Jump to content

Διαροή σε Fluval 205


Alpha

Recommended Posts

Εβαλα και το λαστιχάκι το καινούριο (αφού του έβαλα λίγο από το σρει επάνω) και μεχρι στιγμής όλα εντάξει. Πάντως fluval μάλλον θα το σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω, είτε καινούριο είτε μεταχειρισμένο, γιατί από οτι άκουσα είχατε κι άλλοι προβλήματα με διαροές. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. :)

Γιαυτο τα πουλανε ολοι!!! :glare:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα παντω και τα 3 σκυλια μου εχουν βγει...

2 fluval 104 και 1 fluval 203... :)

Kι εγω το 205 εχω... και ειμαι μια χαρα...

Vicious εχει 5 νομιζω και ειναι και τα 5 fluval....

Ισως τελικα αυτοι που παραπονιουνται και τα πουλουν να μην τα συντηρουν σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει!!! :)

μην νομιζεις οτι δεν σε προτεινα γιατι παιρνω ποσοστα απο τον αλλον,ουτε θελω να χανεις πελατες εξαιτιας μου!

απλα επειδη απο προσωπικη εμπειρια μετα απο 3 διαφορετικα λαστιχα στο δικο μου μικρο φλουβαλ,καταλαβα οτι δεν συμβαινει κατι με το λαστιχο,απλα δεν σφραγιζω σωστα το καπακι και δημιουργουνται μικρες διαροες.

εγραψα μονο και μονο για να μην πεταξει καποιος τα λεφτα του γιατι υπηρχε και η πιθανοτητα της λαθος τοποθετησης!

Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θα ηθελα να σε φερω σε δυσκολη θεση ουτε να υπαρξει καποιο στραβωμα μεταξυ μας...γραφω μονο και μονο επειδη..

-ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ,ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ-

:glare:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kwstas_original, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως κλείνεις το καπάκι? Θέλω να πω, το πιέζεις ή κλείνεις απλά τα αυτάκια τα γκρι που βρίσκονται αριστερά-δεξιά?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kwstas_original, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως κλείνεις το καπάκι? Θέλω να πω, το πιέζεις ή κλείνεις απλά τα αυτάκια τα γκρι που βρίσκονται αριστερά-δεξιά?

δεν εχουμε το ιδιο φιλτρο αρα δεν ξερω τι να σου πω!αλλα οοοολα τα μικρα μοντελα της εταιριας,εχουν ενα σπασιμο μεχρι να κλεισουν σωστα και αεροστεγως

εγω δεν τα δουλευω και απλα τα εχω για ωρα αναγγης,δεν φημιζομαι για την υπομονη μου και θα το κανω κομματια σε καμια συντηριση του... :)

(παρε eheim να γλυτωσεις!)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το καινούριο λαστιχάκι δεν έχω πρόβλημα ακόμα...Αμα δω και δεν την παλεύει ούτε με το καινούριο λάστιχο θα πάρω eheim.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το καινούριο λαστιχάκι δεν έχω πρόβλημα ακόμα...Αμα δω και δεν την παλεύει ούτε με το καινούριο λάστιχο θα πάρω eheim.

Και θα δσεις αυτο σε μενα..... :)

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε, κάτσε να περάσει λίγος καιρός να δω πως τα πάει... Αν χάνει τι το θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε, κάτσε να περάσει λίγος καιρός να δω πως τα πάει... Αν χάνει τι το θέλεις?

Και στη περιπτωση που χανει.... εχω το ιδιο.... και ποτε δεν ξερεις εαν θα χρειαστεις κανενα ανταλαχτικο...!!

σε που πιστευω οτι εφταιγε το λαστιχο... δε θα εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω, το άνοιξα πάλι και το ξανα έκλεισα σήμερα για να δω μήπως έφταιγε και το άνοιξε-κλείσε αλλά τελικά όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και θα δσεις αυτο σε μενα..... :)

Εσυ καλυτερα να μασας ... παρα να μιλας.- :glare:

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιητης λεει οτι ..... μια απαντηση επρεπε να δωθει και περιμενες εμενα για να μαθεις που υπαρχει το υλικο!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιητης λεει οτι ..... μια απαντηση επρεπε να δωθει και περιμενες εμενα για να μαθεις που υπαρχει το υλικο!!!! :glare:

Του ειχα στειλει πμ για το που να το βρει.... :D

Anyway... η ωρα για την τσιχλα μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, όντως μου έστειλε πμ ο nikoloutso για το λαστιχάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...