Jump to content

προβλημα με Gurami


Recommended Posts

παιδια καλισπερα λογο το οτι ειμαι φανταρος δεν εχω και πολυ χρονο για το ενυδρειο.λοιπον εχω μεσα ενα gurami το οποιο εχει βγαλει κοκκοινιλες στα βραγχια και στην κοιλια στην δεξια πλευρα και καθετε σηνεχεια πισο πισο στο ενυδρειο πισο απο ενα φυτο σε σκια .υποψιαζομαι πως η αρρωστια η καποιο απο τα αλλα το χτυπισαν.εχω και δυο serverium και δυο arius seimani τα οποια ζουν εδω και δυο χρονια μαζι απο τοτε που ξεκηνισε το ενυδρειο. το ενυδρειο ειναι 120 λυτρα ξερω πως ειναι μικρο εχω σκοπο να το αλλαξω μελλοντικα.

τωρα ομως τι κανω????????

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Απαραίτητα φωτογραφία :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Απαραίτητα φωτογραφία :thumbup:

καλος φιλε μου θα προσπαθισω να κατεβασω φωτογραφια γιατι αποτι εγραφα και πριν ειμαι και φανταρος και δεν εχω και πολυ χρονο.

με την πρωτη ευκαιρια θα κατευασω foto

ευχαριστω για το ενδυαφερον

αν εχει καποιος υποψην του κατι για το προβλημα μου ας ενειμερωσει ειναι κριμα να παθω ζημια

ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία - gmer
Link to comment
Share on other sites

καλος φιλε μου θα προσπαθισω να κατεβασω φωτογραφια γιατι αποτι εγραφα και πριν ειμαι και φανταρος και δεν εχω και πολυ χρονο.

με την πρωτη ευκαιρια θα κατευασω foto

ευχαριστω για το ενδυαφερον

αν εχει καποιος υποψην του κατι για το προβλημα μου ας ενειμερωσει ειναι κριμα να παθω ζημια

ευχαριστω

Kανείς δεν μπορεί να έχει υπόψη του κάτι αν δεν μας δώσεις πληροφορίες! Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι μία αλλαγή νερού με προετοιμασμένο νερό! Τόνισα τις φωτογραφίες, αλλά θέλουμε πλήρως συμπληρωμένη τη λίστα... και με μετρήσεις νερού!

Link to comment
Share on other sites

Aλλαγη νερού όσο νομίζεις ποιο μεγάλη , αντιχλώριο , ζωντανά βακτήρια , και Εκτοζόν σε διπλή δόση μία φορά .

Η προσθήκη βιταμινών στην τροφή βοηθά .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...