Jump to content

βοι8ιστεμε για κα8αριστι


filippos96

Recommended Posts

8ελω εναν κα8αριστη για 180 λιτρα 8α βαλω χρισοψαρα τι μου προτινετε.

δεν 8ελω κατι πολυ ακριβο γιατι δεν μου βρισκοντε πολα λευτα μπορω να δοσω μεχρι 55 ευρο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

8ελω εναν κα8αριστη για 180 λιτρα 8α βαλω χρισοψαρα τι μου προτινετε.

δεν 8ελω κατι πολυ ακριβο γιατι δεν μου βρισκοντε πολα λευτα μπορω να δοσω μεχρι 55 ευρο :thumbup:

Tι εννοεις με το καθαριστη;

Σε 180 λιτρα ποσα χρυσοψαρα θα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

8ελω εναν κα8αριστη για 180 λιτρα 8α βαλω χρισοψαρα τι μου προτινετε.

δεν 8ελω κατι πολυ ακριβο γιατι δεν μου βρισκοντε πολα λευτα μπορω να δοσω μεχρι 55 ευρο :thumbup:

Φίλτρο ενοείς??

Link to comment
Share on other sites

ο καλητερος καθαριστης ειναι.....τα χερακια σου!σκεψου το,γλυτωνεις και τα 55 ευρω!!! :thumbup:

μην ακους οτι υπαρχουν ψαρια που καθαριζουν τα ενυδρεια!ψεματα ειναι!!

αλλωστε δεν μορεις να αναμιξεις τα χρυσοψαρα (ψαρια κρυου νερου) με οτιδηποτε αλλο ψαρι! :P:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τροπικό ψάρι δε συνίσταται να μπαίνει στο ενυδρείο μαζί με χρυσόψαρα... Όχι μόνο λόγο θερμοκρασίας. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις νομίζω, είναι βάλεις 2-3 apple snails.

Link to comment
Share on other sites

ο καλητερος καθαριστης ειναι.....τα χερακια σου!σκεψου το,γλυτωνεις και τα 55 ευρω!!! :thumbup:

μην ακους οτι υπαρχουν ψαρια που καθαριζουν τα ενυδρεια!ψεματα ειναι!!

αλλωστε δεν μορεις να αναμιξεις τα χρυσοψαρα (ψαρια κρυου νερου) με οτιδηποτε αλλο ψαρι! :P:hysterical:

Κανένα τροπικό ψάρι δε συνίσταται να μπαίνει στο ενυδρείο μαζί με χρυσόψαρα... Όχι μόνο λόγο θερμοκρασίας. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις νομίζω, είναι βάλεις 2-3 apple snails.

:hysterical::hysterical::wub::hysterical:

Και αμα θες σαλιγκαρια ελα να τα πουμε και απο κοντα να σου δωσουμε κιολας

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=30554

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

8α βαλω 4 χρυσοψαρα τορα το ξεκιναο το ενιδριο 8ελο φιλτρο για να το στροσο αμα εχει σαλιγαρι που μπορουμε να βρε8ουμε μενω νικεα και ειμαι και 13 χρονον δεν μπορω να φιγω μακρια

Link to comment
Share on other sites

8α βαλω 4 χρυσοψαρα τορα το ξεκιναο το ενιδριο 8ελο φιλτρο για να το στροσο αμα εχει σαλιγαρι που μπορουμε να βρε8ουμε μενω νικεα και ειμαι και 13 χρονον δεν μπορω να φιγω μακρια

1. διαβασε...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=254904

2. αξιζει να ερθεις ως το Ολυμπικο.. οπου θα γινει η συναντηση.. ελα με τον πατερα σου ή τον μεγαλο σου αδερφο (αν εχεις)...

:thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

8ελω εναν κα8αριστη για 180 λιτρα 8α βαλω χρισοψαρα τι μου προτινετε.

δεν 8ελω κατι πολυ ακριβο γιατι δεν μου βρισκοντε πολα λευτα μπορω να δοσω μεχρι 55 ευρο :thumbup:

Εΐναι ενα καλος για τα τζαμια στην Καβαλας με Ιερα οδο.

Δεν πρεπει να θελει πολλα.

:P

Αλλιως βαλε applesnail .

Ποσα? αναλογα το ενυδρειο.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

τι ωρα γιατι το σαβατο το επογεμα 8α μου φερουν το ενιδριο το 180

στο σεφ ειναι η σιναντιση?

Link to comment
Share on other sites

Μικρε μου φίλε... κι εγω νικαια μένω....

Μολις μου γέννησαν τα σαλιγκαρακια μου.

Μεχρι να στρωσεις το ενυδρειο σου και βαλεις τα ψαρακια σου θα έχουν μεγαλώσει λίτγο τα σαλιγκαρια μου και σου υποσχομαι να σου τα φερω στο σπιτι!!

(Φυσικα να δωσουν την αδεια οι γονεις σου και να ειναι και παρώντες!!!) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να ερθεις συναντηση.Κι εγω στην ηλικια σου ειμαι και αλλα παιδια...

Ελα με τους γονεις σου σιγα..

Εχουν ερθει καποιοι ετσι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Eτσι :thumbup:

Στη δευτερη φωτο ειναι ο μικρος μας φίολος Γιωργος Guppy και στην πεμπτη ο Vag0s!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

μην ακους οτι υπαρχουν ψαρια που καθαριζουν τα ενυδρεια!ψεματα ειναι!!

Εδω διαφωνώ !

Εξαρτάτε τι εννοούμε καθαριστής .

Υπάρχουν καθαριστές που μας καθαρίζουν το ενυδρείο απο υπολείμματα τροφών που έχουν εισχωρήσει μέσα στο χαλίκι και καθαριστές για άλγες πολλών ειδών .

Link to comment
Share on other sites

Εδω διαφωνώ !

Εξαρτάτε τι εννοούμε καθαριστής .

Υπάρχουν καθαριστές που μας καθαρίζουν το ενυδρείο απο υπολείμματα τροφών που έχουν εισχωρήσει μέσα στο χαλίκι και καθαριστές για άλγες πολλών ειδών .

Συμφωνω αλλα πρεπει κατα τη γνωμη μου ...

α) να ειναι συμβατοι για το ενυδρειο και οχι να μπαινει οπου να'ναι, πχ σε κρυου νερου ενυδρεια ή με αφρικανες να βαζουν πλεκο ή σε ενυδρεια με μηδεν αλατα να βαζουν σαλιγγαρια ή σε αστρωτους βυθους γαριδες κορυ και οτο.

β) Να μη περιμενουμε απο τα ψαρια αυτα να κανουν τα παντα (γιατι δεν μπορουν φυσικα) και να μην φροντιζουμε την σωστη διατροφη τους για να αναγκαζονται να τρωνε τα "σκουπιδια".

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ξερισ την εκλισια αγιη αναργιροι αν την ξερισ ειναι πολι κοντα στο σπιτιμου μπορο να ερ8ω εικει μετιν μιτεραμου

να μου τα δοσιεσ σε ευαριστο παρα πολι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ξερισ την εκλισια αγιη αναργιροι αν την ξερισ ειναι πολι κοντα στο σπιτιμου μπορο να ερ8ω εικει μετιν μιτεραμου

να μου τα δοσιεσ σε ευαριστο παρα πολι :thumbup:

ο φιλιππος ενοει την εκκλησια αγιοι αναργυροι στον καραβα συνορα νικαιας και πειραια ...ειμαι γειτονας και φιλος του και ειπα να δωσω περισσοτερες πληροφοριες.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα πρεπει κατα τη γνωμη μου ...

α) να ειναι συμβατοι για το ενυδρειο και οχι να μπαινει οπου να'ναι, πχ σε κρυου νερου ενυδρεια ή με αφρικανες να βαζουν πλεκο ή σε ενυδρεια με μηδεν αλατα να βαζουν σαλιγγαρια ή σε αστρωτους βυθους γαριδες κορυ και οτο.

β) Να μη περιμενουμε απο τα ψαρια αυτα να κανουν τα παντα (γιατι δεν μπορουν φυσικα) και να μην φροντιζουμε την σωστη διατροφη τους για να αναγκαζονται να τρωνε τα "σκουπιδια".

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...