Jump to content

Αποτυχια ζευγαρωματοσ


alex959583

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Ασχολουμαι με τον υπεροχο κοσμο του ενυδρειου εδω και 3 χρονια και πριν απο 2 μηνες αν και δεν με ενδιεφερε καθολου πριν εδειξα ενδιαφερον για τους μονομαχους και οφειλω να πω οτι εχω κολησει πλεον με αυτο το υπεροχο ψαρι.Προσπαθησα στην αρχη με ενα ζευγαρι και ενω ο αρσενικος εκανε φωλια...ολα καλα μεχρι εκει...και ενω η θηλυκια ειχε ολα τα σημαδια οτι ειναι ετοιμη (ασπρο σημαδακι στην κοιλια κοντα στο πτερυγιο,καθετες γραμμες στην κοιλια).....ολα καλα μεχρι εκει.....και ενω για περιπου 1 και κατι ωρα αγκαλιαζοτανε το ζευγαρι κατω απο την φωλια....ολα καλα μεχρι εκει......πουθενα αυγα!!!!!!!! παρακολουθησα παρα πολλες φορες να ζευγαρωνουν αλλα τιποτα.Αυτη την απογοητευση την ξαναενιωσα μετα απο λιες μερες με την ιδια θηλυκια αλλα με αλλον αρσενικο με την ιδεα οτι δεν εκανε καλη δουλεια το αρσενικο αλλα μια απο τα ιδια ...ατελειωτα ζευγαρωματα αλλα αυγα ουτε ενα...και δυστυχως η θηλυκια μου μετα απο μερικες ημερες ενω την ειχα αφησει μονη της μου ψοφησε....Υπαρχει περιπτωση να μην μπορουσε να βγαλει τα αυγα της και γιαυτο να ψωφησε????Για να προλαβω ερωτησεις θερμοκρασια,τιμες νερου,χαμηλη ροη φιλτρανσης,ταισμα καλο στο διαστημα πριν ζευγαρωματος ολα ελεγχομενα.....εξου πιστευω και το ζευγαρωμα αλλα απο αυγα τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Ειχε πριστει η κοιλια της;

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα εβαλα να ζευγαρωσουν ηταν λιγο πρησμενη αλλα με το καιρο πρηζοταν και αλλο αν ηταν αρρωστο ομως θα ζευγαρωνε κανονικα 2 φορες με 2 διαφορετικους αρσενικους????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχαν πεταχτει τα λεπια της;

Μπορει να μην καταφερε να βγαλει τα αυγα και να πεθανε αυτο συμβαινει δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...