Jump to content

αναγνώριση!!!


Recommended Posts

Nά μαι πάλι έψαξα αρκετά πρίν σας το δείξω όμως δεν βρήκα κάτι...

καμιά ιδέα;

μπροστά και πίσω όψη...post-5310-1254500517_thumb.jpgpost-5310-1254500527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με ξεγελουν οι φωτογραφιες πρεπει να προκειται για καποιο ειδος πεταλιδας.Δεν ξερω αν εχω δικιο,στην φωτογραφια δεν φαινετε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα αυτο το post,ισως σε βοηθησει...... :(

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=22992

Δεν νομιζω να ειναι αυτο μιας και εχει καβουκι.

Μου κανει πιο πολυ για limpets Snail.Ποιο ειδος ειναι πολυ δυσκολο να το βρεις.Τι λες εσυ?

Αν ειναι και εχεις ακρυλικο ενυδρειο ή μ****α κοραλια,βγαλτο και βαλτο στο sump.Αλλιως αστο και να εχεις το νου σου μην το δεις πανω σε κανενα κοραλι,οποτε και θα το αφαιρεσεις.Υπαρχουν και ειδη που τρονε απλα κοραλινη και αλγες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Άκη να σου πώ την αλήθεια επειδή το ακούμπησα, ήταν αρκετά μαλακό ίσως να μην έχει δημιουργηθεί ακόμα το κελυφός του, μάλλον για limpets Snail μου κάνει και εμένα αλλά έχεις δίκιο είναι πάρα πολλά απο ότι βλέπω και είναι δύσκολη η αναγνώρισή του...

Κοράλια ακόμα δέν έχω καθόλου οπότε θα το αφήσω μέσα να δώ πώς θα συμπερηφερθεί και βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι μαλακο,μηπως δεν ειναι limpet snail αλλα καποιο flatworm.Δεν βοηθαει και πολυ η φωτογραφια.

Απο την αλλη καποια limpet snails εχουν εναν μανδυα που καλυπτει το κελυφος τους και ετσι αν τα ακουμπησεις μπορει να σου φανουν μ****α.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...