Jump to content

Ζωντανή τροφή για δισκους....


stardust

Recommended Posts

καλησπέρα σας μετά από αρκετό καιρό (λόγο ΠΟΛΛΩΝ επαγγελματικών υποχρεώσεων.......) και ζητώ συγνώμη από τους ανθρώπους που με έχουν βοηθήσει.θα ήθελα την γνώμη σας σε ένα θέμα που μου προέκειψε με τα δισκάκια μου....

το ενυδρείο(rio 240) τρέχει εδώ και ένα χρόνο περίπου χωρίς να αντιμετωπίζω σχεδόν κανένα πρόβλημα συμπεριφοράς

με τους 2 δίσκους και τους υπόλοιπους κατοίκους(5 red phandom tetra,2 corydoras και 2 pleco...)

Το καλοκαίρι έβαλα ένα κοπαδάκι απο 20 cardinals,τα οποία όμως άρχιζαν να εξαφανίζονται σιγά σιγά.το πρώτο που μου πέρασε από το μυαλό ήταν θέμα θερμοκρασίας λόγο καλοκαιριού,μένοντας τελικά με 3 cardinal τα οποία απέμειναν.Ετσι άφησα να περάσει λίγος καιρός για να ξαναρχίσω να φτιάξω το ενυδρείο όπως θέλω..Σήμερα λοιπόν αγόρασα ένα κοπαδάκι με 11 ακόμα cardinal.κάνω την προσαρμογή μέσα στην σακούλα,και τα έριξα μετά από λίγο μέσα στο ενυδρείο.Κάθομαι και παρακολουθώ την συμπεριφορά τους,ώσπου μέσα σε ένα λεπτό ο ένας δίσκος την 'πέφτει" σε ένα από τα cardinal και το κομματιάζει!!!!!!προσπάθησε να κυνηγήσει και τα υπόλοιπα χωρίς αποτέλεσμα,έτσι ξαναγύρισε στο πρώτο θύμα όπου και το αποτελείωσε τρώγοντας το σε δευτερόλεπτα.....Έχει παρατηρήσει κανένας παρόμοια συμπεριφορά?????

Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε ταιζεις τα ψαρια σου?Εχεις παρατηρησει κατι αναλογο και με αλλα ψαρια στο ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

Μεγεθος δισκων και καρντιναλ???

Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε ταιζεις τα ψαρια σου?Εχεις παρατηρησει κατι αναλογο και με αλλα ψαρια στο ενυδρειο σου?

ταίζω 3 φορές την ημέρα σε μικρές ποσότητες.με τα άλλα ψάρια δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι παρόμοιο,πέρα από τις πρώτες μέρες με τον άλλον δίσκο για την "κυριαρχία"...

οι δίσκοι είναι 12 εκατοστά(nidal τους ξέρεις...)ενώ τα cardinal δεν είναι και πολύ μικρά..

Έγινε επεξεργασία - stardust
Link to comment
Share on other sites

Bill παρε με τηλ. για κατοικον επισκεψη..... Αντε γιατι στα εχω μαζεμενα....

Link to comment
Share on other sites

Ο Fan διαβαζει και προτεινει ... τραβα ενα βιντεο να τα δει ο Μπλεχερας γιατι εμενα με ...... εβγαλε μ@&%$@ στα ματια των υπολοιπων που παρακολουθουσαν το σεμιναριο, αλλα στο αυτι ... μου ειπε οτι εφτεγε που δεν τους εκανα προσαρμογη σε ενυδρειο καραντινα.- :P

Link to comment
Share on other sites

Ο Fan διαβαζει και προτεινει ... τραβα ενα βιντεο να τα δει ο Μπλεχερας γιατι εμενα με ...... εβγαλε μ@&%$@ στα ματια των υπολοιπων που παρακολουθουσαν το σεμιναριο, αλλα στο αυτι ... μου ειπε οτι εφτεγε που δεν τους εκανα προσαρμογη σε ενυδρειο καραντινα.- :ninja:

πάμε και φέρνουμε όλους τους άσχετους και έχουμε τον ειδικό μπροστά στα μάτια μας...

:P μαντολάτε ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Νίκο με τα πολύχρωμα κείμενά σου!... μα ποιος είσαι τέλος πάντων?... το παιδί των λουλουδιών? :P:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε Νίκο με τα πολύχρωμα κείμενά σου!... μα ποιος είσαι τέλος πάντων?... το παιδί των λουλουδιών? :P:blink:

μην αμφιβάλεις ...έχει ζήσει και τότε

αρα ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...