Jump to content

Αναβάθμιση φωτισμού


panoscorfu

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους !!!!Θα ήθελα να ερωτησω εάν έχει κανει κάποιος από εσάς αναβάθμιση σε juwell 450 vision στο φωτισμό εάν με κάποιο τροπο μπορούν να προστεθούν περισσότερες λάμπες τ5 από τις δυο που διαθέτει η εάν Υπαρχει κάτι έτοιμο σε αυτές τις διαστάσεις .Ο λόγος είναι η αναβάθμιση σε ποιο απαιτητικα κοραλακια ευχαριστώ όλους προκαταβολικά !!!

Link to comment
Share on other sites

1 ος τροπος.

ζητας ενα δευτερο φωτιστικο απο τη μαμα jewel,και σου ερχεται το φωτιστικο μαζι με στενοτερα καπακια για να κουμπωσουν ολα μαζι (και τα 2 σετ φωτισμου μκαζι με τα νεα καπακια).

2ος τροπος.

προσαρμοζεις καποια απο τα ετοιμα φωτιστικα σωματα(πχ hagen glo) μπρος και πισω απο το υπαρχον φωτιστικο...

παραλληλα μπορεις να συνδεσεις και τους 2 τροπους,και ετσι θα εχεις τα 4 φωτα t5 μαμα+εξτρα 2 t5 της hagen πχ,αρα συνολο 6 t5,με διαφορα βεβαια φασματα..... :blink:

ΥΓ.τωρα που το ξανασκεφτομαι,δεν ειμαι και 100% σιγουρος πως για το vision βγαινουν και δευτερα φωτιστικα με καπακια απο τη jewel...ρωτησε τον προμηθευτη σου.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

1 ος τροπος.

ζητας ενα δευτερο φωτιστικο απο τη μαμα jewel,και σου ερχεται το φωτιστικο μαζι με στενοτερα καπακια για να κουμπωσουν ολα μαζι (και τα 2 σετ φωτισμου μκαζι με τα νεα καπακια).

2ος τροπος.

προσαρμοζεις καποια απο τα ετοιμα φωτιστικα σωματα(πχ hagen glo) μπρος και πισω απο το υπαρχον φωτιστικο...

παραλληλα μπορεις να συνδεσεις και τους 2 τροπους,και ετσι θα εχεις τα 4 φωτα t5 μαμα+εξτρα 2 t5 της hagen πχ,αρα συνολο 6 t5,με διαφορα βεβαια φασματα..... :blink:

ΥΓ.τωρα που το ξανασκεφτομαι,δεν ειμαι και 100% σιγουρος πως για το vision βγαινουν και δευτερα φωτιστικα με καπακια απο τη jewel...ρωτησε τον προμηθευτη σου.

Φίλε κλαζ τέλεια ευχαριστώ πολύ όσο για τιμουλα γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

οχι δυστυχως για τιμοιυλα δεν ξερω,αν και οπως σου ειπα δεν ειμαι σιγουρος αν βγαινουν τετοια φωτιστικα της μαμας εταιρειας για το vision.....

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

οχι δυστυχως για τιμοιυλα δεν ξερω,αν και οπως σου ειπα δεν ειμαι σιγουρος αν βγαινουν τετοια φωτιστικα της μαμας εταιρειας για το vision.....

ok klaz σε ευχαριστω και παλι :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...