Jump to content

Recommended Posts

Πηρα 4 σαλιγκαρακια του ειδους!!Και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αντιθετα με τον nikoloutso(ασχετο)!Τα δικα μου με το που τα εβαλα στο ενυδρειο επεσαν με τα μουτρα στην πρασινη αλγη!!!!!Τωρα θα δουμε εξελιξεις!

Βγαλε φωτο Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφιες δεν ειναι καλες γιατι ειναι τραβηγμενες απο το κινητο...Θα βγαλω κι αλλες το βραδυ με την καμερα!

post-13458-1257947062_thumb.jpg

post-13458-1257947070_thumb.jpg

post-13458-1257947078_thumb.jpg

post-13458-1257947087_thumb.jpg

post-13458-1257947096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ενα σαλιγκαρι εχθες που εκανα αλλγη νερου το ξεκολισα απο τζαμι και το εριξα στο βυθο του ενυδρειου!Σημερα ακομα να κουνηθει απο εκει περα,το επιασα με την αποχη και το πειραξα με το χερι μου να δω αν θα αντιδρασει και εκεινο εμεινε κανονικα ανοικτο και ακινητο...Μηπως πεθανε!?Να σημειωσω οτι λογω ασθενεια εχω ανεβασει την θερμοκρασια σους 30 βαθμους!

Link to comment
Share on other sites

Το ενα σαλιγκαρι εχθες που εκανα αλλγη νερου το ξεκολισα απο τζαμι και το εριξα στο βυθο του ενυδρειου!Σημερα ακομα να κουνηθει απο εκει περα,το επιασα με την αποχη και το πειραξα με το χερι μου να δω αν θα αντιδρασει και εκεινο εμεινε κανονικα ανοικτο και ακινητο...Μηπως πεθανε!?Να σημειωσω οτι λογω ασθενεια εχω ανεβασει την θερμοκρασια σους 30 βαθμους!

Η Θερμοκρασια ειναι μεγαλη αλλα δεν νομιζω να ειχε προβλημα....

Και εμενα εχουν προβλημα, μονο το ενα ηταν μια χαρα, ενα αλλο πηγαινε βολτες και ξαφνικα επεσε και δεν σηκωθηκε.. :excl:

Μην το πειραξεις αστο εκει, μεσα στο νερο...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μετα απο μια μερα σηκωθηκε!Ουφφφ ευτυχως και ειχα ανχωθει...! :excl:

Θα σου πω οτι τα δικά μου... μπορει να μεινουν και 2 μερες ακουνητα κολλημενα στο ιδιο σημειο!!

Συγκεκριμενα πάνω στο φύλλο ανουβιας!!

Μη σε ανησυχει... το κανουν απο ότι παρατηρησα!!

Link to comment
Share on other sites

τα σαλιγκαρια μπορεις να τα βρεις οπουδηποτε η ειναι πολυ σπανια???

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες ειναι εκει??? :ooh2:

Δυο λεπτα! :bowdown:

τα σαλιγκαρια μπορεις να τα βρεις οπουδηποτε η ειναι πολυ σπανια???

Τα σηγκεκριμενα και εγω πρωτη φορα τα ειδα και τα αγορασα!Ιδικα τα πιο μικρα ειναι ολα τα λεφτα,εχουν μεγαλα κερατα πανω στο καβουκι τους!! :hysterical: Ενω στα δικα μου εχουν σπασει...
Link to comment
Share on other sites

:hysterical: Τα ραμιρεζι μου εφαγαν δυο σαλιγκαρια σημερα.......!! :ooh2:

Εισαι σιγουρος??

Ποσο μικρα ηταν?

Τα ειδες να τα τρωνε?

Το υποθετεις??

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος??

Ποσο μικρα ηταν?

Τα ειδες να τα τρωνε?

Το υποθετεις??

Ρε nikoloutso,με τον τροπο που ρωτας εισαι ιδιος............

Μηπως να αλλαξεις το avatar; :hysterical::ooh2:

Έγινε επεξεργασία - Dias
Link to comment
Share on other sites

Ρε nikoloutso,με τον τροπο που ρωτας εισαι ιδιος............

Μηπως να αλλαξεις το avatar; :ooh2::bowdown:

Kαι εγραψα τις μισες ερωτησεις απο αυτες που ηθελα!! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι τα ραμ αλλα ειμαι σιγουρος πως ειναι?? :hysterical::ooh2: Εχω δει ενα βιντεο με ραμ που τρωνε σαλιγκαρια και τωρα βλεπω και τα δικα μου σαλιγκαρια αδεια,τι να υποθεσω??Εσει τι λετε ποιος να τα εφαγε??Ηταν απο τα μεγαλα!Να προσθεσω πως εχω δει τα ραμ να τους τσιμπανε το καβουκι και να προσπαθουν να τα μετακινησουνε!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω εδώ και καιρό να βρώ snail bumble bee αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά!!!

μου αρέσουν πολύ αυτά τα σαλιγκάρια....Δεν τρώνε τα φυτά και ειναι πολύ ομορφα.....

Αλλά δεν ΒΡΙΣΚΩ πουθενά :(:(

Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθησει? :)

Αν μπορώ να αγοράσω μέσω internet??? :closedeyes:

μήπως κάποιος να μου στείλει ??? να τα αγοράσει δηλαδή και να μου τα στείλει αντικαταβολή???

:P:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχει στο Water Inn στη Κηφισια αλλα δεν ξερω αν θα προλαβεις να παρεις... :) Εχουν μηνει μονο μερικα που ειναι πολυ μικρα αλλα ισως καλυτερα να παρεις μικρα να σου ζησουν!Παρε τηλεφωνο (210-800 30 97) και ρωτα αν θα ξαναφερουν!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχει στο Water Inn στη Κηφισια αλλα δεν ξερω αν θα προλαβεις να παρεις... :) Εχουν μηνει μονο μερικα που ειναι πολυ μικρα αλλα ισως καλυτερα να παρεις μικρα να σου ζησουν!Παρε τηλεφωνο (210-800 30 97) και ρωτα αν θα ξαναφερουν!!

μενω Βόλο! Στελνουν ;;

Link to comment
Share on other sites

water inn εχει πολλα(παρα πολλα)μικρα bubble bee.πηρα 5 σημερα...και εχει πολλα ακομα.δεν νομιζς να στελνει///

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...