Jump to content

Tanganika 80lt


rigas

Recommended Posts

Οπως υποσχεθηκα παραθετω καινουργιες φωτο με τα occelatus καθως και νεο σεταρισμα

post-15492-1258719369_thumb.jpgpost-15492-1258719355_thumb.jpgpost-15492-1258719484_thumb.jpgpost-15492-1258719529_thumb.jpgpost-15492-1258719555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου να το χαίρεσαι :excl: Το μόνο που δεν μου αρέσει, αν μου επιτρέπεις, είναι οι μαύροι σωλήνες. Νομίζω οι σπηλιές που έχεις δημιουργήσει με το στήσιμο των πετρών είναι αρκετές και οι σωλήνες περισσεύουν. Καλή συνέχεια :excl:

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω παρατηρησεις και σχολια.Dias τα καταφερα τελικα να τα βρω και μαλλον τα μικρα ειναι ζευγαρι γιατι το ενα εχει στην ραχη ασπρη ριγα και μαλλον ειναι η θυληκια.Απλως ακομα ειναι μικρα και το αλλο το μεγαλυτερο ειναι μονο του αλλα εχει κανει τρελο σκαψιμο και ασχολειται συνεχεια με τα κελυφη.Να ψαξω να βρω ενα θυληκο το ιδιο μεγαλο ή να το αφησω μεχρι τα αλλα δυο να μεγαλοσουν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου και μενα μου φαινεται πολυ ασχημο και σιγουρα θα βγει.Σ'ευχαριστω για τα σχολια και ειναι ολα δεκτα

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Βαγγελη να δω ποτε θα ερθω να το δω απο κοντα το κουκλι σου!

Χωρις να μας παρει χαμπαρι η γυναικα :excl:

Link to comment
Share on other sites

Μολις τις εβγαλα.Αχ ησυχασα :excl:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλαρα το ειδε και της αρεσε.Μεχρι να παμε και στο μεγαλυτερο τοτε να δεις τι θα γινει :excl::excl:;)^_^^_^:blush::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλαρα το ειδε και της αρεσε.Μεχρι να παμε και στο μεγαλυτερο τοτε να δεις τι θα γινει :excl:;)^_^^_^:blush::thumbup::ninja:

Οπως ολες οι γυναικες καποια στιγμη το αποδεχονται :blink:

Μην μου πεις οτι πηρες και εγκριση για μεγαλυτερο;;;

Τι σου κανει η αποθηκη :excl:

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα, αλλα με πολυ προσπαθεια και κοπο και ταξιδια(εξωτερικο)/αυτοκινητο/εξοχικο/βιλα/φουκωτο/σκαφος/D&G/ Artisti/πιστευω :thumbup: να τα καταφερω καποια στιγμη :excl::excl:;)^_^^_^:blush::thumbup::ninja::blink::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα, αλλα με πολυ προσπαθεια και κοπο και ταξιδια(εξωτερικο)/αυτοκινητο/εξοχικο/βιλα/φουκωτο/σκαφος/D&G/ Artisti/πιστευω :buttrock: να τα καταφερω καποια στιγμη :excl::excl:;)^_^^_^:blush::thumbup::ninja::blink::rasp:

Αυτα ειναι για εσενα βρε και οχι για την γυναικα σου :thumbup::rasp::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Η παρατηρηση που εχω να κανω ειναι οτι τα δυο μικρα τσακονονται συνεχεια αλλα δεν ξερω αν αυτη η συμπεριφορα οφειλεται στο αν ειναι ζευγαρι (στομα με στομα).Το ενα εχει μια ασπρη ριγα στο τελειωμα του ραχιαιου(θυληκο) ενω το αλλο δεν διακρινεται καθαρα.Οταν αρχισουν να μαλωνουν το τριτο και μεγαλυτερο(αρσενικο) ορμαει και στα δυο και τα χωριζει αλλα πιο πολυ σε αυτο που δεν διακρινεται καθαρα τι φυλλο ειναι.Αν καποιος εχει εμπειρια απο occelatus τι σημαινει αυτο που γινεται θα χαρω πολυ να μαθω. :excl::excl:;)

Link to comment
Share on other sites

Η παρατηρηση που εχω να κανω ειναι οτι τα δυο μικρα τσακονονται συνεχεια αλλα δεν ξερω αν αυτη η συμπεριφορα οφειλεται στο αν ειναι ζευγαρι (στομα με στομα).Το ενα εχει μια ασπρη ριγα στο τελειωμα του ραχιαιου(θυληκο) ενω το αλλο δεν διακρινεται καθαρα.Οταν αρχισουν να μαλωνουν το τριτο και μεγαλυτερο(αρσενικο) ορμαει και στα δυο και τα χωριζει αλλα πιο πολυ σε αυτο που δεν διακρινεται καθαρα τι φυλλο ειναι.Αν καποιος εχει εμπειρια απο occelatus τι σημαινει αυτο που γινεται θα χαρω πολυ να μαθω. :excl::excl:;)

Ειναι νωρις ακομα.Μπορει να διεκδικουν κοχυλια.

Περιμενε και θα δεις................

Link to comment
Share on other sites

Dias στα κοχυλια βρισκεται μονο το μεγαλυτερο,ενω τα αλλα δεν πλησιαζουν καθολου προς τα κοχυλια.Θα περιμενω να μεγαλοσουν και να καταλαβω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Dias στα κοχυλια βρισκεται μονο το μεγαλυτερο,ενω τα αλλα δεν πλησιαζουν καθολου προς τα κοχυλια.Θα περιμενω να μεγαλοσουν και να καταλαβω τι γινεται.

Αν δεν ειναι στα κοχυλια,τοτε που εχουν φτιαξει φωλια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν φτιαξει πουθενα φωλια και κολυμπουν κοντα στις πετρες.Το ενα πιο χαμηλα και το αλλο ψηλοτερα.Οταν το ενα πλησιασει το αλλο,τσακονονται και στη συνεχεια ερχεται το μεγαλυτερο και τα χωρισει αφου πρωτα φανε και μερικες χοντρες.Ακομα δεν εχουν επιλεξει κανενα σαλιγκαρι γιατι κυριαρχο ειναι το μεγαλυτερο.Τωρα ή θα βαλω και αλλα κοχυλια προς τα βραχια ή θα βγαλω το πιο μεγαλο.

post-15492-1258838204_thumb.jpgΤα δυο μικρα που ηταν μαζι αλλα τωρα το ενα εχει παει πιο ψηλα

post-15492-1258838303_thumb.jpgΤο μεγαλυτερο που εχει καταλαβει ΟΛΑ τα κοχυλια

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαχνεις να ξεχωρησεις φυλο :excl: .Δεν θα βγαλεις ακρη................

Βαλε κι αλλα κοχυλια.

Link to comment
Share on other sites

post-15492-1258838420_thumb.jpg Παλι και τα δυο μαζι

post-15492-1258838482_thumb.jpgΤο μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις δικιο και θα βαλω σε ολη την επιφανεια κι αλλα κοχυλια.Το προβλημα ειναι τι θα γινει με τα julis γιατι θα ειναι εξω απο την πλευρα τους τα κοχυλια αλλα με βλεπω να γινεται species με τα occelatus.

Link to comment
Share on other sites

post-15492-1258838862_thumb.jpg Τι λες για την αριστερη πλευρα?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

φίλε ριγα καλησπέρα ,....ξέθαψα το topik...για να σε ρωτήσω που βρήκες τόσα κοχύλια από aple snail???

Link to comment
Share on other sites

post-15492-1258838862_thumb.jpg Τι λες για την αριστερη πλευρα?

Μου αρεσει πολυ το στησιμο σου...................

Τωρα μενει να οριοθετησουν περιοχες..................

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου stathism τα κοχυλια μου τα δωσανε δωρεαν ενα πετ σοπ και ηταν γυρω στα 18.Απλα σημπληρωσα και εγω μερικα απο θαλλασα που ειχα μαζεψει και μου ψευτοσκληρηνε και λιγο το νερο.Το στησιμο εχει αλλαξει, λειπουν απο μεσα οι σωληνες,αλλα τα μικρα ακομα δεν εχουν επιλεξει κοχυλια.απλως εχει ηρεμησει το μεγαλο αρσενικο και δεν τα κυνηγαει οπως παλια.Παντως για φλερτ ουτε συζητηση, οχι μονο απο τα occelatus αλλα και απο τα julies.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...