε το βηθω του ενηδρηου πολυ σιχνα κατι που θα στρεσαρη τα πσαρια.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εχω παρα πολλα μωρα .Εχω και 50 μωρα L-071

κατεβενο ροδο σιντομα αν καπιος απο ροδο θελη μπορο να του φερο

Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός :thumbup:

Θυμάμαι κάποτε πήγες να βγάλεις κάποια υβρίδια... Τελικά τι απογίνανε? Έζησε κανένα? Έχεις φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Αφτη ειναι μια πλιγομενη ιστορηα εφιγα για ροδο και αφισα τιν πεθερα μου να μου ταιζη το ενιδριο που αναπαραγω και οταν γηρησα ειχαν πεθανη ολα , Η πεθερα μου αντη να ανιξη τα καπακια να πεταξη τιν τροφη σικοσε ολην τιν καμπινα και εφιγε ο σολινας το εξοτερικου φιλτρου και δεν πιρε και χαμπαρι και ολο το νερο το πεταξε εξω και φισικα πετηαναν τα πσαρια εκτος αφτο το ζεωγαρη που μολις γενισε ,η ζιμια ανερχετε 2000 ε εκτος το πατομα που ιταν κσιλο,ρακοσ για δυο μινες

Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζεις ότι έγινε κατά λάθος ,προειδοποίηση ήταν, θα πρέπει να κοιτάς πιο πολύ την κόρη της από τα ενυδρεία αλλιώς..... δεν θα σου αφήσει κανένα ψάρι ζωντανό

Link to comment
Share on other sites

Αφτο ειταν καλο να σε καλα μοθ εφτιαξες τιν διαθεση ,της λεο ελλα στιν ελλαδα να σε παρο να κολιμπισις αλα δεν ερχεται ,αλα που θα παι δεν θα ερθη,παντος παιδια σινδομα φωτο με τα μωρα L-071 που ειναι poly cool χροματα και αποτι φενετε δεν διαφερι απο τα αλα ειδη ancistrus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

post-7926-1254791317_thumb.jpgpost-7926-1254791301_thumb.jpgpost-7926-1254790878_thumb.jpg

Για σας και παλι αυτα ειναι τα μωρα μου L-270 και L-079 .

To L-270 και L-079 εχουν την 3 μερες διαφορα , αλα το L-270 οπος βλεπεται ειναι πιο μεγαλο ,αν και στην πραγματικοτιτα το L-079 μεγαλονι 4 Ποντους πιο πολι

σιντομα φοτος με μωρα L-399 :(

Link to comment
Share on other sites

post-7926-1254791317_thumb.jpgpost-7926-1254791301_thumb.jpgpost-7926-1254790878_thumb.jpg

Για σας και παλι αυτα ειναι τα μωρα μου L-270 και L-079 .

To L-270 και L-079 εχουν την 3 μερες διαφορα , αλα το L-270 οπος βλεπεται ειναι πιο μεγαλο ,αν και στην πραγματικοτιτα το L-079 μεγαλονι 4 Ποντους πιο πολι

σιντομα φοτος με μωρα L-399 :)

Έλα Ελλάδα!!! Μόνο αυτό έχω να πω! Πρέπει να τα πούμε και από κοντά :( Τα συγχαρητήριά μου και πάλι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έλα Ελλάδα!!! Μόνο αυτό έχω να πω! Πρέπει να τα πούμε και από κοντά :( Τα συγχαρητήριά μου και πάλι :thumbup:

Κι εγω αυτο ειπα 4 ποστ παραπανω.... :)

Η ερωτηση νικο ειναι... και να έρθει... θα σε βρει εδω?? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οταν θα κατεβο ελλαδα θα τα πω με ολους και φισικα πολλα μυστικα για τιν αναπαραγογη .τα L-270 τα εχω προπουλιση σε ενα απο τα μεγαλητερα μαγαζοια της περιοχης μου.σας ευχωμαι σιντομα να εχεται πολες αναπαραγογες,(δεν ειναι δισκολο καθολου)Και σιγνομη για τα ελληνικα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για σας πλεκοτρελαμενοι. ακομα μια αναπαραγογη στεφτικε με επιτιχηα 20 νεογενητα :) ειμαι παρα πολυ χαρουμενος .θα επανελθω με βιντεο σημερα

Link to comment
Share on other sites

Eγω λεω να περημενουμε λιγο ακομα....Μην μας στειλεις ακομα...

Ας γεννησουν και τα Contradens... :angry2:

Συνχαρητηρια και για αυτη την γεννα..Εισαι πραγματικα Αξιος :):P

Link to comment
Share on other sites

Τα Contradens ειναι full adults μολις γινουν καλα, ξεκιναι το ταισμα.δωστε μου δυο μηνακια :)

Link to comment
Share on other sites

:):P:angry2:
Link to comment
Share on other sites

:) απλά τέλειο
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...