Jump to content

Απαγόρευση; Γιατί;


Recommended Posts

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=30879

Για το παραπάνω ποστ, μου απαγορεύθηκε το δικαίωμα να γράφω στο φόρουμ μέχρι τις 8/10/2009.

Μάλιστα δεν δόθηκε καμία διευκρίνιση ή αιτιολογία για τον λόγο της απαγόρευσης ακόμα και αφού έστειλα π.μ. στον συγκεκριμένο “moderator”.

Ζήτησα λοιπόν από άλλον moderator και συγκεκριμένα τον Νίκο τον Ψάλτη να με ενημερώσει για πιο λόγο μου απαγορεύτηκε η δυνατότητα συγγραφής.

Ο Νίκος με ενημέρωσε ότι μάλλον ο Σταμάτης διέκρινε ειρωνικό τόνο στην απάντηση μου.

Και ερωτώ εγώ,

διακρίνετε κάποια ειρωνεία στη παραπάνω απάντηση ή τέλος πάντων αν ναι δεν θα έπρεπε να μου το πείτε ώστε να το διευκρινίσω ζητώντας μάλιστα συγνώμη αν έδωσα τέτοια εντύπωση;

Δεν είναι κάπως υπερβολικό να «ρίχνουμε» απαγορεύσεις γιατί πιστεύουμε ότι πρέπει ,χωρίς να ζητήσουμε διευκρινήσεις ή γιατί ξυπνήσαμε στραβά εκείνο το πρωί;

Αλλά ας δεχτώ και ότι όντως εκείνο το πρωινό ήταν δύσκολο(άνθρωποι είμαστε) τώρα που το ξαναβλέπουμε με ποιο καθαρό μυαλό δεν το θεωρούμε λίγο υπερβολικό;

Αν ναι, περιμένω την δημόσια συγνώμη του εν λόγω moderator και φυσικά την άμεση άρση της απαγόρευσης

Αν όχι, θεωρώ ότι έχω πρόβλημα συμπεριφοράς και συνεννόησης οπότε και θα σιωπήσω.

Τα σχόλια δικά σας

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω και πάλι το ιδιο μηνυμα που πήρες μαζί με το warning

"Απαράδεκτο ειρωνικό ύφος .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=262668 "

Σαφως και διακρίνω ειρωνία οταν η απάντησή σου στο ερωτημα μου αν το εχεις ανοίξει το θεμα στο σωστο σημείο , είναι

"ε χμ.... σε λάθος το άνοιξα; σορυ αγαπητέ μοντερέτορα, πλιζ μεταφέρετέ το θενκς "

Μάλλον θα πρέπει εσύ να ζητησεις συγνώμη .

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν υπηρξε καποιος αλλος διαπληκτισμος ισως μεσω πμ διακρινω υπερβολη εκ μερους του moderator.Oπως και να εχει ομως καλο θα ηταν να ειχαμε και την αλλη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω και πάλι το ιδιο μηνυμα που πήρες μαζί με το warning

"Απαράδεκτο ειρωνικό ύφος .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=262668 "

Σαφως και διακρίνω ειρωνία οταν η απάντησή σου στο ερωτημα μου αν το εχεις ανοίξει το θεμα στο σωστο σημείο , είναι

"ε χμ.... σε λάθος το άνοιξα; σορυ αγαπητέ μοντερέτορα, πλιζ μεταφέρετέ το θενκς "

Μάλλον θα πρέπει εσύ να ζητησεις συγνώμη .

Πραγματικά δεν είχα καμία πρόθεση ειρωνίας και το warning ούτε καν το πρόσεξα παρά μόνο την απαγόρευση.

Να το πω λοιπόν ξανά χωρίς τα ελληνοαγγλικά

Ζητώ συγνώμη παρακαλώ μεταφέρετε το

Ευχαριστώ.

Δεν θα ήταν ποιο εύκολο να μου στέλνατε ένα μήνυμα χωρίς να γίνει παρεξήγηση απ το να βάλετε καυευθείαν απαγόρευση;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να πει πως ο φαιδρός τόνος που χρησιμοποίησες

σε σοβαρό ερώτημα του Σταμάτη, πέφτει στην κατηγορία της ειρωνείας.

Εκ των υστέρων κρίνω ότι ήθελες απλά να μειώσεις την σημασία του λάθους σου, αλλά διάλεξες λάθος τόνο να το πεις.

Δεν νομίζω όμως ότι με το να πας στο άλλο άκρο,

ζητώντας ή προσφέροντας συγνώμη, θα το διορθώσεις.

Καρντάσι, στην θέση σου δεν θα το έπαιρνα τόσο βαριά, δεν έπαθες και κάτι τραγικό...

Καλή καρδιά...

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ και εγω συγγνώμη για την αυστηρότητα .

Τέλος καλό όλα καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο πολιτισμένος διάλογος, πάντα φέρνει τα καλύτερα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω και πάλι το ιδιο μηνυμα που πήρες μαζί με το warning

"Απαράδεκτο ειρωνικό ύφος .

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=262668 "

Σαφως και διακρίνω ειρωνία οταν η απάντησή σου στο ερωτημα μου αν το εχεις ανοίξει το θεμα στο σωστο σημείο , είναι

"ε χμ.... σε λάθος το άνοιξα; σορυ αγαπητέ μοντερέτορα, πλιζ μεταφέρετέ το θενκς "

Μάλλον θα πρέπει εσύ να ζητησεις συγνώμη .

οχι και ''απαραδεκτο ειρωνικο υφος''. και ''συγνωμη'' σου λεει και ''παρακαλω'' και ''ευχαριστω'' στο μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

οχι και ''απαραδεκτο ειρωνικο υφος''. και ''συγνωμη'' σου λεει και ''παρακαλω'' και ''ευχαριστω'' στο μηνυμα!

Για ποιό λόγο το συνεχίζεις αφου τα βρήκαν οι δυό τους :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...