Jump to content

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ψαρι?


nickolaos28

Recommended Posts

Σαν κατοχος διαφορων trigger-puffer-eel μπορω να πω οτι εναν μαγκα γουσταρω

Huma Trigger ή Picasso

Λατινικα Rhinecnthus aculeatu

Ειναι ψαρι που για το χασεις πρεπει να προσπαθησεις ενω ειναι παμφαγο και ολη την ωρα σε κινηση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ όμορφο Nickolaos28!!Τώρα αν αναφέρετε το θέμα μεταξύ trigger-puffer-eel δεν μπορώ να πω τίποτα καθώς δεν έχω τέτοιο ενυδρείο.Αλλά παρακάτω...

Ένα από τα αγαπημένα μου της κατηγορίας Angel .

Apolemichthys xanthopunctatus "Gold Flake Angel" .

Link to comment
Share on other sites

Eμενα το αγαπημενο μου ψαρι ειναι το paracathurus hepatus η αλλιως blue tang. :)

Link to comment
Share on other sites

premnas biaculeatus η αλλιως maroon clownfish απο αυτα που εχω...

απο αυτα που δεν θα εχω ποτε acanthurus achilles

Link to comment
Share on other sites

Acanthurus leucosternon :)

Link to comment
Share on other sites

λευκοστερνος θα ελεγα κ τωρα τελευταια εχω ενα κολλημα με

το υβριδιο αχιλλεα κ γλαυκοπαριου!

omnia070-1.jpg

omnia060.jpg

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Λευκόστερνος δαγκωτό....ωραιοι και οι βαλιστές αλλα είναι συνεχώς σε κίνηση και σε τσαντίλα..σκανάρουν συνεχώς το ενυδρείο και δεν αφήνουν τπτ να πέσει κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Blue Tang

(Paracanthurus hepatus) οι επιστήμονες υποστιριζουν οτι ειναι το απόλυτο μπλε της φύσης σε ζωο στο πλανητη!!!υ.γ το αγαπημένο του γιου μου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MOONRISH IDOL απλα το απολυτο ψαρι κατα την αποψη μου......ειναι reef safe ?και κατι ακουγεται οτι ειναι λιγο περιεργο στη διατροφη του..αληθευη??αυτα τα ερωτηματα με κολανε κ δεν τον περνω... αυτος οπως κ ολα τα τα ζωντανα πρεπει να τα σεβομασται και οχι απλα να τα βλεπουμαι να κολυμπανε (δυστυχισμενα) :blush::):thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Flame angelfish/Centropyge loricula κ τα μυαλα στα καγκελα....

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το κουταβακι frakton (clown trigger).Καθεται να το χαιδεψεις ?

Link to comment
Share on other sites

MOONRISH IDOL απλα το απολυτο ψαρι κατα την αποψη μου......ειναι reef safe ?και κατι ακουγεται οτι ειναι λιγο περιεργο στη διατροφη του..αληθευη??αυτα τα ερωτηματα με κολανε κ δεν τον περνω... αυτος οπως κ ολα τα τα ζωντανα πρεπει να τα σεβομασται και οχι απλα να τα βλεπουμαι να κολυμπανε (δυστυχισμενα) :blush::):thumbup::P

Ειναι μερικος reef safe καθως τρεφεται με σπογκους στην φυση αλλα εκτος απο αυτο ειναι σχεδον αδυνατο να κρατηθει για μεγαλο χρονικο διαστημα σε ενυδρειο.Ειναι απο τα ψαρια που πρεπει να αφηνουμε στην φυση... :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:thumbup:

Εμενα μου αρεσει απο βραστο η σφυριδα και η πιγκα και απο ψητα ο σαργος (τηγανητα δεν τρωω) :thumbdown:

Μπα....

Στηρα ως πρωτη επιλογη!!! :hysterical::ooh2::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Blue Tang

(Paracanthurus hepatus) οι επιστήμονες υποστιριζουν οτι ειναι το απόλυτο μπλε της φύσης σε ζωο στο πλανητη!!!υ.γ το αγαπημένο του γιου μου :hysterical:

+1 απο εμενα.... νομιζω οτι πιο ομορφο υπαρχει στο Reef.... :ooh2:

Link to comment
Share on other sites

πραγματηκα πανεμορφο το Xanthichthys Auromarginatus ειναι reef safe?? :bowdown: εγω ακομα κολλημενος με τον moorish idol ασχετος που καλυτερα να κολυμπαει στη φυση ελευθερος!!!οπως ειπε κ ο φιλος μας

TAN !!!και ο leukosternos :hysterical::ooh2: που θα τον αποκτησω σε λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...