Jump to content

Παγκόσμιος πρωταθλητής στην πυγμαχία ο Ελληνοαυστραλός Κατσίδης


Recommended Posts

Παγκόσμιος πρωταθλητής στην πυγμαχία ο Ελληνοαυστραλός Κατσίδης

Προσωρινός (interim) παγκόσμιος πρωταθλητής στην πυγμαχία αναδείχτηκε ο Ελληνοαυστραλός Μιχάλης Κατσίδης, ο οποίος επικράτησε στα σημεία ύστερα από ένα συγκλονιστικό αγώνα που έγινε στο Λας Βέγκας, του Μεξικανού Βινσέντε Εσκομπέντο.

Ο ομογενής πυγμάχος καλείται πλέον να αντιμετωπίσει τον Χουάν Μοανοέλ Μαρκέζ για τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή.

Υπενθυμίζεται πως ο Κατσίδης το 2000 πήρε μέρος στους Ολυμπιακούς αγώνες του Σίδνεϊ με τα χρώματα της Αυστραλίας, ενώ είναι επαγγελματίας από το 2001. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως μόλις στον δεύτερο αγώνα του έγινε πρωταθλητής Αυστραλίας.

Αξίζει να σημειωθεί επίσης πως ο 29χρονος πυγμάχος εμφανίζεται στο ρινγκ με ελληνική αρχαία περικεφαλαία και στην πλάτη του έχει τεράστιο τατουάζ με τον "Ήλιο της Βεργίνας".

O Μιχάλης Κατσίδης εν δράσει

http://www.katsidisthegreat.com.au/

http://www.contra.gr/Boxing/World/250500.html

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο του :P

Τελικά οι Ελληνες βγάζουμε σε πολλά αθλήματα κορυφαίους αθλητές,εκτός από ένα που δεν βλεπόμαστε.... :thumbup:

Υ.Γ:συχγαρητήρια και στην εθνική μπάσκετ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι όμως αγωνιστηκε με τα χρωματα της Αυστραλιας και οχι της Ελλαδας, αφου αισθανεται και ειναι Έλληνας?? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εχει νοημα με ποια χρωμματα αγωνιστηκε..? :thumbup:

Για μενα έχει....

Μπροβαο στο παιδι που κερδισε.... μπραβο που ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης....

αλλα για μενα εχει που δεν αγωνιστηκε με τα χρωματα της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα έχει....

Μπροβαο στο παιδι που κερδισε.... μπραβο που ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης....

αλλα για μενα εχει που δεν αγωνιστηκε με τα χρωματα της Ελλαδας.

Tο να εισαι ξενος και να αισθανθεί ελληνας ειναι εφικτο αλλα να εισαι ελληνας και να αισθανεσε ελληνας δεν νοείτε με αλλα χρώματα εκτός της ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗΣ :thumbup: Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο του ως αθλητής! Από κει και πέρα περικεφαλαίες, τατού με τον ήλιο της Βεργίνας και χρώματα χωρών δεν μου λένε απολύτως τίποτα! Το αν αισθάνεται κάποιος Έλληνας δεν είναι κάτι που απαραίτητα τον τιμά... :thumbup:

ΥΓ: Μπράβο στην Εθνική μπάσκετ καθότι τα πιτσιρίκια δείξανε πως έχουν ψυχή!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο του ως αθλητής! Από κει και πέρα περικεφαλαίες, τατού με τον ήλιο της Βεργίνας και χρώματα χωρών δεν μου λένε απολύτως τίποτα! Το αν αισθάνεται κάποιος Έλληνας δεν είναι κάτι που απαραίτητα τον τιμά... :thumbup:

ΥΓ: Μπράβο στην Εθνική μπάσκετ καθότι τα πιτσιρίκια δείξανε πως έχουν ψυχή!

Φιλε μου συγνωμη που στο λεω ετσι (μπορει και να παρεξηγηθω λογο καθαρα γραπτου λογου)αλλα υπαρχουν ΧΩΡΕΣ και ΕΘΝΗ σε ενα απο αυτα ανήκουμε και εμείς και ειμασται ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ και ο κοσμος ξερει τι σημαινει ΕΛΛΑΣ, ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ,ΣΩΚΡΑΤΗΣ,Μεγας Αλέξανδρος,εως το σημερα και τον DRΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ οποτε ας μην τα ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ολα στο ονομα της ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ.Υ.Γ Αν δεν τιμα καποιον που αισθανετε ΕΛΛΗΝΑΣ τοτε τι θα πρεπει να ντρεπετε????μηπως πρεπει να διευκρινησης τι εννοείς γιατι με ενόχλησε πολλη αυτο που ειπες και σιγουρα θα ενοχλει και πολλους :P

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συγνωμη που στο λεω ετσι (μπορει και να παρεξηγηθω λογο καθαρα γραπτου λογου)αλλα υπαρχουν ΧΩΡΕΣ και ΕΘΝΗ σε ενα απο αυτα ανήκουμε και εμείς και ειμασται ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ και ο κοσμος ξερει τι σημαινει ΕΛΛΑΣ, ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ,ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ,ΣΩΚΡΑΤΗΣ,Μεγας Αλέξανδρος,εως το σημερα και τον DRΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ οποτε ας μην τα ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ολα στο ονομα της ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ.Υ.Γ Αν δεν τιμα καποιον που αισθανετε ΕΛΛΗΝΑΣ τοτε τι θα πρεπει να ντρεπετε????μηπως πρεπει να διευκρινησης τι εννοείς γιατι με ενόχλησε πολλη αυτο που ειπες και σιγουρα θα ενοχλει και πολλους :thumbup:

Δυστυχώς (κατ'εμέ) Έλληνας σημαίνει αυτά που έχεις γράψει πιο πάνω, αλλά σημαίνει και πολλά άλλα που δυστυχώς τα ξεχνάμε ή δεν μάθαμε ποτέ! Και αναφέρομαι σε άπειρες ιστορικές ανακρίβειες, προδοσίες, λεηλασίες κλπ κλπ που ακόμα και κάποιοι που τα ξέρουνε νιώθουν υπερήφανοι γι'αυτά. Είθισται μάλιστα να έχουν και τατουάζ με το "Λ" των Λακεδαιμόνιων, ή τον Ήλιο της Βεργίνας ή το τετρασκέλιον.

Προσωπικά θεωρώ πως δεν πρέπει να είμαστε περήφανοι για τη φύση μας έτσι όπως την έχουμε καταντήσει! Πολύ περισσότερο για ένα κράτος που πέραν κάποιων καλών δεν έχει να αναδείξει και πολλά! Σημαία, έθνος, ΕΛΛΑΣ, Μ.Αλέξανδρος και αρκετά άλλα στοιχεία δεν μου λένε τίποτα και αυτό με κάνει πιο περήφανο από Έλληνα.

Αν κάποιος προσβάλλεται με τα παραπάνω ας μου στείλει ΠΜ να το συζητήσουμε κι ας μη σπαμάρουμε εδώ!

"Είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας, γιατί και περήφανος να μην ήμουν... θα εξακολουθούσα να είμαι Έλληνας"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...