Jump to content

θορυβος απο υπερχειλιση...


giannispass

Recommended Posts

Προσεξε με το βανάκι να μην ανεβάζεις περισσότερα λίτρα απο ότι κατεβάζεις γιατι σε βλέπω να σφουγκαρίζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω ασχοληθει πρακτικα με το θεμα παρα μονο θεωρητικα και χωρις να εχω ακουσει το παρακατω, με το βανακι ειναι σαν να μικραινουμε τη διαμετρ της σωληνας. δεν υπαρχει κινδυνος να βουλωσει? αν εφτιαχνε ενα σιφωνι δεν θα βοηθουσε?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω ασχοληθει πρακτικα με το θεμα παρα μονο θεωρητικα και χωρις να εχω ακουσει το παρακατω, με το βανακι ειναι σαν να μικραινουμε τη διαμετρ της σωληνας. δεν υπαρχει κινδυνος να βουλωσει? αν εφτιαχνε ενα σιφωνι δεν θα βοηθουσε?

Η διαμετρος μικραίνει αλλα κινδυνος να βουλώσει δεν υπάρχει εκτος και αν σταθει καποιο αντικείμενο...σε αυτες τι περιπτώσεις δεν υπάρχει αλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=27524

το λινκ απο το δικο μου προβλημα..τα πράγματα είναι απλά...οταν ακούς αυτον τον θορυβο στη βαράει κατάκουτελα σε καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

post-12059-1255030890_thumb.jpgΗ δικια μου τυπου durso ειναι αθορυβη σκεψου κατι τετοιο

κ απο πανο εχει μια ταπα μα μια μικρη τρυπα κ τελος!

Link to comment
Share on other sites

Με το βανάκι, έχω που το φωνάζω εδω και πολύ καιρό...η μόνη σίγουρη και αποτελεσματική λύση.Εαν προσέξεις λίγο στην ρύθμιση της βάνας δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα, χώρια που όπως έχω πεί στην συνέχεια, με το στρώσιμο του ενυδρείο...(χρήσιμες άλγες...)θα την έχεις τελείως ανοιχτή γιατί εν θα χρειάζεται καν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...