Jump to content

Μερικες ωραιες φωτογραφιες-Δισκοι


Raven

Recommended Posts

Απο ενυδρειο φιλου, ενα πανεμορφο ζευγαρακι...

Nikon D60 -nikkor 18-55mm.

DSC_0012.jpg

DSC_0010-1.jpg

DSC_0022.jpg

DSC_0005-1.jpg

DSC_0026.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελεια φιλε μπραβο σου

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιδια και ωραιες φωτογραφιες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφες φωτογραφίες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκε αρκετη επεξεργασια απο το photoshop γιατι το ενυδρειο ηταν σκοτεινο και δεν βοηθουσε υψηλες ταχυτητες διαφραγματος. Και τα χρωματα ειναι τονισμενα επισης...προσπαθησα παντως να μην μοιζουν αφυσικες. Ελπιζω να το πετυχα..

Link to comment
Share on other sites

μαγευτικο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A!!! Τωρα τα ειδα τα γλυκα μου τα παιδακια!! :thumbup: Τωρα ειναι πια γονεις τα αστερια μου!! :bowdown: Οχι τα χρωματα τους ετσι ειναι!! Αλεξ σε ευχαριστω και παλι για τη φωτογραφιση!! :thumbup:

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0025.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0081.jpg

DSC02470.jpg

DSC02479.jpg

DSC02431.jpg

DSC02416.jpg

DSC02414.jpg

Έγινε επεξεργασία - georgarask
Link to comment
Share on other sites

:thumbup::bowdown:

WOW μπράβο! Τυχερός είσαι! έχεις δεί να τα "τρώει" καθόλου; Εννοώ που τα βάζει στο στομα για να τα προστατέψει.

Και πάλι μπράβο για το κατόρθωμά σου! Με τέτοιους γονείς νομίζω θα βγόυν πολύ ομορφα δισκάκια!

Είναι μόνο του το ζευγάρι στο ενυδρείο;

Link to comment
Share on other sites

Κανε μας και μια αναφορα στο ενυδρειο...

Μεγεθος.. κατοικους... και όλα τα σχετικα!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα ψαρια και πολυ καλες φωτογραφιες.

Μπραβο σου φιλε μου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια!!

Ειναι μονο του το ζευγαρι σε ενυδρειο 120 λιτρων! Δεν εχει νοημα μια ολοκληρη φωτο μια που το aquascape απλα δεν υπαρχει! Μονο ενα ξυλο που γεννουν επανω του και ασπρη αμμο (που πρεπει να τη βγαλω και αυτη)! Δοκιμασα καποια φυτακια αλλα πανε και αυτα! Ουτε κερατοφυλλο ουτε πιστια ουτε καν φακη αντεχει! Η τριτη φορα που γεννησαν κρατησαν 20 μωρα δισκακια! Τις 2 πρωτες τα ετρωγε τα αυγα ο αρσενικος κατευθειαν! Αφου κολυμπουσαν και ηταν κολλημενα μονιμα στη μητερα, ο αρσενικος ... ειχε ορεξεις για αλλη γεννα και αρχισε να τρωει ενα ενα τα μικρα! Καταφερα και εσωσα τελικα 13 μικρα που τα εβαλα σε ενα 30 λιτρο! Ειναι τα μωρα στις φωτο! Ευτυχως δεχτηκαν αρτεμια και χαιρουν ακρας υγειας! Συντομα θα μεταφερθουν σε 60 λιτρο - νηπιαγωγειο! Εντομεταξυ οι μεγαλοι γεννησαν πανω απο 200 αυγα (στις παραπανω φωτο) εκ των οποιων καμια 20αρια γονιμοποιημενα που σημερα δειλα δειλα κολυμπουν ελευθερα! Το ποσοστο εκολλαψης μικρο .. μαλλον φταιω εγω που τοποθετησα το ξυλο σε πιο μεγαλη ροη... Αυτοι οι δισκοι θα με τρελλανουν .. μου φαινεται οτι η θυληκια αυτη τη φορα θελει να ξαναγεννησει!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

very niceeee! :welcome:;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...