Jump to content

οι πανθηρες των δρομων.


Recommended Posts

εχετε ακουστα γι' αυτο? ορισμενοι θα εχετε δει τα γλυκητατα αυτοκολλητακια.

ενδιαφερον και το αρθρο στην επιλογη "τα νεα μας"

για αναλαβετε δραση

Link to comment
Share on other sites

Οι "πάνθηρες" είναι γνωστή ομάδα εδώ και κάποια χρόνια. Μάλιστα τους έχουν αφιερώσει μερικούς στίχους οι Active Member. Μπράβο στα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε εμεινα αφωνος. πολυ καλοι ετσι? μακαρι να το εκαναν κι αλλοι αυτο. εγω παντως παραγγειλα μερικα αυτοκολλητακια... θα φανουν χρησιμα, σιγουρα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω κολλήσει καμια πενηνταρια. Μόνο τόσα γιατί όταν βγαίνω τα ξεχνάω ή όταν τα έχω δεν χρειάζονται!

Link to comment
Share on other sites

εχετε ακουστα γι' αυτο? ορισμενοι θα εχετε δει τα γλυκητατα αυτοκολλητακια.

ενδιαφερον και το αρθρο στην επιλογη "τα νεα μας"

για αναλαβετε δραση

Σαφως εχουμε και κολλαμε ΑΒΕΡΤΑ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα δει δεξια αριστερα αλλα δεν γνωριζα απο που προθευονται αυτα τα αυτοκολλητακια. ελεγα οτι τα χορηγει καποια προνοια ή οργανισμος στους αμεα μονο. τωρα που τα βρηκα....

σε λιγες ημερες θα γεμισει η αθηνα!!!

καλως σας βρηκα στο κλαμπ!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον.. θα παραγγείλω κι εγώ μερικά!!

εκνευρίζομαι πάρα πολύ όταν παρκάρουν σε θέσεις αναπήρων..

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους θέλουν να κολλήσουν αυτοκόλλητα:

Παρακαλώ διαβάστε προσεκτικά τις οδηγίες πίσω από αυτά! :blink:

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

gaidarakos_small.gif

Σημεία διάθεσης στην Αθήνα:

* Βιβλιοπωλείο "ΤΟ ΝΑΥΤΑΚΙ" στα Πετράλωνα. Τριών Ιεραρχών 152. Τηλ: 2103426594

* Το κατάστημα Συλλεκτικών Μοντέλων Αυτοκινήτων του κυρίου Δημήτρη Βαρελά, στο Κολωνάκι, στην Ηρακλείτου 8. Τηλ: 2103615689

* Βιβλιοπωλείο "Μικρή Κιβωτός", Ομήρου 4 (απέναντι από το ΠΛΑΙΣΙΟ), Νέο Ψυχικό. Τηλ: 2106716038

* Kinisi Bikes, Χαριλάου Τρικούπη και Έλλης 1, Κηφησιά, Τηλ. 2106208611.

* Κατάστημα "Γαίας Λίθοι", Φρύνης 67. Τηλ: 2107651500

* Κατάστημα "Comicworld" στο Χαλάνδρι. Τηλ. 2106856070

* Κατάστημα "Ζογκλέρ", Ζ. Πηγής & Τζαβέλλα 3. Τηλ: 2103815681

Σημεία διάθεσης στη Θεσσαλονίκη:

* Κατάστημα "ΑΦΟΙ ΠΑΥΛΙΔΗ", Μανουσογιαννάκη 2, Πλατεία Ιπποδρομίου.

* Βιβλιοπωλείο Ζαχαριάδου, Προξένου Κορομηλά 20 με Αγίας Σοφίας

* Κατάστημα δώρων “Design market”, Προξένου Κορομηλά 30

* ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ COPYLAND, Εξαδακτύλου 3 - Εγνατία 99

* Περίπτερο επί της Τσιμισκή, στο 37 (ύψος Αριστοτέλους), στο κέντρο προφανώς!

Σημείο διάθεσης στον Βόλο:

* "Δίσκοι Πελεκάνος" (δισκοπωλείο), Κ. Καρτάλη 80, Παρασκευή Πελεκάνου

Σημείο διάθεσης στην Καλαμάτα:

* Στο Κατάστημα Ψιλικών του "μπάρμπα Φώτη", απέναντι από τα δικαστήρια, Ψαρών 16

Σημείο διάθεσης στη Λάρισσα:

* Γαλακτοζαχαροπλαστείο "Η ΑΜΑΛΘΕΙΑ", Κολοκοτρώνη 60. Τηλ. 2410237792. Έτσι, για να σας γλυκάνουμε και λίγο. Μπορείτε μαζί με το αυτοκόλλητο να πέρνετε και ένα εκλεράκι μαζί (το χειμώνα)

Σημείο διάθεσης στα Ιωάννινα:

* Βιβλιοπωλείο, Ανεξαρτησίας 103 & Σίνα, τηλ. 2651029768

Σημείο διάθεσης στην Χίο:

* Κατάστημα Ενδυμάτων Υιοι Κ. Σπανιόλου Ο.Ε., Απλωταριάς 20, τηλ. 2271023475

Σημείο διάθεσης στο Ηράκλειο:

* Pizza Club, 62 Μαρτύρων 37. Τηλ: 2810373000

Σημεία διάθεσης στην Ξάνθη:

* Παραδοσιακό παντοπωλείο "Πιπερούγκα", Αγίου Αθανασίου 9. Τηλ: 2541083823

* Ούτση Ευδοξία, Παροχή Διαφημιστικών Υπηρεσιών, Σμύρνης 3-5.

Οδηγίες προς αυτοκολλητές και αυτοκολλήτριες

Επειδή ο "υπερβολικός ζήλος" στη χρήση των αυτοκόλλητων μπορεί να έχει αρνητικό αποτέλεσμα, παρακαλούμε να ακολουθούνται οι παρακάτω κανόνες: κολλάμε μόνο στα αυτοκίνητα που είναι προκλητικά παρκαρισμένα. Σ' αυτά που βρίσκονται πάνω σε ράμπες και πάνω στις διαβάσεις, αφήνοντας λιγότερο από 1,20m (δυόμιση πλάκες πεζοδρομίου) για τη διέλευση των πεζών. Σ' αυτά που βρίσκονται πάνω σε πεζοδρόμιο αφήνοντας και πάλι λιγότερο από 1,20.

"Ξεπερνάμε" αυτόν που έκανε προσπάθεια να αφήσει χώρο για τους πεζούς.

Κολλάμε μόνο σε πεζοδρόμια τα οποία θα ήταν προσπελάσιμα αν δεν υπήρχαν τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα. Δεν έχει νόημα να κολλήσουμε σε κάποιον που ανέβηκε στο πεζοδρόμιο, το οποίο μετά από 5 μέτρα είναι έτσι κι αλλιώς κλεισμένο από μια περίφραξη ή ένα οικοδομικό έργο σε εξέλιξη. Γενικά "τιμωρούμε" την αδιαφορία προς τους πεζούς και όχι την ανυπακοή στα σήματα στάθμευσης. Κολλάμε στα παρκαρισμένα σε πεζοδρόμους και πλατείες.

Κολλάμε μόνο στα τζάμια. Δεν κολλάμε σε σημεία όπου η αφαίρεση του αυτοκόλλητου μπορεί να καταστρέψει τη βαφή. Προσέχουμε ώστε να μην προκαλούμε ζημίες. Ο παραβάτης δεν είναι εχθρός, είναι απλά απερίσκεπτος.

Σε ποιο τζάμι πρέπει να κολλήσουμε; Εκεί όπου το αυτοκόλλητο θα είναι εμφανέστερο για τους διερχόμενους. Ακόμα και στο μπροστινό παρμπρίζ, ακόμα κι αν ενοχλεί την ορατότητα του οδηγού. Για να το ξεκολλήσει, ας ξοδέψει λίγο από τον χρόνο που “κέρδισε” παρκάροντας παράνομα αντί να ψάξει μια καλύτερη θέση. Αν ο γάιδαρος έχει και μεγάλα αυτιά (είναι δηλ. πολύ προκλητικά παράνομος) κολλήστε του και περισσότερα από ένα αυτοκόλλητο.

Το κόλλημα πρέπει να γίνεται σε καθαρό τζάμι. Αν υπάρχει σκόνη ξεκολλάει πανεύκολα. Άρα απαραίτητο εργαλείο του αυτοκολλητή είναι ένα χαρτομάντηλο, ή το ίδιο το υπόλοιπο του αυτοκόλλητου. Εάν το τζάμι είναι βρεγμένο (σε αυτοκόλληση υπό βροχή), απλά αφαιρούμε το πολύ νερό και κολλάμε. Το αυτοκόλλητο θα κολλήσει μια χαρά. Δεν πετάμε το προστατευτικό χαρτί που απομένει στο έδαφος. Οι Πάνθηρες είναι ενσυνείδητοι πολίτες.

Αποφεύγουμε την αντιπαράθεση με τον παραβάτη οδηγό. Στη συντριπτική πλειοψηφία τους οι παραβάτες δεν αντιδρούν -καθότι έχουν τη φωλιά τους λερωμένη- ωστόσο δεν μπορούμε να αποκλείσουμε την περίπτωση του θερμοκέφαλου που θα χειροδικήσει. Αν εμπλακούμε σε αντιπαράθεση εξηγούμε ευγενικά ότι και οι πεζοί έχουν δικαιώματα.

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ streetpanthers@gmail.com

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Για ολα τα πραγματα υπαρχουν δυο οψεις ... μεγαλο θεμα βεβαια ... αλλα πιστευω οτι ολο αυτο ειναι απλα ενα δεντρο ... που ειναι το δασος ρε παιδια ?

Link to comment
Share on other sites

όταν αρχίσουν να φυτεύουν όλοι!! Τότε θα γίνει ΔΑΣΟΣ! lol

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστη η παρατηρηση παιδια. ολα χρειαζονται αλλα με τη σωστη χρηση και με μετρο!!!

παντα, οι υπερβολες εχουν ασχημα αποτελεσματα. σε ολους τους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει ............. ο Γαιδαρος ειναι πολυ υπομονετικο ζωντανο και δεν καταλαβαινω τι σχεση μπορει να εχει με το μ@λ@κ@ που αδιαφορει για τους αλλους γυρω του. Ειναι το μονο σημειο που διαφωνω.- :blink:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!! έχει έχει φίλε μου, γιατί άμα πεισμώσει ο γάιδαρος και τα στηλώσει μετά δεν μετακινείται με τίποτα!! όσο και αν εμποδίζει τη διεύλεση! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει ............. ο Γαιδαρος ειναι πολυ υπομονετικο ζωντανο και δεν καταλαβαινω τι σχεση μπορει να εχει με το μ@λ@κ@ που αδιαφορει για τους αλλους γυρω του. Ειναι το μονο σημειο που διαφωνω.- :blink:

;)

σωστη κι ευστοχη η παρατηρηση σου Νικο!! απλα ενας γαιδαρος στεκεται ακινητος αδιαφοροντας για το τι συμβαινει γυρω του!! επειδη ομως, οπως και να χαρακτηρησουμε εναν ..... ,ειναι προσβολη για το ζωακι πιστευω οτι εβαλαν το γαιδαρο γιατι απλα ειναι ενας τροπος να προσβαλεις τον ...... και ισως ευαισθητοποιηθει λιγακι. να τον βρισεις απαγορευεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι νομιζω οτι επρεπε να εχουν βαλει .............. το ΜΟΥΛΑΡΙ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το εκανε??

Μαρτηρηστε???

Ποιος μου εβαλε το αυτοκολλητακι στη συναντηση?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για ολους παντως υπαρχουν μερικοι πανθηρες που ειναι πλ μ@λ@κες και τσογλ@νι@ ..κολλανε αυτοκολλητα με κολλα στο καπο και χαλανε τη βαφη........ακομη δεν θεωρω σωστο να κολλανε 5 αυτοκολλητα σε καθε αμαξι που βλεπουν ειδικα οταν τα αμαξια ειναι μια χαρα παρκαρισμενα ( δεν εννοω νομιμα )αλλα παρκαρισμενα σε πεζοδρομιο που οδηγει σε αδιεξοδο και αφηνουν και χωρο τουλαχιστον 2 μετρα για τους πεζους...δεν ξερω τι νομιζεται και ουτε εχω σκοπο να μαλωσω μαζι σας ..παντως εγω τους θεωρω μ@λ@κες ..το τονιζω και παλι οχι ολους..

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω για ολους παντως υπαρχουν μερικοι πανθηρες που ειναι πλ μ@λ@κες και τσογλ@νι@ ..κολλανε αυτοκολλητα με κολλα στο καπο και χαλανε τη βαφη

Σίγουρα δεν είναι "πάνθηρες" τα άτομα αυτά! :blink:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι ανεύθυνοι οδηγοί και ασυνείδητοι που θέλουν να βγάλουν από τη μέση τους πάνθηρες! Στη σελίδα των πάνθηρων αναφέρεται κανονικότατα σε ποια σημεία και πως πρέπει να κολλάται το αυτοκολλητάκι!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι ανεύθυνοι οδηγοί και ασυνείδητοι που θέλουν να βγάλουν από τη μέση τους πάνθηρες! Στη σελίδα των πάνθηρων αναφέρεται κανονικότατα σε ποια σημεία και πως πρέπει να κολλάται το αυτοκολλητάκι!

:blink:

με καλυψες πληρως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...