Jump to content

Τροφές


ΚΩΣΤΗΣ

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα τη γνώμη σας για τον παρακάτω συνδυασμό τροφών, οι οποίες προορίζονται για Neolamprologus Brichardi και Leleupi. Οι τροφές είναι οι εξής:

1. Novo Tanganjika (Jbl)

2. Krill (Jbl)

3. Spirulina (Jbl)

Θα μ'ενδιέφερε επίσης αν κάποιος έχει παρατηρήσει οτι κάποια τροφή (σαν ουσία, όχι σαν μάρκα) βοηθάει την διάθεση των Κιχλίδων του για αναπαραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα τη γνώμη σας για τον παρακάτω συνδυασμό τροφών, οι οποίες προορίζονται για Neolamprologus Brichardi και Leleupi. Οι τροφές είναι οι εξής:

1. Novo Tanganjika (Jbl)

2. Krill (Jbl)

3. Spirulina (Jbl)

Θα μ'ενδιέφερε επίσης αν κάποιος έχει παρατηρήσει οτι κάποια τροφή (σαν ουσία, όχι σαν μάρκα) βοηθάει την διάθεση των Κιχλίδων του για αναπαραγωγή.

Τυχαινει να εχω δουλέψει και τις τρεις τροφές που αναγράφεις παραπάνω σε "νεραιδουλες" και ορεξη για να φάνε και μια καλυτέρευση ως προς τα χρώματα τους παρατηρησα,καλος συνδυασμός τροφων!! :blush::)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. θα ήθελα τη γνώμη σας για τον παρακάτω συνδυασμό τροφών, οι οποίες προορίζονται για Neolamprologus Brichardi και Leleupi. Οι τροφές είναι οι εξής:

1. Novo Tanganjika (Jbl)

2. Krill (Jbl)

3. Spirulina (Jbl)

Θα μ'ενδιέφερε επίσης αν κάποιος έχει παρατηρήσει οτι κάποια τροφή (σαν ουσία, όχι σαν μάρκα) βοηθάει την διάθεση των Κιχλίδων του για αναπαραγωγή.

Aπο τις τροφες αυτες εχω χρησιμοποιησει και χρησιμοποιω ακομη την πρωτη(Novo Tanganjika),η οποια δεν προλαβαινει στην κυριολεξια να πεσει στο νερο............

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ταϊζω κυρίως Novo Tanganjika 2 φορές την μέρα, μια φορά την εβδομάδα Spirulina και δύο με τρία απογεύματα με Krill. Η αμφιβολία μου είναι κυρίως για το Krill. Θεωρείται ισοροπημένη η παραπάνω διατροφή;

Link to comment
Share on other sites

Η krill είναι βασική τροφή όπως και n bel απλα έχει σαν extra την προσθήκη krill ,μια χαρα κατα τη γνώμη μου ταιζεις,τα ψαρακια σου τι λενε για αυτο??απο χρώματα πως πάνε??

Link to comment
Share on other sites

Τα ψάρια τρώνε με όρεξη και τις 3 τροφές, με προτίμηση στην Novo Tanganjika και τα χρώματά τους είναι αρκετά ζωηρά. Απλά ανησυχώ μήπως τους δίνω παραπάνω πρωτεϊνες απ'ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...