Jump to content

Η μονοκατοικία του Γκάρυ


tsoum

Recommended Posts

Για την ώρα δεν θα κάνω την παρουσίαση ( καθώς τελείωσε η μπαταρία της φωτογραφικής μου :thumbup: ), αλλα μου ήρθε η εξής ιδέα. Πείτε τι σας έρχετε κατα νου! Τι θα μπορούσε ρε παιδί μου να είναι αυτος ο Γκαρυ και πως μπορεί να είναι η μονοκατοικία του; :bowdown:

Υ.Γ. Σε καμια ώρα θα έχει φορτίσει η μπαταρία....

Υ.Γ.2 Αμα το βρεί κανένας, κερδίζει... κατι!! Οτι θέλει, ενυδρειακό!

Υ.Γ.3 Το Υ.Γ.2 ειναι λίγο απίθανο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για την ώρα δεν θα κάνω την παρουσίαση ( καθώς τελείωσε η μπαταρία της φωτογραφικής μου :thumbup: ), αλλα μου ήρθε η εξής ιδέα. Πείτε τι σας έρχετε κατα νου! Τι θα μπορούσε ρε παιδί μου να είναι αυτος ο Γκαρυ και πως μπορεί να είναι η μονοκατοικία του; :thumbup:

Υ.Γ. Σε καμια ώρα θα έχει φορτίσει η μπαταρία....

Υ.Γ.2 Αμα το βρεί κανένας, κερδίζει... κατι!! Οτι θέλει, ενυδρειακό!

Υ.Γ.3 Το Υ.Γ.2 ειναι λίγο απίθανο!

Gary το σαλιγκαρι;

:bowdown:

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και καμια ακόμα άποψη... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

gary η σαλαμανδρα

Link to comment
Share on other sites

Γκαρι το γκαλαχερ :bowdown:

Οχι Γκαρυ το blue whale

http://insidecostarica.com/dailynews/2009/...issions_big.jpg

και την ταϊζω τρεισιμησι τόνους κριλλ την μέρα :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Gary το σαλιγκαρι;

:helpsmilie:

:helpsmilie:

:helpsmilie:

:helpsmilie:

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ. ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ!!!

Τελικά το νεανικό μυαλό τρεχει ποοολύ γρήγορα. Που θα πάει όμως. Δεν θα'ρθεις και εσύ στην θέση μου (3η λυκείου) και θα πήξεις; Θα περπατάς και θα σκέφτεσαι αρμονικές ταλαντώσεις.... :helpsmilie::thumbup::bowdown:

Λοιπόν επειδή ξέρω οτι έχεις μονομάχο, το βραβείο σου θα είναι... ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΑΡΤΕΜΙΑ FREEZE DRIED!! :thumbup:. Εχεις περίπου 5 λεπτά μεχρι να ανέβουν οι φωτογραφίες για να μου πείς και το είδος του σαλιγκαριού και να διπλασιάσεις το βραβείο σου! :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

:wacko:

:wacko:

ΜΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ. ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ!!!

Τελικά το νεανικό μυαλό τρεχει ποοολύ γρήγορα. Που θα πάει όμως. Δεν θα'ρθεις και εσύ στην θέση μου (3η λυκείου) και θα πήξεις; Θα περπατάς και θα σκέφτεσαι αρμονικές ταλαντώσεις.... :hysterical::thumbup::bowdown:

Λοιπόν επειδή ξέρω οτι έχεις μονομάχο, το βραβείο σου θα είναι... ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΑΡΤΕΜΙΑ FREEZE DRIED!! :thumbup:. Εχεις περίπου 5 λεπτά μεχρι να ανέβουν οι φωτογραφίες για να μου πείς και το είδος του σαλιγκαριού και να διπλασιάσεις το βραβείο σου! :helpsmilie:

:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Βλεπω μπομπ σφουγγαρακη ρε :helpsmilie:

Apple? :helpsmilie:

Έγινε επεξεργασία - vag0s
Link to comment
Share on other sites

Gary Gasparov?

kasparov-aq.jpg

Λες να νοιώθει άνετα; Δεν ξέρω έκανα το καλύτερό μου

Έχει Cuba, 3 βαλλισνέριες και μια μη-ασβεστολιθική πέτρα. Τον έχω συνεχώς σε ψύξη, και κραταω θερμοκρασία 15 βαθμούς γιατι απο 'κει που έρχεται....

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::helpsmilie::helpsmilie:

Βλεπω μπομπ σφουγγαρακη ρε :bowdown:

Apple? :thumbup:

Nope. Θα πρεπει να περιοριστείς στη μια χούφτα!

Ασχετο: Πως βάζω thumbs απο photobucket, γιατί αμα βάλω τις κανονικές φωτογραφίες εδω δεν θα ανοίγει ποτε και θα γίνει το θέμα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω thumbs απο photobucket, γιατί αμα βάλω τις κανονικές φωτογραφίες εδω δεν θα ανοίγει ποτε και θα γίνει το θέμα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Δεν σε πιανω αλλα ακου..

Οταν σου ανεβει απο κατω της αν δεις...λεει IMG code.

Καντο copy paste στο ποστ και θα την εμφανισει.

Αρκει να ειναι jpg.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Η επίσημη παρουσίσασή μου :thumbup:.

Το ενυδρείο είναι 700ml. Με διαστάσεις 10*8*8,5 (μ*π*υ) (cm). Τρεχει απο τις 7 η ώρα το απόγευμα.

Μεσα έχει χαλαζιακό χαλίκι που μου είχε απομείνει, και κάτι ασπρες πετρες μαζεμένες απο παραλία. Η χλωρίδα του όπως θα δείτε είναι ιδιαίτερα πλούσια. Περιέχει ένα μισχό κερατόφυλλου και ενα κοτσάνι δράκαινας που έχει πάρει την κατιούσα. Η πανίδα είναι εξίσου ποικιλόμορφη. Μεσα κατοικεί ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ tadpole snail.

Φωτισμός: Η λάμπα του γραφείου μου για το ενυδρείο είναι παραπάνω απο 1watt/l (11w/0.7l).

Λιπανση: Μια ταμπλέτα tetra plant κατι, για να πάρουν μπρος οι άλγες για να έχει να τρώει ο Γκαρυ

Θερμανση: το καλοριφέρ που βρίσκεται απο πίσω

Φιλτρανση: 2 Eheim 2250 (ναι καλα)

Ορίστε μερικές φωτογραφίες:

th_DSC02055.jpg th_DSC02056.jpg th_DSC02058.jpg th_DSC02059.jpg th_DSC02062.jpg th_DSC02061.jpg

(Είναι thumbnail, καντε τις κλικ)

Οπως καταλάβατε δεν είναι κάτι το σοβαρο. Είχα την δράκαινα μέσα σε αυτό το βάζο (την οποία είχα βγάλει απο το ενυδρείο όταν έμαθα πως είναι ακαταλληλη) και χθές το βράδυ μου ήρθε έμπνευση. Σήμερα που είχα χρόνο (επιτέλους διακοπές :thumbup: ) κάθισα και ασχολήθηκα. Το "ενυδρείο" οπως είναι θα παραμείνει. Σκοπεύω να αφήσω τον Γκάρυ εκει μέσα να μου κάνει αυγά για να τρώω πρωινο. :bowdown: . Οχι απλα θα μεταφέρονται στο μεγάλο οταν βγαίνουν. Πληροφοριακά οι πετρες τοποθετήθηκαν μία μια με το χέρι. Νομίζω πως είναι ένα όμορφο στολίδι. Πως άλλοι έχουν ανθάκια στο δωμάτιο, εγώ αυτό.

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

:bowdown::thumbup:... Για μέτρο συγκρισης!! :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Hahahaha!!!

... Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλα σήμερα το απόγευμα το έστησα!. Λεω να κάνω κάθε 2-3 μέρες καθώς δεν υπάρχει καποιου είδους φίλτρανση. Δεν έχει και τίποτα ρυπογόνο μέσα. Μισό ποτήρι νερο να βγάζω θα κάνω 50%!

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοια και Apple μπορείς να βάλεις, ή και Helena που είναι όμορφα και να τα βάζεις κανένα σαλιγκάρι απο το μεγάλο σου όταν γίνονται πολλα.

Εγώ αυτό με τα Helena θα το κάνω κάποια στιγμή, ειδικά αν κάνω γλάστα με σκοπό φυτό που θα ανθίσει... Ενα φυτό στη μέση και τα άλλα να κόβουν βόλτες γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...