Jump to content

Rsm130d νεοσ και ωραιος. ξεκινημα.


supernake

Recommended Posts

έχω και εγώ RSM 130 ...

πιθανότατα έχεις στουμπώσει την είσοδο του νερού με υαλοβάμβακα.....και όταν συμβαίνει αυτό οι αντλίες εξόδου του νερού ζορίζονται (τραβάνε περισσότερο νερό από ότι μπαίνει μέσα στο sump τής πλάτης) και γεμίζει φυσαλίδες καθώς η στάθμη των αντλιών πέφτει, τραβάει και αέρα....

ΞΕΣΤΟΥΜΠΟΣΑΙ ΤΟ και η επιφάνεια του νερού να καλύπτει το μισό χτενακι :P

Συγνώμη αν σε μπέρδεψα..

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη κλεινω μηνα... :P και παω water inn για ψωνια? τι λετε να βαλω μεσα για αρχη??? γαριδα συγουρα, αλλα θελω και ψαρι. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το στήσιμο σου μου αρέσει..Τώρα τα τεστ τη λένε τη τιμές έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Το στήσιμο σου μου αρέσει..Τώρα τα τεστ τη λένε τη τιμές έχεις ?

τιμες καλες, δεν εχω μετρισει ca mg, την παρασκευη θα παω δειγμα νερου στο wi και να παρω τα υολοιπα τεστ. ευχαριστω μαγκες.

Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη πολυ καλη αρχη. εβγαλα 4 κιλα βραχο απο το ενθδρειο μου, υον εκανα κοματια. και τι εβγαλα απο μεσα? ενα μαντις 8 cm. μαυρο. παλη καλα μαγκες γιατι θα εβαζα ενα κλοουνακι που εχω κλεισει αυριο. τωρα παω για βραχο παλι. ποιοσ τον θελει το κυριο? παιδια ειναι σαν alien.... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια ξανα ηρθα. παρτε μια φοτο για το πωσ εινα το ενυδρειο μου τωρα. τρεχει περιπου δυομιση μηνες παει καλα, οι τιμεσ του σταθεροτατες. το kh μονο που ειναι στο 12. τα φωτα σας παρακαλω. εχω κανει μια αλαγη νερου 30 λ στον εναμιση μηνα. αλαγη ανθρακα και αντιφος.

post-16122-1261173270_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - supernake
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...