Jump to content

Εαν δεν μπορεις να σκοραρεις....


Recommended Posts

Έτσι ναι...συμφωνώ,να ξέρουμε και τί μας γίνεται...γιατί δέν νοήτε να υπάρχει χώρος με ελεύθερο θέμα και να μήν ισχύει

To προβλημα σου τελικα ποιο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα σου τελικα ποιο ειναι;

Απολύτος κανένα ,δέν έχω να μοιράσω με κάποιον κάτι και δέν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο να δημιουργούνται εντάσης χωρίς λόγο...απλά εφόσον οι συζητήσεις παραμένουν σε κόσμιο επίπεδο και χωρίς να καταπατούμε πρωσοπικότητες και χαρακτήρες δέν καταλαβαίνω τον λόγο που θα πρέπει να φτάνουμε ώς εδώ...

Απλά και αγαπημένα... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Kωστα σου ειπα και πριν πως οταν ανοιγει τετοιο θεμα περι ομαδων,λεγονται παντα τα ιδια συγκεκριμενα πραγματα,και η παρεξηγηση δεν αργει να ερθει.Και εγω εχει τυχει να παραφερθω.Αν ψαξεις λιγο,θα τα βρεις και θα τα διαβασεις.Αυτο ειναι και τιποτα παραπανω.................

Link to comment
Share on other sites

Kωστα σου ειπα και πριν πως οταν ανοιγει τετοιο θεμα περι ομαδων,λεγονται παντα τα ιδια συγκεκριμενα πραγματα,και η παρεξηγηση δεν αργει να ερθει.Και εγω εχει τυχει να παραφερθω.Αν ψαξεις λιγο,θα τα βρεις και θα τα διαβασεις.Αυτο ειναι και τιποτα παραπανω.................

Και το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ να υπάρξει παρεξήγηση? Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω! Δεν θα πάρω θέση υπέρ της μία κατάστασης ή της άλλης! Το έκανα ήδη πιο πριν. Απλά αυτό που θα ήθελα εγώ είναι να υπήρχαν πιο έξυπνοι άνθρωποι ώστε να μπορούν να κρίνουν και να αξιολογήσουν τις καταστάσεις! Και μιλάω γενικώς χωρίς να χαρακτηρίζω κανέναν και χωρίς αυτό που λέω να έχει αντίκτυπο μόνο στο φόρουμ αλλά και στην πραγματική ζωή (ΚΥΡΙΩΣ ΕΚΕΙ)!

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειμαστε ενυδρειακο forum και καθε συζητηση που ανοιγεται στο καφε για πολιτικη,θρησκεια και ποδοσφαιρο καταληγει απο χαβαλε σε πειραγματα και τελος σε αντιπαραθεση,ισως και προσβολες,καλα κανουν τετοια θεματα και κλειδωνονται.Σκοπος μας δεν ειναι η τιμορια,ουτε το ban.Ειναι η συζητηση και η αντιπαραθεση πανω στο θεμα του ενυδρειου που μας ενδιαφερει.Καθε αλλη συγκρουση εχει ασχημα αποτελεσματα και μεταξυ των μελων και στη λειτουργεια του forum.

Για να μην γινουμε μπαχαλο λοιπον μεταξυ μας,καθε τετοιου ειδους θεμα που ξεφευγει απο τα ορια της πλακας και του χαβαλε (εστω και επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται πιο ευκολα) καλο ειναι να κλειδωνεται μονιμα ή προσωρινα.

Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν κατηγορω κανεναν για οτι εγραψε ή για το τι πιστευει.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειμαστε ενυδρειακο forum και καθε συζητηση που ανοιγεται στο καφε για πολιτικη,θρησκεια και ποδοσφαιρο καταληγει απο χαβαλε σε πειραγματα και τελος σε αντιπαραθεση,ισως και προσβολες,καλα κανουν τετοια θεματα και κλειδωνονται.Σκοπος μας δεν ειναι η τιμορια,ουτε το ban.Ειναι η συζητηση και η αντιπαραθεση πανω στο θεμα του ενυδρειου που μας ενδιαφερει.Καθε αλλη συγκρουση εχει ασχημα αποτελεσματα και μεταξυ των μελων και στη λειτουργεια του forum.

Για να μην γινουμε μπαχαλο λοιπον μεταξυ μας,καθε τετοιου ειδους θεμα που ξεφευγει απο τα ορια της πλακας και του χαβαλε (εστω και επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται πιο ευκολα) καλο ειναι να κλειδωνεται μονιμα ή προσωρινα.

Αυτη ειναι η αποψη μου και δεν κατηγορω κανεναν για οτι εγραψε ή για το τι πιστευει.

:thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το είπες ότι ολα τα θεματα που αφορουν το ποδοσφαιρο κλειδωνονται.

Αν εξαρτιοταν απο εμενα, θα κλειδωνα τα σχετικα θεματα ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΑΝ. Δεν θα εμπενα καν στον κοπο να τα διαβασω.

Το ιδιο κανω και τωρα αλλα επειδη ΠΑΝΤΑ οι ιδιοι 3-4 πλακωνεστε ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ να δω τι γινεται...

Μαλλον πρεπει να προτεινω στην ομαδα την οριστικη διαγραφη του CAFE...

Η δικη μου αποψη μετα απο οσα διαβασα ακριβως απο πανω αλλα και κυριως αυτο που λες εσυ γιωργο....

Ειναι οχι να διαγραφει η κατηγορια... αλλα να μην ανοιγονται ποδοσφαιρικα θεματα εκει....

Ή δημιουργηστε μια καινουργια κατηγορια που να λεγεται "ΑRENA"!!

Nα έχουν προσβασει μόνο τα εγεγραμμενοι μέλη και μόνο οι ανω των 18!!!

Εκει λοιπόν ας γραφουν ότι θέλουν περι ποδοσφαιρου, πολιτικής και οτιδηποτε αλλο προκαλει εντασεις!!

Τελος θα έλεγα οτι ειμαι απολυτος συμφωνος με τα λεγόμενα του Τρουπη!!!

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, θα διαφωνήσω εν μέρη μαζί σου και θα συμφωνήσω εν μέρη με τον Κώστα!

Ασχέτως οπαδικών προτιμήσεων, δεν μπορώ να καταλάβω από κανέναν, γιατί πρέπει να καταλήγει σε τσακωμό! Ακόμα και αν κάποιος έχει τη διάθεση να πικάρει άσκημα, δεν καταλαβαίνω τί είναι αυτό που μπορεί να πικάρει κάποιον όσον αφορά τις ομάδες.

Προσωπικά είμαι βάζελος (για όσους δεν το ξέρουν) με εμφανίσεις, διαρκείας κλπ κλπ... Ε, δεν θα κάτσω να χαλάσω τη ζαχαρένια μου για καμία ομάδα! Όταν πάω γήπεδο κάνω χαβαλέ και το διασκεδάζω και το ίδιο κάνω και όταν συζητάω με τους κολλητούς!

Προσωπικά προτείνω να μην ξανακλειδωθεί κανένα αθλητικό θέμα! Όλα χύμα! Είμαι περίεργος να δω που θα φτάσουν τα πράγματα! Γουστάρω... πως το λένε! Γελάω με ανθρώπους που συμπεριφέρονται έτσι και δεν ξέρουν να ζήσουν την πραγματική ζωή τους και να προβληματιστούν για τα πραγματικά τους προβλήματα!!!

Και ξαναλέω! Ασχολούμαι! Και ασχολούμαι πολύ! Αλλά χαλαρώστε!!! Απ'όσους γάβρους είχα το κινητό τους έλαβαν μήνυμα "Θρύλε γερά, πρόκριση στα χαρτιά"! Δηλαδή θα πρέπει να γίνει χαμός γι'αυτό???

Άντε τώρα μη θυμηθώ την 8άρα που έφαγε ο γάβρος από εμάς και γίνει πανικός!!! :bowdown:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου αποψη μετα απο οσα διαβασα ακριβως απο πανω αλλα και κυριως αυτο που λες εσυ γιωργο....

Ειναι οχι να διαγραφει η κατηγορια... αλλα να μην ανοιγονται ποδοσφαιρικα θεματα εκει....

Ή δημιουργηστε μια καινουργια κατηγορια που να λεγεται "ΑRENA"!!

Nα έχουν προσβασει μόνο τα εγεγραμμενοι μέλη και μόνο οι ανω των 18!!!

Εκει λοιπόν ας γραφουν ότι θέλουν περι ποδοσφαιρου, πολιτικής και οτιδηποτε αλλο προκαλει εντασεις!!

Τελος θα έλεγα οτι ειμαι απολυτος συμφωνος με τα λεγόμενα του Τρουπη!!!

Διαφωνω καθετα...

Και εμεις οι 16χρονοι εχουμε "ψυχη" και αποψη....

Παρεξηγειται μονο αυτος που θελει και "τρωγεται" να παρεξηγηθει....Και αυτο οφειλεται μονο και μονο το παθος του που τυφλωνει τον καθενα και δεν κοιταει αντικειμενικα το θεμα...

Για να μην "παρεξηγηθω" δεν ειμαι ΠΑΟΚ...Αλλα δεν ειμαι και καμια ελληνικη η ξενη ομαδα....

AFRICA RULLES(ακυρο)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πλάκα το πράγμα για γέλια και για κλάματα - μην παρεξηγηθώ που γράφω με αυτό τον τρόπο- δεν πάμε να φτιάξουμε λέω εγώ κανένα ενυδρείο έτσι ... για να χαλαρώσουμε ;;.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πλάκα το πράγμα για γέλια και για κλάματα - μην παρεξηγηθώ που γράφω με αυτό τον τρόπο- δεν πάμε να φτιάξουμε λέω εγώ κανένα ενυδρείο έτσι ... για να χαλαρώσουμε ;;.

:bowdown:

κ να κανουμε κ καμια αλλαγη νερου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κ να κανουμε κ καμια αλλαγη νερου :thumbup:

Έλα ντε, καλά που το θύμισες να κάνω σήμερα στους αφρικάνους. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα...

Και εμεις οι 16χρονοι εχουμε "ψυχη" και αποψη....

Παρεξηγειται μονο αυτος που θελει και "τρωγεται" να παρεξηγηθει....Και αυτο οφειλεται μονο και μονο το παθος του που τυφλωνει τον καθενα και δεν κοιταει αντικειμενικα το θεμα...

Για να μην "παρεξηγηθω" δεν ειμαι ΠΑΟΚ...Αλλα δεν ειμαι και καμια ελληνικη η ξενη ομαδα....

AFRICA RULLES(ακυρο)

:thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει πλάκα το πράγμα για γέλια και για κλάματα - μην παρεξηγηθώ που γράφω με αυτό τον τρόπο- δεν πάμε να φτιάξουμε λέω εγώ κανένα ενυδρείο έτσι ... για να χαλαρώσουμε ;;.

:thumbup:

+100 :bowdown:

Και ελπίζω να μην "τα πάρετε" πάλι οι κάθε λογής """""φίλαθλοι""""" αλλά

μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει γιατί κοντράρεστε τόσο πολύ;

Είναι η συζήτηση για την απόδοση των ομάδων σας

άλλη μια αρένα αντιπαράθεσης, σύγκρισης και οριοθέτησης περιοχών κατουρήματος

ή είναι κάτι άλλο που δεν το φαντάζομαι;

Γιατί ποτέ δεν κατάλαβα πως ολόκληροι άντρες

που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ μα καμία σχέση με τον επαγγελματικό αθλητικό σύλλογο

παρά ίσως τον χώρο που ζουν, να ταυτίζονται τόσο με αυτόν.

Με απλά λόγια, είναι άλλη μια σύγκριση για το ποιος έχει την μεγαλύτερη;;;

την ομάδα φυσικά :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - akranidis
Link to comment
Share on other sites

Και το ερώτημα είναι ΓΙΑΤΙ να υπάρξει παρεξήγηση? Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω! Δεν θα πάρω θέση υπέρ της μία κατάστασης ή της άλλης! Το έκανα ήδη πιο πριν. Απλά αυτό που θα ήθελα εγώ είναι να υπήρχαν πιο έξυπνοι άνθρωποι ώστε να μπορούν να κρίνουν και να αξιολογήσουν τις καταστάσεις! Και μιλάω γενικώς χωρίς να χαρακτηρίζω κανέναν και χωρίς αυτό που λέω να έχει αντίκτυπο μόνο στο φόρουμ αλλά και στην πραγματική ζωή (ΚΥΡΙΩΣ ΕΚΕΙ)!

Νικο,ισως θα επρεπε να ρωτησεις αυτους που κατα καιρους ανοιγουν σκοπιμα για μενα αυτα τα θεματα............

Link to comment
Share on other sites

Νικο,ισως θα επρεπε να ρωτησεις αυτους που κατα καιρους ανοιγουν σκοπιμα για μενα αυτα τα θεματα............

Σκόπιμα έχω ανοίξει κι εγώ τέτοιο θέμα... Συγκεκριμένα θυμάμαι πέρσυ που είχαμε το 2 ντέρμπυ την ίδια μέρα σε μπάσκετ και ποδόσφαιρο! Είπα μεγάλα λόγια... Σούπα 0-0 στο ποδόσφαιρο και χάσαμε στο μπάσκετ! Μετά δεν με γλίτωνε τίποτα από τον Νιντάλ! Μια χαρά τόπικ ήταν και γελάσαμε όσοι ποδοσφαιρόφιλοι και μπασκετόφιλοι!

Κάποιος άλλος θα μπορούσε να πει πως το έκανα σκόπιμα για να τσακωθούμε... Φυσικά και ο σκοπός μου δεν ήταν αυτό και ήταν φυσικά το να χαβαλεδιάσουμε μεταξύ μας! Ακόμα και "προκλητικές" δημοσιεύσεις δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν να προκαλέσουν άσκημα κάποιον υγιή νου! Και αυτός που ανοίγει ένα τόπικ για να τσακωθεί για τις ομάδες πάσχει αλλά πολύ περισσότερο, κατ'εμέ, αυτοί που "τσιμπάνε"!

Ο αθλητισμός είναι μέσω ψυχαγωγίας. Κάποιοι το έχουν κάνει μέσω εκτόνωσης. Αυτός δεν είναι λόγος να μη συζητείται το θέμα!

Από κει και πέρα βέβαια είναι θέμα των διαχειριστών... Κάντε ότι νομίζετε! Για μένα δεν είναι λύση η διαγραφή/κλείδωμα... Εγώ θα το χειριζόμουν αλλιώς αλλά δεν μου πέφτει περαιτέρω λόγος!

Πάντως στο ντέρμπυ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ εγώ θα κάνω το πρώτο τόπικ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...