Jump to content

Το βιοτοπικό του Χρήστου πολλάτου


Ζ.Χ

Recommended Posts

Γεια...

Ειχα την τιμη να φωτογραφισω ενα απο τα κορυφαια βιοτοπικα ενυδρεια της χωρας μας...

Ελπιζω να πας καλα στον διαγωνισμο Χρηστο...

3232.jpg

467655656565.jpg

7678867.jpg

21324.jpg

45678889899.jpg

6556665.jpg

767676767.jpg

9978789978.jpg

32443210.jpg

9090998089.jpg

9990909980.jpg

...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα σχολιασω ειναι το εξης:

Οι κριτες θα εχουν αρκετα δυσκολο εργο.

Πολυ καλη δουλεια και για τον "ενυδρειουχα" αλλα και του φωτογραφου!!!!

Good luck :(

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια!!! Αλλα απο προηγουμενους διαγωνισμους δεν κοπηκαν πραγματικα ωραια ενυδρεια επειδη ειχαν κομμενες τις ακρες των ξυλων??

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα δεν θα στρεσαρα τα ψαρια για να βγαλω μία ασχημη ριζα

Link to comment
Share on other sites

Ρεμάλι, τη γνωμη μου την εχω εκφρασει ουκ ολίγες φορές :(

...αυτες οι κομμένες ακρες των κλαδιων όμως :)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρεμάλι, τη γνωμη μου την εχω εκφρασει ουκ ολίγες φορές :(

...αυτες οι κομμένες ακρες των κλαδιων όμως :thumbup:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Τα ψάρια όμως :)

Είπαμε θα πληρώσω τις μπύρες το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο καλη επιτυχια απο καρδιας και απο μενα !!

Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα καλη επιτυχια φιλε μου...

τα ψαρια και το ενυδρειο ειναι υποδειγματα (οπως και του Nidal) :(

παμε να δειξουμε οτι και οι Ελληνες ειναι δυνατη κοινοτητα.. :)

Link to comment
Share on other sites

παμε να δειξουμε οτι και οι Ελληνες ειναι δυνατη κοινοτητα.. :)

Ετσι, ετσι.................. :(

Link to comment
Share on other sites

Μεσιε 2Λ εχεις τις ευχες μου για καλη επιτυχια.

Μεσα σε 2 μερες ειδα δυο ενυδρεια που με εκαναν να λεω οτι ειναι ντροπη για εμας τους υπολοιπους να λεμε πως εχουμε ενυδρεια :(

Θα χασεις ποντους ομως πιστευω λογω της πολυ φωτεινοτητας, και των γρατζουνιων στο τζαμι.

Οι κομμενες ακρες των ξυλων παιζεται αν θα επιρρεασουν, γιατι την αλλη φορα θα ακουσα τα εξ'αμαξης οι κριτες που δεν εδωσαν το πρωτο βραβειο στον Μπαμπη με τους αγριους του και το εδωσαν στο ταγκανικα (αν και αυτο ηταν ωραιο ενυδρειο αλλα με βοηθεια απο σπονσορες στη διακοσμηση :) )

Θα κερδισει ποντους απο το θεαμα των φρεσκων φυλλων στην επιφανεια του νερου που δεν εχουν βουλιαξει ακομα (πολυ ωραια ιδεα) και φυσικα απο τα τηγανια σου τα ψαρια.

Καλη επιτυχια!!! Αλλα απο προηγουμενους διαγωνισμους δεν κοπηκαν πραγματικα ωραια ενυδρεια επειδη ειχαν κομμενες τις ακρες των ξυλων??
Οχι και "κοπηκε".

Δευτερο βγηκε.

(για οσους δεν ξερουν "την ιστορια" :thumbup: )

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια φορα πολυ δυνατος ο φακος σου ''μαλλιαρο'' καθαρμα,χωρις βεβαια να αποφυγεις το μαυρο πλαισιο... :thumbup::)

η πτωχη μου αποψη ειναι οτι ειναι πολυ δυνατο,και αν και λεω αν προσωπικα ''πειραζα'' κατι θα ηταν η αριστερη πλευρα,οχι τοσο για το ''κοψιμο'' των ριζων αλλα για να προσθεσω μια πολυ μικρη ριζα σαν συμπλεγμα αναμεσα στα ''κομμενα'' με στοχο να αρχισει λιγο να ανεβαινει προς την αριστερη και προς γωνια παντα επιφανεια...(και σαφως να αποπροσανατολισω τα ματια και την προσοχη των κριτων απο το ψεγαδι των κομμενων..)

μπορει να μην ειναι φυτεμενο,και σιγουρα δεν εχω εμπειρια απο βιοτοπικα,αυτο ομως που εμαθα εγω στον συγκεκριμενο διαγωνισμο ειναι πως οι κριτες λατρευουν να βλεπουν το γνωστο τοξο η αλλιως ορθογωνιο τριγωνο μπροστα τους.....την θελουν δηλαδη την ψευδαισθηση τους.

ο νωων νοητω(νομιζω καπως ετσι πρεπει να γραφεται.... :thumbup: )

καλη επιτυχια και εσυ χρησταρα.

αντε γιατι βαρεθηκα να βλεπω ξενερωτους ευρωπαιους και ασιατες στα πρωτα βαθρα. :(

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Μεσιε 2Λ εχεις τις ευχες μου για καλη επιτυχια.

Μεσα σε 2 μερες ειδα δυο ενυδρεια που με εκαναν να λεω οτι ειναι ντροπη για εμας τους υπολοιπους να λεμε πως εχουμε ενυδρεια :(

Θα χασεις ποντους ομως πιστευω λογω της πολυ φωτεινοτητας, και των γρατζουνιων στο τζαμι.

Οι κομμενες ακρες των ξυλων παιζεται αν θα επιρρεασουν, γιατι την αλλη φορα θα ακουσα τα εξ'αμαξης οι κριτες που δεν εδωσαν το πρωτο βραβειο στον Μπαμπη με τους αγριους του και το εδωσαν στο ταγκανικα (αν και αυτο ηταν ωραιο ενυδρειο αλλα με βοηθεια απο σπονσορες στη διακοσμηση :) )

Θα κερδισει ποντους απο το θεαμα των φρεσκων φυλλων στην επιφανεια του νερου που δεν εχουν βουλιαξει ακομα (πολυ ωραια ιδεα) και φυσικα απο τα τηγανια σου τα ψαρια.

Οχι και "κοπηκε".

Δευτερο βγηκε.

(για οσους δεν ξερουν "την ιστορια" :thumbup: )

Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμομουν ακριβως την καταληξη του αλλα θυμομουν οτι ενα παρα πολυ καλο ενυδρειο δεν κατελαβε την 1η θεση λογω του κοψιματος. Δεν ηθελα να υποτιμησω τη 2η θεση που ελαβε αφου μετραει η προσπαθεια και η συμμετοχη!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμομουν ακριβως την καταληξη του αλλα θυμομουν οτι ενα παρα πολυ καλο ενυδρειο δεν κατελαβε την 1η θεση λογω του κοψιματος. Δεν ηθελα να υποτιμησω τη 2η θεση που ελαβε αφου μετραει η προσπαθεια και η συμμετοχη!! :(

:):thumbup:

Αν και μια πρωτια καλη θα μας επεφτε για να ανεβει το χομπυ κι αλλο, και ιδιως το σωστο βιοτοπικο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Χρήστο ευχομαι και σε σένα καλή επιτυχία.

Σωκράτης :(

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δουλειά - απίθανες φωτογραφίες.

Δεν σκαμπάζω και πολύ από κριτήρια με τα οποία κρίνουν οι διάφοροι κριτές και άλλοι,

εγώ βλέπω ένα καταπληκτικό αποτέλεσμα.

.....και οι φωτογραφίες όπως πάντα άπαιχτες

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ από καρδιάς !!!

:(:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...