Jump to content

Παρουσίαση 70 λίτρα Tanganyika


Sta8hs000

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 100
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eπιτελους...Το εβγαλες το κοχυλι...

Σταθη πολυ καλο αλλα επιμενω στην αυξηση λιγο των πετρων...

Δεν υπαρχει λογος να τους κοψο απο τον ελευθερο τους χωρο (για κολιμπι) και να βαλω πετρες... μιλαμε μονο για ενα ζευγαρακι... τι να τις κανουν τις 2 στιβες!?

πρεπει περα απο την ομορφια να κοιταμε και την πρακτικοτιτα.... :(:)

Link to comment
Share on other sites

Μα για πρακτικοτητα μιλησα οχι για ομορφια....

Αν εχουν παραπανω σπηλιες σε περιπτωση ξυλου θα βρουν πιο ευκολα τρυπα για να ημρεμισουν... :(

Link to comment
Share on other sites

To εβγαλες το κοχυλι τελικα.. Παρολο που ειχες δεθει συναισθηματικα μαζι του :(

pS. Ειναι πολυ καλο αλλα ετσι οπως το βλεπω στη φωτο μου φαινεται οτι κατι λειπει.Και ετσι μπορεις να το αφησεις..Αλλα νομιζω οτι εσυ πρεπει να φτιαξεις το τελειο.. :)

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο αποτελεσμα φιλε μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η καλη μου μηχανη.... το βραδυ θα σας εχω καλυτερες φωτο.......... :):thumbup:

Τώρα που το βλέπω χωρίς κοχύλι το προτιμώ.Θα έλεγα οτι οι πέτρες είνα αρκετές μην το πνίξεις το ενυδρείο.

Περιμένουμε με χαρά τις κανούργιες φωτό.

:(

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Σταθη....πολυ καλη δουλεια!!!!.....μια μεγαλυτερη βαλισνερια θες μαλλον.....περιμενω νεα σου για το 180.....πιο πολυ αγχος το εχω απο εσενα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Σταθη....πολυ καλη δουλεια!!!!.....μια μεγαλυτερη βαλισνερια θες μαλλον.....περιμενω νεα σου για το 180.....πιο πολυ αγχος το εχω απο εσενα.... :thumbup:

Χαχα... ευχαριστω πολυ φιλε... τωρα που τελειωσα απο αυτο θα ερθει και το μεγάλο.... :thumbup::bowdown:

Τώρα που το βλέπω χωρίς κοχύλι το προτιμώ.Θα έλεγα οτι οι πέτρες είνα αρκετές μην το πνίξεις το ενυδρείο.

Περιμένουμε με χαρά τις κανούργιες φωτό.

:(

Ευχαριστω πολυ Σωκρατη, συμφωνω με τις πετρες, ειναι ηδη αρκετες... ελπιζω να σου αρεσουν οι νεες φωτο... :)

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

όμορφο, μ' άρεσε που το είδα και σκοτεινό το ενυδρείο!

Link to comment
Share on other sites

Σταθη το ενυδρειο σου ειναι υπερβολικα μικρο για αυτα τα υπεροχα ψαρακια...

Συμφωνα με ξενη βιβλιογραφια......καποιου πολυ γνωστου στο <<αθλημα>>,μπορει να κρατηθει ενα ζευγαρι στα 70 λιτρα :(

Link to comment
Share on other sites

It is my opinion that the best method for keeping Neolam-prologus brichardi is in a species only tank. A tank as small as 15 gallons can be utilized, though between 20 and 35 gallons* would be more appropriate.

απο το cichlid-forum

20 - 35 γαλονια δλδ σε λιτρα 75 με 140 :(

Link to comment
Share on other sites

It is my opinion that the best method for keeping Neolam-prologus brichardi is in a species only tank. A tank as small as 15 gallons can be utilized, though between 20 and 35 gallons* would be more appropriate.

απο το cichlid-forum

20 - 35 γαλονια δλδ σε λιτρα 75 με 140 :)

Σταθη μου,δε μιλαμε αβασιμα,ουτε συμβουλευουμε για να το παιξουμε οτι ξερουμε τα παντα.

Πειραματιζομαστε σε αυτα που οι μεγαλοι προτεινουν,και αναλογως εμπειριων λεμε και τη γνωμη μας.

Ειχω κι εγω ζευγαρακι σε 70 και κατι λιτρα........απιστευτη επιλογη,γι'αυτο και σου το προτεινα,και μαλλον θα το ξανακανω οταν βγαλω τα multi............

Καλη συνεχεια και να τα χαρεις........... :(

Link to comment
Share on other sites

75 με 140 εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...

Εχεις ενα ψαρι που γινεται 10 εκατοστα καθαροαιμο των βραχων σε ενυδρειο 70 λιτρων με 2-3 πετρουλες.

Δια αν μιλουσες μαζι του θα σου ελεγε οτι το συστηνει σε αυτα τα λιτρα ΜΟΝΟ για αναπαραγωγικους σκοπους(αληθεια τα 40-50 μωρα που μπορει να σου προκυψουν ανα τρεις εβδομαδες τι θα τα κανεις?)

Link to comment
Share on other sites

It is my opinion that the best method for keeping Neolam-prologus brichardi is in a species only tank. A tank as small as 15 gallons can be utilized, though between 20 and 35 gallons* would be more appropriate.

απο το cichlid-forum

20 - 35 γαλονια δλδ σε λιτρα 75 με 140 :)

Εγώ θα πω το εξής οτι αν είναι μόνο ζευγάρι ,τουλάχιστον αυτά που διαβάζω εγώ , προτείνεται ενα ενυδρείο της τάξης 60-70 λτ., αν όμως πρόκειται να φιλοξενηθεί αποικία τότε τα πράγματα αλλάζουν και τότε απαιτείται πολύ μεγαλύτερο ενυδρείο.

:(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...