Jump to content

Αυγά από παπαγαλάκι !


Geo

Recommended Posts

Δεν ειπε να παρεις... εννοουσε αλλο αρσενικο... ενα απο αυτα που φιλοξενεις στο ενυδρειο σου!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως εννοείτε εσείς το "πάρεις" όσο και αν προσπαθώ και δεν ξέρω για ποια άλλα αρσενικά μιλάτε , το ενυδρείο μου έχει 1 παπαγαλάκι και 2 Oscars.

Τέλος πάντων για να μη ξεφεύγω από το θέμα πριν λίγο που πήγα να δω τι γίνετε με τα αυγά , τα περισσότερα τα είχε σκεπάσει με το χαλίκι και προσπαθούσε κουνώντας τα πτερύγιά του να σκεπάσει και τα υπόλοιπα. Προς το παρών το αφήνω έτσι και ας ελπίσουμε για το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως εννοείτε εσείς το "πάρεις" όσο και αν προσπαθώ και δεν ξέρω για ποια άλλα αρσενικά μιλάτε , το ενυδρείο μου έχει 1 παπαγαλάκι και 2 Oscars.

Τέλος πάντων για να μη ξεφεύγω από το θέμα πριν λίγο που πήγα να δω τι γίνετε με τα αυγά , τα περισσότερα τα είχε σκεπάσει με το χαλίκι και προσπαθούσε κουνώντας τα πτερύγιά του να σκεπάσει και τα υπόλοιπα. Προς το παρών το αφήνω έτσι και ας ελπίσουμε για το καλύτερο.

Ουπς... sorry... Τώρα το έπιασα... Έχεις ένα μόνο παπαγαλάκι? Τότε μη ελπίζεις σε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως εννοείτε εσείς το "πάρεις" όσο και αν προσπαθώ και δεν ξέρω για ποια άλλα αρσενικά μιλάτε , το ενυδρείο μου έχει 1 παπαγαλάκι και 2 Oscars.

Τέλος πάντων για να μη ξεφεύγω από το θέμα πριν λίγο που πήγα να δω τι γίνετε με τα αυγά , τα περισσότερα τα είχε σκεπάσει με το χαλίκι και προσπαθούσε κουνώντας τα πτερύγιά του να σκεπάσει και τα υπόλοιπα. Προς το παρών το αφήνω έτσι και ας ελπίσουμε για το καλύτερο.

Θα συμφωνησω μαζι σου.

Υ.Γ. Εννοουμε:

Δε σου ειπε να αγορασεις ακομα ενα παπαγαλοψαρο αρσενικό, αλλα τα αυγα μπορει να τα γομημοποιησει αλλο αρσενικο, εαν είναι καποιο απο τα 2 οσκαρ.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου.

Υ.Γ. Εννοουμε:

Δε σου ειπε να αγορασεις ακομα ενα παπαγαλοψαρο αρσενικό, αλλα τα αυγα μπορει να τα γομημοποιησει αλλο αρσενικο, εαν είναι καποιο απο τα 2 οσκαρ.

:thumbup::P:hysterical:

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::P:hysterical:

:hysterical:

mod note:

Βαγγο ειπαμε εισαι πιτσιρικάς και να ειμαστε λιγο υπομονετικοί αλλα εχω αρχισσει και εκνευριζομαι με ολα τα ασχετα που γραφεις. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΑΠΟΨΗ" ΓΙΑ ΟΛΑ :hysterical::hysterical::wub:

Φιλε geo

η γονιμοποιηση των αυγων μπορει να γινει μονο λιγα λεπτα μετα την γεννηση τους καθοτι μετα σκληραινει το περιβλημα.

Για να γινει γονιμοποίηση πρεπει να εχεις και αρσενικο απο το ιδιο ή απο ΠΟΛΥ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ειδος.

Συγγνωμη που δεν ειχα χρονο να σου το εξηγησω καλυτερα απο εχθες.

Οπότε αφησε το ψαρακι σου να δειξει τα ενστικτα του αλλα μην περιμενεις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

mod note:

Βαγγο ειπαμε εισαι πιτσιρικάς και να ειμαστε λιγο υπομονετικοί αλλα εχω αρχισσει και εκνευριζομαι με ολα τα ασχετα που γραφεις. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ "ΑΠΟΨΗ" ΓΙΑ ΟΛΑ :thumbup::P:hysterical:

Εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...