Jump to content

χρυσοψαρο


Recommended Posts

αποφασισα να δοσω το χρυσοψαρο που μου ειπατε σωστα οτι δν ζει καλα μεσα σε μια γυαλα 15 λιτρων ...μεσα μπορω να βαλω σαλιγκαρια μονο???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; Απλα μπορεί να έχεις πρόβλημα με τον να σου βγαίνουν έξω. Εγώ, στη θέση σου θα έβαζα 2-3 red cherry.

Link to comment
Share on other sites

οι red cherry αναπαράγονται γρήγορα και εύκολα. Δεν είναι καλό να τις βάζουμε σε μειωμένο χώρο.

Γενικά αν 1 ζώο είναι μικρόσωμο δεν σημαίνει ότι μπορούμε να το βάλλουμε σε μικρό χώρο. Δεν είναι θέμα διαστάσεων το πρόβλημα, αλλά απαιτήσεων.

Καλύτερα το σαλιγκαράκι με μερικά φυτά. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

δν εχω φιλτρο μεσα χρειαζεται να βαλω για να μπουν 2 σαλιγκαρια?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το 15 λιτρο ενυδρειο θα το εκανα φουλ φυτεμενο και τιποτα αλλο γιατι ειναι κατι που θα το χαρεις!Φιλτρανση οποσδηποτε γιατι αλιως θα πρεπει να κανει αλλαγες νερου συχνα για σκετα φυτα δεν ξερω αν χρειαζεται!

Link to comment
Share on other sites

το προωλημα ειναι οτι δν ειναι γυαλινο αλλα πλαστικο 8α εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να δοσω το χρυσοψαρο που μου ειπατε σωστα οτι δν ζει καλα μεσα σε μια γυαλα 15 λιτρων ...μεσα μπορω να βαλω σαλιγκαρια μονο???

πιστευω πως 8α ειναι λιγοι αυττοι που 8α τα εχουν δοκιμασει...αν 3ερουν απο την εμπειρια τους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και είμαι αρχάριος και μπορεί να πω βλακεία,θα το πω,γιατί δεν παίρνεις ένα απλό φίλτρο με 10 ευρώ και να βάλεις αν θες φυτά και 4 ζεβράκια?? από ότι έχω ακούσει και τα έχω δει και εγώ στην πράξη δεν θέλουν αντίσταση αρκεί να μην πέφτει η θερμοκρασία κάτω από 20..καλύτερα 22 C δωματιου...

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα προτεινεις για 15 λιτρα???

Βεβαια αποτι βλεπω στο προφιλ σου, εσυ εχεις εχεις βαλει περισσοτερα σε 7 λιτρα αλλα αυτο δεν λεει τιποτα...

Διαβασε τιποτα εδω μεσα και αφησε καλυτερα τις προτασεις...

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα προτεινεις για 15 λιτρα???

Βεβαια αποτι βλεπω στο προφιλ σου, εσυ εχεις εχεις βαλει περισσοτερα σε 7 λιτρα αλλα αυτο δεν λεει τιποτα...

Διαβασε τιποτα εδω μεσα και αφησε καλυτερα τις προτασεις...

Οταν κανουμε ενα λαθος εμεις... δε χρειαζεται να το προτεινουμε και σε αλλους.... :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε ενα λαθος εμεις... δε χρειαζεται να το προτεινουμε και σε αλλους.... :D

Καλα, μερικες φορες δεν ξερουμε οτι κανουμε και λαθος.

Δες το απο την καλη πλευρα του.

Τωρα το εμαθε και ο φιλος κανωντας τη λαθος προταση. :glare:

Το κακο ειναι να ξερουμε οτι κανουμε λαθος, να συνεχιζουμε να το κανουμε και χειροτερα ακομα να το προτεινουμε και σε αλλους. Εκει πεφτει τσεκουρι :)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

απο ποτε δεν μπενουν σε 15 λιτρα red chery!? Θα τρελαθουμε!?

Σπυρο δεν νομιζω οτι το Iwagumi ειναι καλη λυση για το φιλο μας.....

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω τωρα η γυαλα εχει 2 σαλιγκαρια ξηρας ..οπως εχω πει 8α παρω μονομαχοενυδρειο..ευχαριστω παντως..νομιζω ηταν το καλυτερο αυτο που εκανα

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω τωρα η γυαλα εχει 2 σαλιγκαρια ξηρας

τι νοεί με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

τι νοεί με αυτό?

3ηρασ κανονικα βρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

σιγά το πράγμα

Link to comment
Share on other sites

μπορούσε να το κανε κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

απο το να βαλω κατι νερου μια χαρα ειναι γιατι αυτα δν 8ελουν πολυ χωρο...εντα3ει?ειναι το καλυτερο πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

απο το να βαλω κατι νερου μια χαρα ειναι γιατι αυτα δν 8ελουν πολυ χωρο...εντα3ει?ειναι το καλυτερο πιστευω..

:):glare:

Link to comment
Share on other sites

μπορούσε να το κανε κάτι άλλο

ναι σωστα θα μπορουσε να βαλει ενα κοπαδι 13 tropheus!εχεις κανει κατι παρομοιο με παραπανω λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...