Jump to content

Εδω ειναι και το δικο μου 120λτ ,μετα απο εναν χρονο ηρθε η ωρα της παρουσιασης


iki28

Recommended Posts

Λοιπον τωρα βρηκα χρονο και εκανα μετρησεις

ph 7.6.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον τωρα βρηκα χρονο και εκανα μετρησεις

ph 7.6.

Oποτε εχεις σοβαρο προβλημα

:blush::):thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Oποτε εχεις σοβαρο προβλημα

:):thumbup::P:ballistic:

Λες ε οκ :blush:

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να αναλυσεις λιγο παραπανω?

Tι να σου πω ρε Σπυρο?

Mε ph7,6 ενω τα νεον σε κοινωνικο μπορουν να ειναι στα 6,5-7 οριακα, πιστευω υπαρχει προβλημα.

Επιμενω να μην αλλαξει ομως κατι, γιατι προφανως εχουν προσαρμοστει..

Τωρα αν θες και μπορεις για κατι καλυτερο Χρηστο, βαλτα σε ενα ενυδρειο με ph 6,5 και κατω.

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω ρε Σπυρο?

Mε ph7,6 ενω τα νεον σε κοινωνικο μπορουν να ειναι στα 6,5-7 οριακα, πιστευω υπαρχει προβλημα.

Επιμενω να μην αλλαξει ομως κατι, γιατι προφανως εχουν προσαρμοστει..

Τωρα αν θες και μπορεις για κατι καλυτερο Χρηστο, βαλτα σε ενα ενυδρειο με ph 6,5 και κατω.

Και πως θα το κατεβασω το ph με ζουμια φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω ρε Σπυρο?

Mε ph7,6 ενω τα νεον σε κοινωνικο μπορουν να ειναι στα 6,5-7 οριακα, πιστευω υπαρχει προβλημα.

Επιμενω να μην αλλαξει ομως κατι, γιατι προφανως εχουν προσαρμοστει..

Τωρα αν θες και μπορεις για κατι καλυτερο Χρηστο, βαλτα σε ενα ενυδρειο με ph 6,5 και κατω.

ΟΚ, απλα δεν καταλαβα με τα emoticοns που εβαλες, το υφος της απαντησης.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, απλα δεν καταλαβα με τα emoticοns που εβαλες, το υφος της απαντησης.

(Επεσα εξω για αυτο)

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

KH??

GH??

Παντως... θα αναφερω οτι τα περισσοτερο pet shop... αν όχι όλα, κρατανε τα ψαρια στ ph 7,5.

Θα μου πειτε οτι αυτο θα ειναι για λιγο... και θα σας προλαβω απαντωντας οτι δεν ειναι πιασμενα στη φυση, αλλα γεννημενα σε ενυδρειο και μεγαλωμενα απισης, με αποτελεσμα να εχουν προσαρμοστει.

Δε λεω οτι ειναι σωστο αυτο... αλλα οπως λεει και ο πανος εαν ειναι 1,5 χρονο χωρις προβλημα... τοε δεν εχει προβλημα...

Απο την αλλη ο Σπυρος εχει δικιο... αλλα σπυρο μου... εχει τυχει φορες που εισαι λίιιιιιγο υπερολικος.

Παντως εμενα μου αρεσει πολυ το ενυδρειο... διαφωνω με τους κατοικους... αλλαο ο ιδιοκτητης αποφασιζει τι θα βαλει και τι οχι μεσα..... τι του αρεσει και τι όχι... αυτοι που ξερουν επισημενουν τα λάθη και προτεινουν...

Τν τελική αποφαση την εχει ο ιδιοκτητης... οσες απωλεις και αν τυχει να εχει!!

σο σκληρο και αν ακουγεται αυτο... ετσι ειναι τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κατεβασω το ph με ζουμια φανταζομαι

Επειδη διαβασα Το "σχεικα καλη" που ανφερεται στο προφιλ σου για ην εμπειρια νομιζω οτι ήδη ξερεις την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πειτε οτι αυτο θα ειναι για λιγο... και θα σας προλαβω απαντωντας οτι δεν ειναι πιασμενα στη φυση, αλλα γεννημενα σε ενυδρειο και μεγαλωμενα απισης, με αποτελεσμα να εχουν προσαρμοστει.

Απο την αλλη ο Σπυρος εχει δικιο... αλλα σπυρο μου... εχει τυχει φορες που εισαι λίιιιιιγο υπερολικος.

Μερικα ψαρια ειναι πιο ευκολα να πιαστουν αγρια σε εκατομμυρια παρα να αναπαραχθουν απο εκτροφεις :blush:

Το dna τους σε ποσα χρονια μπορουμε να το αλλαξουμε αν κανουμε αναπαραγωγη και διατηρηση των ειδων αυτων σε νερο βρυσης?

Υπερβολικος ειμαι εγω που προτιμω τα ψαρια στη μεση τιμη των παραμετρων που ζουν στη φυση για να εχω περιθωρειο λαθους? ή υπερβολικο ειναι να ειναι neon που ζουν σε pH: 5.0 - 7.0 και στο ενυδρειο τα βαζουμε σε 7,6?

Εκτος κι αν δεν ζουν τελικα σε 5.0-7.0 (fishbase) και μας δουλευουν ψιλο γαζι οι βιολογοι-ιχθυολογοι.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εγω λεω οτι το 7,6 ειναι πολυ, γιατι με τις διακυμανσεις μπορει να παει ,8 και ,9....

Ενω αμα ηταν 7 θα πηγαινε ,4 ,5...

Κατι ακουσα οτι τα νεον ειναι τα περισσοτερα αναπαραγωγης Ρωσσιας.. Δεν ξερω αμα ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Μερικα ψαρια ειναι πιο ευκολα να πιαστουν αγρια σε εκατομμυρια παρα να αναπαραχθουν απο εκτροφεις :)

Το dna τους σε ποσα χρονια μπορουμε να το αλλαξουμε αν κανουμε αναπαραγωγη και διατηρηση των ειδων αυτων σε νερο βρυσης?

Υπερβολικος ειμαι εγω που προτιμω τα ψαρια στη μεση τιμη των παραμετρων που ζουν στη φυση για να εχω περιθωρειο λαθους? ή υπερβολικο ειναι να ειναι neon που ζουν σε pH: 5.0 - 7.0 και στο ενυδρειο τα βαζουμε σε 7,6?

Εκτος κι αν δεν ζουν τελικα σε 5.0-7.0 (fishbase) και μας δουλευουν ψιλο γαζι οι βιολογοι-ιχθυολογοι.

Δεν ειπα για το συγκεκριμενο ποστ... σε αυτο εχει δικιο...

το λίγο υπερβολικός ηταν για παλιοτερα... (σαλιγκαρια-μειωση ph) :blush:

Link to comment
Share on other sites

KΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ το ενυδρείο σου φίλε μου.

Οι ξιφοφόροι απλά είναι λίγο πιο "μανούριδες" σε σχέση με τα άλλα.

Και πάλι συγχαρητίρια.

Το θέμα ΔΕΝ είναι αυτό που λές, ΑΛΛΑ πως το λές. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...