Jump to content

Mini Malawi


DarkAngel

Recommended Posts

Στράτο, Σωκράτη ευχαριστώ πολύ και για τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη. Να είστε καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vag0s ευχαριστώ πολύ

Koing Koing ευχαριστώ όταν τελειώσω με το background φυσικά και θα το παρουσιάσω. Προς το παρόν άπειρα τεστ, χρώματα και λεπτομέρειες με καθυστερούν.

μια φωτό ακόμη από την κατασκευή

dsc_0117.jpg

και μια πριν αρχίσει το βάψιμο

dsc_0101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ατύχημα σήμερα... Ράγισε η δεξιά πλευρά από το ενυδρειάκι και άρχισε να τρέχει νερά. Τα ζωντανά μπήκαν σε ένα κουβά με θερμοστάτη και το φίλτρο. Φωτογραφίες σε λίγο...

Η μέρα μου χάλασε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ατύχημα σήμερα... Ράγισε η δεξιά πλευρά από το ενυδρειάκι και άρχισε να τρέχει νερά. Τα ζωντανά μπήκαν σε ένα κουβά με θερμοστάτη και το φίλτρο. Φωτογραφίες σε λίγο...

Η μέρα μου χάλασε...

Ψυχραιμία καταρχήν .Τώρα τι θα κάνεις ;.

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τη Δευτέρα θα πάω να το αλλάξω ή να πάρω κάποιο άλλο στα ίδια λίτρα μέχρι τότε τα ζωντανά θα είναι στον κουβά (δεν μπορώ να τα βάλω στο 180λιτρο με 6.5 ph). To νερό είναι κρατημένο σχεδόν όλο.. Ψύχραιμος είμαι αδερφέ αλλά χαλάστηκα όσο να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φωτό από το ατύχημα

dsc_0124.jpg

dsc_0122.jpg

dsc_0126.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τη Δευτέρα θα πάω να το αλλάξω ή να πάρω κάποιο άλλο στα ίδια λίτρα μέχρι τότε τα ζωντανά θα είναι στον κουβά (δεν μπορώ να τα βάλω στο 180λιτρο με 6.5 ph). To νερό είναι κρατημένο σχεδόν όλο.. Ψύχραιμος είμαι αδερφέ αλλά χαλάστηκα όσο να είναι...

Εχεις δίκιο ,υπομονή λοιπόν μέχρι αύριο για να λυθεί το πρόβλημα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ναι, απλά ράγισε ευτυχώς μπροστά τα μάτια μου

Σωκράτη είναι και αυτά μέσα στο χόμπυ δυστυχώς

Στράτο δεν πειράζει, θα το ξανακάνω όπως ήταν και ακόμη καλύτερο...

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου. Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ναι, απλά ράγισε ευτυχώς μπροστά τα μάτια μου

Σωκράτη είναι και αυτά μέσα στο χόμπυ δυστυχώς

Στράτο δεν πειράζει, θα το ξανακάνω όπως ήταν και ακόμη καλύτερο...

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου. Να είστε καλά.

:):glare::D

Να είσαι και εσύ καλά,καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ναι, απλά ράγισε ευτυχώς μπροστά τα μάτια μου

Σωκράτη είναι και αυτά μέσα στο χόμπυ δυστυχώς

Στράτο δεν πειράζει, θα το ξανακάνω όπως ήταν και ακόμη καλύτερο...

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου. Να είστε καλά.

Aπο οτι μας εδειξες μεχρι τωρα,ειμαι σιγουρος :)

Καλη συνεχεια φιλε μου :glare:

Link to comment
Share on other sites

Κωστή, ευχαριστώ φίλε. Πάντως πιό μεγάλο δεν θα πάρω, 20L mini tanganyika είναι το project, και ενώ περίμενα προβλήματα με τα ψάρια και το σετάρισμα... ήρθε από αλλού... Χώρια που την Παρασκευή έρχονται επιτέλους τα Multies και όπως υποσχέθηκα θα δωρίσω Gibberosa σε "Αφρικάνο" από Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ και πάλι για την συμπαράσταση.

Έγινε επεξεργασία - DarkAngel
Link to comment
Share on other sites

On the air again που λένε... Μετά την περιπέτεια και το ράγισμα του 20λιτρου αντικαταστάθηκε με ένα 37λιτρο (Κωστή τα κατάφερες τελικά, ευχαριστώ). Εδώ θέλω να δώσω και δημοσίως τα συγχαρητήριά μου στο pet shop που μου αντικατέστησε χωρίς δεύτερη κουβέντα τη σπασμένη γυάλα. Μάλιστα ο άνθρωπος ούτε καν ζήτησε να να το δεί "διάλεξε μια άλλη" μου είπε. Ετσι πήρα μια δική του ιδιοκατασκευή 37λίτρα καθαρά και δεν ξαναμπλέκω με "κινέζικα". Το mini tanganyika project συνεχίζεται και την Παρασκευή έρχονται επιτέλους τα multies μου.

Να είστε καλά όλοι σας...

post-15202-1255979965_thumb.jpgpost-15202-1255979989_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eνα μεγαλο μπραβο στον επαγγελματια καταστηματαρχη,και ξανα μανα καλη αρχη και συνεχεια σε σενα. :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο όντως ένα μεγάλο μπράβο στον καταστηματάρχη και μακάρι να ήταν όλοι έτσι. Ευχαριστώ για τις ευχές σου και η βαλισνέρια στο δεξί μέρος είναι αφιερωμένη σε σένα. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο όντως ένα μεγάλο μπράβο στον καταστηματάρχη και μακάρι να ήταν όλοι έτσι. Ευχαριστώ για τις ευχές σου και η βαλισνέρια στο δεξί μέρος είναι αφιερωμένη σε σένα. Σε ευχαριστώ και πάλι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον καταστηματάρχη για τον επαγγελματισμό του ,αλλά και σε εσένα για το μεράκι και την αγάπη σου για το χόμπι μας!Πιστεύω πως το νερό μπήκε στο αυλάκι και σύντομα θα χαιρεσαι το νεο σου ενυδρείο :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα....

Εγω για το καλο σου το ειπα και των ψαριων σου :glare:

Ευχαριστα τα νεα και μπραβο για το καλο παραδειγμα του Μαγαζατορα....

Καλη συνεχεια και ειμαι σιγουρος πως θα ειναι....:)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Κωστή

Ολα καλά σήμερα εκτός το Frontosa/ Gibberosa που το βρήκα στο πάτωμα της κουζίνας. Πήδηξε μάλλον γιατί δεν του άρεσε το καινούριο του περιβάλλον (αν και τοποθέτησα τις πέτρες με την ίδια σειρά, έφερα τη θερμοκρασία στους 26° και το τοποθέτησα προσεκτικά στην καινούρια γυάλα). Μετά από μια γρήγορη έρευνα που έκανα στο δίκτυο ανακάλυψα -δυστυχώς πολύ αργά- ότι τα frontosa πηδάνε από το ενυδρείο γενικώς για αυτό πάντα καπάκι.

Και μια φωτό από το τελειωτικό setup. Οι πέτρες είναι από το Γομάτι και την Ηφαιστεία της Λήμνου (να πάτε, υπέροχο νησί) και στη δεξιά πλευρά αγορασμένες από γνωστό και πολύ καλό pet shop.

dsc_0142.jpg

Το θέμα με το background πρέπει να ξαναγίνει από την αρχή καθώς η καινούρια γυάλα είναι μεγαλύτερη (χαρίζω πάντως το 45Χ25 σε όποιον ενδιαφέρεται)

Να είστε καλά όλοι σας

Έγινε επεξεργασία - DarkAngel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...