Jump to content

τροφη για μεγαλα κοι


Recommended Posts

Παίρνοντας την αφορμή από την συζήτησή σας σχετικά με τον χρόνο ζωής των Koi θα

εκθέσω κι εγώ την (μικρή) εμπειρία μου.

Σε μια επίσκεψή μου, πρόσφατα στην πόλη της Ξάνθης, σε ένα πολυκατάστημα

είδα το ακόλουθο απίστευτο θέαμα.... Μια λίμνη-πισίνα με καταρράκτη στο εσωτερικό του καταστήματος,

περίπου 2000lt με Koi και καλομεγαλωμένα χρυσόψαρα. Το λευκό Koi ήταν γύρω στα 40cm,

στην ερώτησή μου πόσων ετών είναι το Κoi η απάντηση ήταν 8 χρόνια!!!!!! :wacko:

Το θέαμα ήταν απίστευτο, το Koi ήταν σαν κατοικίδιο, ήρεμο και εξοικειωμένο με τους ανθρώπους,

τόσο μέχρι που δεχόταν χάδια από το αφεντικό του!

16112009190.jpg

Βασικά υπήρχε(δεν ξέρω εαν υπάρχει ακόμα) ένας χώρος (ΚΑΦΕ - ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ) στην περιοχή του ΜΕΤΡΟ στην Δάφνη. Δεν θυμάμαι όνομα αλλα και να το θυμόμουν δεν θα το λεγα μην θεωρηθεί διαφήμιση οπου υπήρχε το εξής:Εκτός των πολλών ενυδρείων στο χώρο.Το μεγαλύτερο μέρος του πατώματος αποτελούσε ενυδρείο.Ουσιαστικά το πάτωμα ήταν plexi-glass οπου απο κάτω υπήρχε κατασκευή με ροή νερού κανονικά και μιλάμε για φοβερή κατασκευή..(σκαλιά, ανισόπεδα πατωματα και λοιπά....)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπήρχε(δεν ξέρω εαν υπάρχει ακόμα) ένας χώρος (ΚΑΦΕ - ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ) στην περιοχή του ΜΕΤΡΟ στην Δάφνη. Δεν θυμάμαι όνομα αλλα και να το θυμόμουν δεν θα το λεγα μην θεωρηθεί διαφήμιση οπου υπήρχε το εξής:Εκτός των πολλών ενυδρείων στο χώρο.Το μεγαλύτερο μέρος του πατώματος αποτελούσε ενυδρείο.Ουσιαστικά το πάτωμα ήταν plexi-glass οπου απο κάτω υπήρχε κατασκευή με ροή νερού κανονικά και μιλάμε για φοβερή κατασκευή..(σκαλιά, ανισόπεδα πατωματα και λοιπά....)

και όταν περπατούσαν οι πελάτες τα ψαράκια ήταν μες στην ηρεμία και την τρελή χαρά :thumbup::thumbup:

ελεός να δώ τι αλλό θα κάνουν για το χρήμα

Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντας την αφορμή από την συζήτησή σας σχετικά με τον χρόνο ζωής των Koi θα

εκθέσω κι εγώ την (μικρή) εμπειρία μου.

Σε μια επίσκεψή μου, πρόσφατα στην πόλη της Ξάνθης, σε ένα πολυκατάστημα

είδα το ακόλουθο απίστευτο θέαμα.... Μια λίμνη-πισίνα με καταρράκτη στο εσωτερικό του καταστήματος,

περίπου 2000lt με Koi και καλομεγαλωμένα χρυσόψαρα. Το λευκό Koi ήταν γύρω στα 40cm,

στην ερώτησή μου πόσων ετών είναι το Κoi η απάντηση ήταν 8 χρόνια!!!!!! :thumbup:

Το θέαμα ήταν απίστευτο, το Koi ήταν σαν κατοικίδιο, ήρεμο και εξοικειωμένο με τους ανθρώπους,

τόσο μέχρι που δεχόταν χάδια από τη ο αφεντικό του!

16112009190.jpg

Πανω σ'αυτο το θεμα ηθελα κι εγω να πω οτι ειναι συνηθες τα κοι που βρισκονται σε λιμνες να εξοικειωνονται με τους ανθρωπους.Το ιδιο συμβαινει και σε μενα.Τα κοι μου απο τοτε τα εβαλα στη λιμνη αλλαξαν εντελως συμπεριφορα.Ερχονται και τρωνε απο το χερι μας,και καθονται να τα χαιδεψουμε.Εναι πραγματικα που ωραια εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

geia sou file kai gw exw polla koi kai eixa provlima me tis trofes tora pernw apo to eBay me 90 eyro 20 kila me ta metaforika.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες, θα σε παρακαλέσω να γράφεις με πεζούς Ελληνικούς χαρακτήρες, είναι κανονισμός του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν το ηξερα ειμαι κακος στην ορθογραφια γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

geia sou file kai gw exw polla koi kai eixa provlima me tis trofes tora pernw apo to eBay me 90 eyro 20 kila me ta metaforika.

Ποιά τροφή παίρνεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...