Jump to content

Βιοτοπικα κελυφη.


Koing Koing

Recommended Posts

Η προταση μου ποια ειναι....

Στην επομενη συναντηση του ΑΖ στην Αθηνα να φροντισουμε ολοι οι ενδιαφερομενοι να παρεβρεθουμε για να σας πω την διαδικασια να μου πειτε ποια κοχιλια θελετε (ονομασια ή κωδικο που εχουν) να μου δωσετε τα χρηματα για να κανω 100% σωστα την παραγκελια...μη γινει κανα μπερδεμα...

Συμφωνιτε?????

Συμφωνώ με αυτό που προτείνεις. Απλά, όσον αφορά τα χρήματα, δεν θα ξέρουμε το κόστος της αποστολής των κελυφών.

Μήπως θα ήταν καλύτερο να πει ο καθένας για ποιά ενδιαφέρεται να του στείλουμε ένα mail με την παραγγελία μας, ώστε να μας στείλει το συνολικό ποσό που θα κοστίσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Πριν από λίγο καιρό είχα δοκιμάσει κι εγώ να κάνω παραγγελία από αυτό το site, αλλά στο τελευταίο βήμα της παραγγελίας όπου σου βγάζει τα σύνολα, μου έβγαλε στο πεδίο Shipping and Handling το μήνυμα There are no methods available for your shipping destination. Είναι σίγουρο ότι κάνουνε αποστολή εδώ στην Ελλαδίτσα μας;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Σε συνέχεια της αναζήτησης βιοτοπικών κελυφών από την λίμνη Τανγκανίκα, ο Κoing Koing ανακάλυψε την σελίδα... http://www.abysse-cichlides.com/pages/stoc...-tanganyika.htm

Ο συγκεκριμένος τύπος πουλάει και κελύφη σαλιγκαριών neothauma...

Σε επικοινωνία που είχα μαζί του, σχετικά με το κόστος αποστολής συγκεκριμένου αριθμού κελυφών, μου έστειλε το παρακάτω αρχείο, το οποίο είναι στα Γαλλικά...

Με τα φτωχά μου Γαλλικά καταννοώ πως η κατηγορία στην οποία είναι η Ελλάδα μας, αναφέρεται στην δεύτερη σελίδα, στον πίνακα "Colossimo International" στην ζώνη Α (μαζί με την Ευρωπαική Ένωση)...

Υπάρχει κανείς που να κατέχει την γλώσσα και να μας πει σίγουρα εάν αυτές είναι οι τιμές?

Αφού σιγουρευτούμε για τα έξοδα θα οργανωθούμε να δούμε πόσα κελύφη μπορεί να μας διαθέσει αλλά και πόσοι από εμάς ενδιαφέρονται για μια τέτοια αγορά...

Ευχαριστούμε!

Tarifs_au_d_Atilde__part_de_France_M_Atilde__tropolitaine__Atilde___compter_du_1_mars_2010_.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Επαναφέρω το θέμα διότι έχω τσεκάρει το συγκεκριμένο site καιρό τώρα. Η παραγγελία δεν έγινε τελικά να φανταστώ...

Θα ήθελα κάποια neothauma, αν το αποφασίσουμε κάποια στιγμή. Απίστευτα όμορφα, αν και έχει ανεβεί πολύ η τιμή τους.... :bigemo_harabe_net-88:

ΥΓ: Πάντως αν κάποιος ψάχνεται για κέλυφη σαν της φώτο του site αυτού - http://www.cichlidbr...prod=3goldturbo - μου έχουν περισσέψει κάμποσα από το aquascape μου. Είναι το ίδιο πρακτικά με τα neothauma, τους μοιάζουν, πολύ πιο οικονομικά και σίγουρα πιο φυσικά για την εικόνα του ενυδρείου από τα κλασικά χερσαία ελληνικά που όλοι βάζουμε. Όποιοι θέλετε - φαντάζομαι αρκετοί - μου στέλνετε πμ. :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - G_lantern
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...