Jump to content

70 λιτρα τανγκανικα


olimpiakakias

Recommended Posts

Τις εχεις κολλησει???

Υ.Γ. Γιατι δεν ξανα εκανες το ιδιο με το προηγουμενο??Τοσο πολυ απογοητευτηκες??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα κομμεντ σας παιδια :(

δεν θελω να κανω παλι με παφφερ γτ:

1.)δεν θελω να τρεχω παλι στον μακακα που μου πουλησε τετοια ριζα να κανω παραγκελια με παφφερ

2.)επειδη εχω ειδη ενα φυτεμενο , σκεφτηκα να εχω και ενα με πετρες :) ετσι θα εχω ενα φυτεμενο , ενα τανγκανικα και προσεχως ριφφ, με λιγα λογια ειμαι ακρως καμμενος :thumbup:

Υ.Γ δεν ειναι κολλημενες αλλα ειναι στερεες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τα κομμεντ σας παιδια :(

δεν θελω να κανω παλι με παφφερ γτ:

1.)δεν θελω να τρεχω παλι στον μακακα που μου πουλησε τετοια ριζα να κανω παραγκελια με παφφερ

2.)επειδη εχω ειδη ενα φυτεμενο , σκεφτηκα να εχω και ενα με πετρες :) ετσι θα εχω ενα φυτεμενο , ενα τανγκανικα και προσεχως ριφφ, με λιγα λογια ειμαι ακρως καμμενος :thumbup:

[/color]Υ.Γ δεν ειναι κολλημενες αλλα ειναι στερεες

πόσο σιγουρος εισαι???? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πόσο σιγουρος εισαι???? :(

πολυ :) , πριν απο αυτο ηταν αλλα 2-3 σεταπ και τα 2 καταληξαν σε κατολισθηση , αυτο ειναι γερο , δεν κουνιουντε εκτος αμα τις σηκωσω

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Αμα τραβηξεις αμμοαπο την βαση τους υπαρχει περιπτωση να πεσουν..??

Αν εστω και μια στα 100 νομισεις πως μπορει να πεσουν κολησε τες χωρις δευτερη σκεψη...

Καλυτερα να χαλασεις 2 μερες απο το στρωσιμο παρα να μαζευεις ψαρια απο το πατωμα....:(

Y.Γ. Φενιζολ εχεις βαλει εε..??

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πιστευω να πεσουν , οσο για το φελιζολ δεν εχω , αλλα εχω βασει pvc αν και νομιζω το βαρος μοιραζετε μια χαρα ακομη και χωρις την βαση

Link to comment
Share on other sites

Για φενιζολ λεω μεσα στο ενυδριο κατω απο τις πετρες....

Ωστε σε περιπτωση πτωσης καποιας πετρας να μην εχες τρεχαματα...

Εγω ειμαι της αποψης αν γινεται να παρεις αυτα τα 2 μετρα και να ακολουθησεις την παρακατω συμβουλη...

Βαζεις φενιζολ απο πανω βαζεις πετρες και τις κολας μεταξυ τους και μετα ριχνεις την αμμο....

Ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Link to comment
Share on other sites

Για φενιζολ λεω μεσα στο ενυδριο κατω απο τις πετρες....

Ωστε σε περιπτωση πτωσης καποιας πετρας να μην εχες τρεχαματα...

Εγω ειμαι της αποψης αν γινεται να παρεις αυτα τα 2 μετρα και να ακολουθησεις την παρακατω συμβουλη...

Βαζεις φενιζολ απο πανω βαζεις πετρες και τις κολας μεταξυ τους και μετα ριχνεις την αμμο....

Ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

τωρα καταλαβα , δεν το ειδα πριν . οταν λω pvc βαση λεω και αεγω κατο απο της πετρες για να μοιραζει το βαρος στο γυαλι

Link to comment
Share on other sites

Nα κολλησεις και το φελιζολ....

Κι εγω έλεγα δεν κουνιουνται με τπτ... αλλα μολις εκανε ενα μικρο σεισμο εδω πιο πάνω στην πάρνηθα... με πήρε η μανα μου πανικόβλητη οτι πλάκωασαν οι πέτρες τα ψαρια!!!

Ευτυχως τελικά τα ψαρια ειχαν βοβηθει και ειχαν κρυφτει στις πετρες γιαυτο σεν εμφανίζονταν.

Υπάρχει περίπτωση κάποιος να κουνισει λίγο το ενυδρείο σου περνωντας απο διπλα??

Ακομα και σε αυτη την περίπτωση μπορει να πεσουν.... :(

Link to comment
Share on other sites

τα ψαράκια που σκοπεύεις να βάλλεις είναι άτακτα!

Δεν χρειάζεται κάποιος να κουνήσει το ενυδρείο σου ή να γίνει σεισμός, σκάβουν την άμμο συνέχεια και την μετακινούν! Επομένως οι πέτρες μπορεί ξαφνικά να μην πατάνε καλά κάπου και να πέσουν.

φελιζόλ και κόλλα σε τέτοια ψάρια είναι μονόδρομος!

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου η άποψη είναι ότι όταν οι πέτρες πατούν στο φελιζολ έστω και αν τα ψαρια σκάβουν δεν μετακινούνται, αυτό μπορεί να συμβεί μονο όταν οι πέτρες είναι πάνω στην άμμο, για τον λόγο αυτό βάζουμε τελευταία την άμμο. :(

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου η άποψη είναι ότι όταν οι πέτρες πατούν στο φελιζολ έστω και αν τα ψαρια σκάβουν δεν μετακινούνται, αυτό μπορεί να συμβεί μονο όταν οι πέτρες είναι πάνω στην άμμο, για τον λόγο αυτό βάζουμε τελευταία την άμμο. :(

Συμφωνω μαζί σου, αλλα όπως ειπα δεν ειναι μονο το θεμα να σκαψουν τα ψαρακια.... αλλα και ολα όσα ανεφερα παραπάνω...

Βεβαια, αφου ειπε οτι θα τις κολλησει, νομίζω οτι το θεμα εχει λήξει.

Περιμένουμε κι αλλες φωτο..... :)

Link to comment
Share on other sites

η δικη μου γνωμη ειναι να μην κολληθουν μεταξυ τους οι πετρες γιατι πιστευω θα θελεις καποια στιγμη να κανεις αλλαγες στο set up του ενυδρειου σου και δεν θα μπορεις

Link to comment
Share on other sites

η δικη μου γνωμη ειναι να μην κολληθουν μεταξυ τους οι πετρες γιατι πιστευω θα θελεις καποια στιγμη να κανεις αλλαγες στο set up του ενυδρειου σου και δεν θα μπορεις

Με σιλικόνι θα τις κολλησει.

Λίγο να το ζορίσει... ξεκόλλησε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας είμαστε λογικοί!

πέτρα είναι, αν κυλίσει θα σου σπάσει το ενυδρείο και θα γίνουν όλα @$@#$#%@#%*%@!!!

Νομίζω αυτό είναι η προτεραιότητα! Όμορφα, πρακτικά και λογικά είναι όσα λέτε, αλλά όταν όλοι οι έμπειροι σε αυτά τα ψάρια κολλάνε τις πέτρες ποιοι είμαστε εμείς που θα το αμφισβητήσουμε; Εγώ δεν θα το τόλμαγα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας είμαστε λογικοί!

πέτρα είναι, αν κυλίσει θα σου σπάσει το ενυδρείο και θα γίνουν όλα @$@#$#%@#%*%@!!!

Νομίζω αυτό είναι η προτεραιότητα! Όμορφα, πρακτικά και λογικά είναι όσα λέτε, αλλά όταν όλοι οι έμπειροι σε αυτά τα ψάρια κολλάνε τις πέτρες ποιοι είμαστε εμείς που θα το αμφισβητήσουμε; Εγώ δεν θα το τόλμαγα!

Εξαρτάται από το είδος τις πετρας και πως είναι στημένες.

Link to comment
Share on other sites

:) θα τις κολλησω , δεν ειναι το πρωτο αφρικανικο που στηνω απλα ηθελα να αποφυγω το κολλημα γιατι το βαριεμε αφανταστα :thumbup:

ευχαριστω για τις πολυτιμες αποψεις σας :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...