Jump to content

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ


Recommended Posts

post-8936-1254173622_thumb.jpgpost-8936-1254173667_thumb.jpgΕπιτέλους ! Μετά από 4 μήνες αναμονή γέννησαν οι red cherry μου :)

ΧΑΜΟΣ ! ένα σωρό μικράκια :(

Θέλουν κάτι το ιδιαίτερο από φαγητό ή θερμοκρασία ?

Πληροφοριακά το ενυδρείο μου είναι 30 λ με καλές μετρήσεις(PH =7,8, NO3=5, PO3=0, NO2=0)

με αρκετά φυτά και μπόλικη άλγη .

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσουν :(:)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου και να τις χαιρεσε.Απο τροφη δεν θελουν τιποτα τωρα η εαν θες τριβε την τροφη και μπορει να την φανε .Αλλα αφου εχεις αλγες τοτε εισαι μια χαρα και σε λιγο δεν θα υπαρχει ουτε για ιδεα αλγη .Καλη συνεχεια. :(:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ! Μετά από 4 μήνες αναμονή γέννησαν οι red cherry μου
τι τόσο καιρό θέλουν :(
Link to comment
Share on other sites

Για 3 μήνες είχα μόνο 6 γαριδούλες, δεν έβαζα άλλες λόγω υπερβολικής ζέστης-καλοκαιριού (θ 30)

Προ μηνός έβαλα άλλες τόσες και ξεκίνησε η δουλειά . Ασε που το ενυδρείο ήταν καινούργιο και πιθ ήθελαν και τον χρόνο τους

Αν μπορέσω θα βγάλω και καμμιά πιο τις προκοπής φωτο

Link to comment
Share on other sites

einai efkolo na kanis genna tetiou idous?????

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

mod note:

Σε παρακαλω να γραφεις στα ελληνικα.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=24122

Ολα τα επομενα μυνηματα σου σε greeklish θα διαγραφονται αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε ότι όταν τις αγοράζουμε είναι πολύ νέες για αναπαραγωγή (συνήθως) οπότε πρέπει να περιμένουμε και να ωριμάσουν σωματικά για να μπορούν να αναπαραχθούν.

Άπαξ και αρχίσουν όμως δεν σταματάνε εύκολα. Εϊναι το πιο εύκολο είδος για αναπαραγωγή. Φυλλαράκια τριμμένα ή και κάποια ταμπλέτα να τους ρίξεις και θα βρουν να φάνε! Ειδικά στα φυτεμένα τρώνε και άλγη ή βιοφίλμ που σχηματίζονται πάνω στα φυτά!

Να τα χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε. Εμένα γέννησαν μετά απο μια βδομάδα! :( Δηλαδή χθές είδα μια μικροσκοπική γαρίδα να περιφέρεται απο στα τζαμια κοντά στα επιπλέοντα. Γαριδοπατέρες! :blink:

Παρεπιπτώντως δεν ήταν αγορασμένες αλλα των Zannikola. ;)

Ευχαριστώ παιδιά! :(

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και σε σένα! Σε τι ενυδρείο τις έχεις?

Στο δικό μου γίνεται χαμός γαριδούλες αμέτρητες διαφόρων μεγεθών, τι θα τις κάνω όταν μεγαλώσουν?

Γαριδοσαλάτα?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Γιατί όχι; :blink: Πλακίτσα.

Εγώ τις έχω σε ένα 60-65 καθαρά μαζί με 5 γκάπυ και 1 danio (ξέρω είναι κοπαδόψαρο αλλα δεν μπορώ να βρώ του είδους του). Τελικά η γέννα πρέπει να ήταν άκυρος συναγερμός γιατί έκτος απο εκείνη την μια που είδα μια φορά μονο δεν έχω ξαναδεί άλλη μικρή. Ακόμα αυτή που είχε αυγά έχει ακόμα, εκτός κι αν είναι άλλη με αυγα. Τι να πω... όλες ίδιες είναι :(;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δοκίμασε κανείς να ρίξει λίγο excel σε γαριδοενυδρείο ?

Θα ζήσουν οι γαρίδες? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...