Jump to content

Malawi Setup


AKHS26

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

post-15540-1255185026_thumb.jpg

post-15540-1255185043_thumb.jpg

post-15540-1255185066_thumb.jpg

post-15540-1255185087_thumb.jpg

post-15540-1255185106_thumb.jpg

Για γράψε και τίποτα...

Τί και πώς το σκέπτεσαι

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρείο απότι βλέπει κανεις ειναι δίκια μου κατασκευή.είναι 120x60x60 πάχος 10mm.exw bali κόντρες πάνω κατο ίδια xiliosta.to καπάκι είναι παλι δικια μου κατασκευή.έχει 15cm ύψος από την στάθμη του nerou.o αντανακλαστιρας είναι καθρέφτης.έχει διπλό διακόπτη για κάθε λάμπα ξεχωριστά.θα βάλω 2 λάμπες 38w της Dennerle T8 African-Lake.η βάση θα γίνει σιδεροκατασκευή (φωτό στην συνεχεια)με 5ari κοιλοδοκό 3xil.που αργότερα θα ντυθεί με κόντρα πλακέ. ;) σήμερα γέμισα το ενυδρείο να δω για τυχόν διαρροές,μέχρι στιγμής δεν έχει(άντε και ο θεός βοηθός) :blink:

post-15540-1255190725_thumb.jpgpost-15540-1255190747_thumb.jpg

post-15540-1255190764_thumb.jpgpost-15540-1255190777_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,ωραία!

Μου αρέσουν τα φαρδιά ενυδρεία, στα 60εκ είσαι αρχηγός.

Καλή συνέχεια.

Από ψάρια τι έχεις κατά νου;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι για labidochromis mbamba η pseudotropheus demansoni.τώρα θα ακούσω πρότασης με πιο άλλο είδος μπορώ να συνδυάσω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω παιδιά εσείς θα μου πείτε.πάντως demansoni σίγουρα θέλω να βάλω

Link to comment
Share on other sites

Demasoni είναι, ξέρεις, ταλιμπάν...

Link to comment
Share on other sites

ναι "demasoni".κατάλαβα ότι το έγραψα λαθοσ.με τι άλλο ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

ναι "demasoni".κατάλαβα ότι το έγραψα λαθοσ.με τι άλλο ταιριάζει?

Αν βαλεις demasoni θα τα βαλεις μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Η μπλε συμμορία που αναλαμβάνει εκαθαρίσεις κιχλιδοενυδρείων απο οποιαδήποτε περιττή κιχλίδα κυκλοφορεί ανάμεσα τους...

Link to comment
Share on other sites

Αν παλι βρεις και βαλεις labidochromis mbamba(κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο),θα μπορουσες να το συνδυασεις με pseudotropheus flavus η pseudotropheus polit. :blink:

Έγινε επεξεργασία - Dias
Link to comment
Share on other sites

Αν παλι βρεις και βαλεις labidochromis mbamba(κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο),θα μπορουσες να το συνδυασεις με pseudotropheus flavus η pseudotropheus polit. :blink:

Για να δώσουμε και εικόνα στους φίλους προτείνεις συνδυασμό αυτών των ψαριών Στράτο

Link to comment
Share on other sites

Για να δώσουμε και εικόνα στους φίλους προτείνεις συνδυασμό αυτών των ψαριών Στράτο

Ξέχασα το pseudotropheus polit ...

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες Στράτο!Μια φορά σε πρόλαβα και εγώ ;)

Μαθαινεις....μαθαινεις.......... :blink:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι δύσκολο να βρω mbamba? :blink: και τα δυο αλλα υπέροχα ψαρια..τέλεια!!έχουνε ίδια διτροφι και τα 3?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι δύσκολο να βρω mbamba? ;) και τα δυο αλλα υπέροχα ψαρια..τέλεια!!έχουνε ίδια διτροφι και τα 3?

Eυκολη πάντως δεν νομίζω να είναι η ευρεση τους.

Οι διατροφικές συνήθειες των αναφερόμενων ψαριών είναι ίδιες και τρέφονται κυρίως με άλγη :blink:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα τελειωσα και το καπάκι λείπουν μόνοη λάμπες που η αγορά τους θα γίνει μαζί με τα υπόλοιπα φιλτρα,θερμοστατη,κ.τ.λ από γερμανία...ηδα και για διαρροές το ενυδριο...μια χαρά φαίνεται :blink:

Έγινε επεξεργασία - AKHS26
Link to comment
Share on other sites

.....Ακη ευχομαι καλη συνεχεια και να δεις το καλυτερο αποτελεσμα!που θα το δεις γιατι φαινεσαι μερακλης.... :blink:

...Να σε ρωτησω οι βασεις που θα κουμπονουν οι λαμπες κ εχουν τους ακροδεκτες ειναι στεγανες?κοιταξε το μην εχεις προβλημα αργοτερα......

Link to comment
Share on other sites

σε ευχάριστο φιλε μου.τους ακροδέκτες μάλλον θα τους αλλάξω στην πορεία,γιατί και εγώ σκέφτομαι ότι μάλλον θα έχω πρόβλημα.στην συνεχεια (τέλος του μηνα) έχει σειρά η βάση που θα γίνει από κοιλοδοκό 5x5 3 χιλ πάχος.τώρα όσο για το ύψος λέω να το κάνω 70cm.εσείς που ξέρετε καλύτερα για πείτε μου την άποψη σας

Link to comment
Share on other sites

Το 60 εκ πλατος ειναι πολυ καλο....αν ειναι να δωσεις καπου καποια εξτρα εκατοστα δωστα στο μηκος αν εχεις χωρο....μην ξεχνας οτι θα βαλεις μπουνες=βραχοψαρα κολυμπουν γυρω απο τα βραχους τους....αναλογα το στησιμο των πετρων που θα κανεις ετσι θα κινουνται και τα ψαρια σου...αν εχεις σκοπο να σηκωσεις ψηλα δυο "ντανες" με πετρες δωσε υψος.....αν τις βαλεις σε μια στοιβα...δωσε μηκος για να "χανετε" η στοιβα ομοιομορφα....το 60 πλατος παντως μην το αλλαξεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...