Jump to content

Εξοφθαλμια Δισκου


Recommended Posts

7η Μερα (3η Θεραπειας) Τελευταιες μετρησεις[/b] Ph 6.6- GH 6- KH 2- NH3-4 0 -NO2 0 -NO3 10 -PO4 2mg/lt Αλλαγη 60 λιτρων μαζι με malafix. Θερμοκρασια στους 29 C . Ορεξατος για φαι,τσαμπουκα και σεξ. Ο μικρος παει καλα :)

Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε φίλε όλα καλά λοιπόν.

Μην χαλαρώνουμε όμως παρακολούθηση έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που παει καλυτερα :glare: .... τωρα ομως ασε το χοροπηδητο και "ριξε" μια απαντηση στην ερωτηση που εκανα στο #48.- :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που παει καλυτερα :glare: .... τωρα ομως ασε το χοροπηδητο και "ριξε" μια απαντηση στην ερωτηση που εκανα στο #48.- :)

Να σαι καλα... :D Ασε να χαρω.... :D....Ναι... :D

Link to comment
Share on other sites

7η Μερα(4η Θεραπειας) συνεχιζονται οι αλλαγες 60 λιτρων και χρηση melafix. Τα ματια του εχουν καθαρισει. Η εξοφθαλμια μενει, απο ορεξη , τσαμπουκα,χρωματα ειναι ΟΚ. Η θερμοκρασια μενει ακομα στους 29. Συνεχιζουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα... :D Ασε να χαρω.... :D....Ναι... :D

:) Πλακα μου κανεις!!!! :glare:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Η θεραπεια ελαβε τελος χθες. Ακολουθησε αλλαγη 50% του νερου με χρηση εκτοζον. Η θολουρα εχει φυγει τελειως και το ματι ειναι διαυγες αλλα μερικη εξοφθαλμια μενει ακομα. Θα συνεχιστουν οι καθημερινες αλλαγες θα και αυτη η εβδομαδα και βλεπω πως θα παει. Η βελτιωση ειναι αισθητη αλλα δεν νομιζω οτι εχει γιατρευτει τελειως λογω της μερικης εξοφθαλμιας που ακομα παραμενει. Απο ορεξη και τσαμπουκαδες παμε καλα. Μετρησεις δεν εχω τωρα γιατι απο Αγγλια ειναι λιγο δυσκολο να εχω. Απο βδομαδα που κατεβαινω κατω θα εχω περισσοτερες λεπτομερειες αφου τωρα αρκουμε στην παρατηρηση του ασθενη μεσω βιντεοκλησης και απο αυτοπτες μαρτυριες δικου μου ανθρωπου που εχει αναλαβει ρολο μαμης!! :thumbup: Εις το επανειδειν συμφορουμητες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα!! :P Η θεραπεια ελαβε τελος και οι καθημερινες αλλαγες νερου 60 λιτρων σταματησε την Τριτη. Φαγητο,ξυλο,σεξ,χρωματα μια χαρα. Η θολουρα εχει φυγει τελειως και το ματι του ειναι γυαλι αλλα εξοφθαλμια μενει!! Αρα θα περασω σε αλλη θεραπεια μαλλον και θα ηθελα την γνωμη σας παλι. Να παω σε general cure και furan η bactopur?? Υπενθιμιζω οτι δεν εχω ακομα την καραντινα.....ευχαριστω. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα να μην κανεις τιποτα. Απο τη στιγμη που εφυγε η θολουρα το πιο πιθανο ειναι η εξοφθαλμια να φυγει μονη της ........................ή να μεινει για παντα!

Καθημερινη παρακολουθηση και βλεπουμε. Απο συμπεριφορα τι λεει???

Link to comment
Share on other sites

Η ορεξη του αυξανομενη, σαν νεος κανει τσαμπουκαδες και πολυ σεξ . Τα χρωματα του ειναι εντονα και σουλατσαρει σε ολο το ενυδρειο. Τελευταιες μετρησεις Ph 6.6- Gh 6- Kh 3- NH3-4 0 -No2 0 -No3 10- Po4 2 mg/lt και η τελευταια αλλαγη εγινε χθες με 60λιτρα. Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου Nidal και για νεα θεραπεια το σκεφτηκα πριν να ειναι πολυ αργα για τον μικρο!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και παλι! Σημερα το πρωι του θολωσαν τα ματια παλι οποτε γιατρεια δεν εχει βρει ο καημενος. Απο ορεξη,τσαμπουκα,χρωματα,σεξ μια χαρα. Μετα το τελος του melafix γινοντουσαν αλλαγες ανα 3 μερες 60 λιτρα αλλα φαινεται οτι δεν καταφεραμε κατι. Τελευταιες μετρησεις Ph 6,7 Gh 6 Kh 3 Nh3-4 0 no2 0 No3 0. Τα νιτρικα δεν προλαβαινουν να ανεβουν με τις αλλαγες και τα φυτα. Σημερινες φωτο post-10635-1258810990_thumb.jpgpost-10635-1258811071_thumb.jpgpost-10635-1258811126_thumb.jpgpost-10635-1258811175_thumb.jpg. Αυτο που θελω να μαθω ειναι πια θεραπεια να ακολουθησω για καλυτερα αποτελεσματα. Bactopur η general cure και furan 2? Βαση της μεχρι στιγμης γνωματευσης... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ασπρα στίγματα και στο ψάρι ή είναι απο το τζάμι του ενυδρείου ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ασπρα στίγματα και στο ψάρι ή είναι απο το τζάμι του ενυδρείου ;

Ναι εχει ick το τζαμι... :excl:

Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

Και τι γνώμη να σου πούμε οταν μας μπερδεύει το τζάμι σε αυτά που βλέπουμε στη φωτογραφία .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πάμε στον γνωστό συνδιασμό γιατί φαίνεται ότι επιμένει η κατάσταση ?

Link to comment
Share on other sites

Και τι γνώμη να σου πούμε οταν μας μπερδεύει το τζάμι σε αυτά που βλέπουμε στη φωτογραφία .

Φιλε Σταματη συγνωμη αν σε μπερδεψε η φωτογραφια αλλα αν ειχε-αν ασπρα στιγματα τα ψαρια δεν θα το ειχα αναφερει εδω και τοσα ποστ? Το προβλημα δεν ειναι τα ασπρα στιγματα αλλα οπως λεει και ο τιτλος...εξοφθαλμια δισκου και θολουρα!!

Έγινε επεξεργασία - Churu
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πάμε στον γνωστό συνδιασμό γιατί φαίνεται ότι επιμένει η κατάσταση ?

Pollatos ποιον εννοεις γνωστο συνδυασμο?

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω προβει σε θεραπεια γιατι οταν πηγα να κανω θεραπεια ειδα αυτα εδω post-10635-1259246474_thumb.jpgpost-10635-1259246548_thumb.jpgpost-10635-1259246617_thumb.jpgpost-10635-1259246660_thumb.jpgpost-10635-1259246694_thumb.jpg Ουριτσες :hysterical: Κανοντας την θεραπεια εχω την εντυπωση οτι θα :ooh2: ετσι δεν ειναι?? Ασχετα βεβαια τωρα αν θα ζησουν η οχι... :bowdown: Τι κανουμε τωρα? Περιμενω η αρχιζω θεραπεια??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...