Jump to content

Για Ποιο Λογο Προτιμάτε Ενα Μικρο Ενυδρειο?


kwstas_original

Για ποιο λογο προτιματε ενα μικρο ενυδρειο?  

258 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ξεκινησα με 60αρι πηγα σε 120αρι, τα παρατησα για αρκετα χρονια κ τωρα (ξανα)ξεκιναω με RIO 300.

Ηθελα μεγαλυτερο αλλα ειναι το οικονομικο στη μεση. Ο χωρος ποτε δεν θα με περιοριζε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

λόγω χώρο και εγώ παιδιά.. μακάρι να είχε χώρο να έβαζα ένα μεγαλύτερο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ηθελα μεν ενα μεγαλο, αλλα δεν το κανω λογω κοστους κυριως, με τον χωρο καπως θα τα βολευα.

Απο την αλλη ομως αυτο μου δινει την δυνατοτητα να εχω 4, ως 120 λιτρα το μεγαλυτερο, και να διατηρω διαφορετικα ειδη οπως μονο γαριδες, μονο ancistrus, το φυτεμενο μου, και εναν κριμπενσακο που δεν ξερω τι να τον κανω μιας και τον εχω απο μωρο, και τον ποναω, αλλα δεν ταιριαζει σε κανενα αλλο.

Το καθενα εχει ξεχωριστη γοητεια, και με αποζημιωνουν με την διαφορετικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο κυριος λογος για μενα ειναι ο χωρος.Ειδικα αν καποιος μενει στο ενοικιο οπως εγω.Παντα σκεφτεσαι τι θα γινει αν χρειαστει να μετακομισω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω παιδες ξεκινησα μεσα Ιουλιου με ενα ποτηρη κρασιου και κατεληξα με ενα 10λιτρο,ενα 25λιτρο και ενα 115...και αμα δεν τελειωναν τα λεφτα μπορει να συνεχειζα...το θεμα ειναι οτι ολα παιζουν ρολο...επισης θα ηθελα να πω μια φραση:πρεζες υπαρχουνε πολλες,δεν ειναι μονο η ηρωινη,αλλα η ηρωινη σκοτωνη,αυτη ειναι η μονη διαφορα(Παυλος Σιδηροπουλος)ας μην το παρακανουμε....

Και ολα ξεκηνησαν απο ενα ατιμο αστειο!

Link to comment
Share on other sites

εμένα απαντήστε μου στο παρακάτω: αν έβγαζες 10.000 τον μήνα, θα είχες μικρό ή μεγάλο;

Link to comment
Share on other sites

To να εχει καποιος ψαρια δεν ειναι υποχρεωτικο.

Αν δεν μπορει οικονομικα να τα συντηρησει (εκαστο ειδος οπως πρεπει) ας ασχοληθει με κατι πιο οικονομικο.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν εβγαζα τοσα θα ειχα πολλα μικρα...γιατι τα μεγαλα θελουν χωρο,δηλαδη καινουργιο σπιτο,αλλαγη διευθηνσης,μετακομισει,επιλογες σε επιπλα,μερεμετια....απαπαπααα!!!δεν ειμαι για τετοια!:-Ρ

Link to comment
Share on other sites

μικρο εχω μονο για καραντινα, το μεγαλο μετα την αποκτηση και το στησιμο του, πιστευω οτι ειναι πιο οικονομικο στην συντηρηση απο 2 μικρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

λογω περιορισμενου χωρου χρονου χρηματος αλλα πανω απο ολα διαθεσης κατεληξα να κανω ενα μικρο.............στα 500 λιτρα, το επομενο ομως θα ειναι μεγαλο !!!!!!!...... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλύπτει καμία από τις απαντήσεις. Και όταν λέτε μικρό τί εννοείτε; Γιατί εμένα το "μεγάλο" μου είναι 110 λίτρα και το "μικρό" 25. :umm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 6 months later...

λόγω οικονομικών και λόγω χώρου σε μένα..ίσως θα έπρεπε να μπει και η επιλογή της παντόφλας σαν απάντηση???? :D

Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα "περιορισμένου χώρου" αν και όταν έρθει η ώρα να φτιάξω μεγαλύτερο θα βρω τρόπο να κάνω χώρο :)

Link to comment
Share on other sites

Για πολλους λογους!

Καταρχην ειναι οικονομικοτερο,πιο ευκολο στον εξοπλησμο και σε μικρο χωρο μπορεις να βαλεις πολλα μικρα ενυδρεια!

Υπαρχουν και αλλοι λογοι.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν σιναι θεμα του 12 αυτο;

Παντως εγω θα ελεγα για χωρο και χρημα.

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικός κύριος λόγος..... όχι βέβαια ότι δεν έχουμε δώσει χρήματα με τα 100 λίτρα !!! Και σαν δεύτερο το διαζύγιο που θα πάρω αν βάλω ένα ενυδρείο 300-500 λίτρα στο σαλόνι !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οικονομικός κύριος λόγος..... όχι βέβαια ότι δεν έχουμε δώσει χρήματα με τα 100 λίτρα !!! Και σαν δεύτερο το διαζύγιο που θα πάρω αν βάλω ένα ενυδρείο 300-500 λίτρα στο σαλόνι !!!

Σκεψου τα εξοδα του μεγαλου + τα εξοδα του διαζυγιου!!!

Απαπαπαπααααα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...