Jump to content

τηλεοπτικη εκπομπη για Petshop.


gemen

Recommended Posts

εχω μια προταση.

πως θα σας φαινοταν μια εκπομπη στην τηλεοραση γενικα για τα petshop.ενοειτε και θεματα πολλα για ενυδρεια.σκεφτομε να την ξεκινησω αλλα ειμαι στο σταδιο γνωριμιας με τους συλογγους οπως και τους αντιπροσοπους για χοριγιες και συμβουλες.θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας να δω εαν μπορει να στεφτη με επιτιχια αυτη η σκεψη μου.ειμαι εικονοληπτης χρονια απο θεσσαλονικη και σκεφτομε για αρχη την εκπομπη να την παω η στην ερτ3 η στην τvμακεδονια.και τα 2 καναλια ειναι πανελαδικης καληψης οποτε θα μας βλεπουν ολοι.οποιος μπορει να με βοηθηση με τους αντιπροσοπους μηχανηματων ενυδρειων και αλλων εταιριων των ευχαριστω εκ των προτερων.απουσιαζει μια τετοια εκπομπη απο την τηλεοραση και πιστεβω με λιγη προσοχη απο τεχνικης μεριας μου,και με πολλη αγαπη απο τους υπολοιπους (συλογους,αντιπροσοπους,χομπιστες, κ.τ.λ.) θα κανει θραφση.περιμενω τα σχολια σας.

gemen.

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα είναι καλή... η υλοποίηση είναι δύσκολη ως "αυτόνομη¨εκπομπή και ειδικά σε τηλεοπτικούς σταθμούς του στυλ που ανέφερες.

Πιο εφικτό είναι να "ενσωματωθεί" σε κάποιο πρωινό πρόγραμμα ποικίλης ύλης από το να σταθεί από μόνη της.... μετά βλέπεις πως θα πάει στη πορεία και πράτεις ανάλογα.

Έχεις συνεργαστεί με τηλεοπτικούς σταθμούς ή εξωτερικές παραγωγές?

Link to comment
Share on other sites

στα πρωιναδικα αποκλειεται να παιζουμε την βδομαδα μια φορα.και αυτο δεν θα εχει ενδιαφερον απο τον κοσμο.το να σε δειξουν για 5 λεπτα αντε 10 γιατι ο χρονος ειναι πολυτιμος ειδικα στα μεγαλα καναλια δεν εκανες και κατι σημαντικο,ουτε ο κοσμος εμαθε κατι συγκεκριμενο.εκπομπη αυτονομη η οποια θα ξερουν ολοι οτι παιζη την ταδε μερα και ωρα ενοειτε και μια επαναλυψη .εβδομαδιαια εκπομπη με χωρισμενη σε 5 θεματα.πουλια , σκυλια , ερπετα , γατια , ψαρια.παρουσιασεις , συνεντευξεις, τα παντα απο καθε κοματι.

ειμαι εικονοληπτης στο επαγγελμα.εχω κανει σε καναλια παλιοτερα, τωρα μονο ιδιωτικα δινω θεματα σε αυτους.θελω εδω και καιρο να κανω εκπομπη με το θεμα αυτο.πιστεβω οτι εαν βρεθουν οι καταληλοι ανθρωποι,τοτε η εκπομπη σε ενα χρονο θα παιζη στα μεγαλα καναλια.γιατι το ενδιαφερον του κοσμου θα ναι πολυ μεγαλο.δεστε ντοκυμαντερ καναλιου με τα αναλογα θεματα.χτυπαει κατι νουμερα τρελα.ασχετα που δεν τα μαθενουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση θα μπορούσε να λειτουργήσει διαδικτυακά.

σωστός!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΓΩΓΕ ΜΟΥ!!!

απο μενα οτι θες! :P

προχωρα το.......

ενδιαφερουσα η ιδεα για διαδυκτιακη εκπομπη.....

Link to comment
Share on other sites

σωστός!

θα μπορούσε να ανεβαίνει σε πρώτη φάση στο aquazone και αν είχε την ανταπόκριση, που εγώ πιστεύω οτι θα είχε, θα προχωρούσε για το επόμενο βήμα. Φανταστείτε για παράδειγμα μια συνέντευξη απο τον Dr Ad Konings κατά την διάρκεια της επίσκεψης του.

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση μου....

Με μια συνεργασία που θα προκύψει μέσα από εδώ (κάποιο κατάστημα, συλλόγους, χομπύστες..) δημιουργείς ένα "πιλοτικό" επεισόδιο" μικρής διάρκειας για ενυδρείο γάτα/σκύλο και πουλιά, ώστε να υπάρχει και δείγμα δουλειάς και από εκεί και πέρα όταν θα αρχίσεις να ¨χτυπάς" πόρτες (καταστήματα ή κανάλια) να υπάρχει κάτι χειροπιαστό.... και όχι μόνο η ιδέα.

Αφού έχεις συνεργαστεί (και γιαυτό το λόγο σε ρώτησα) ξέρεις τι "παίζεται" στα κανάλια.. είτε λέγεται ποιότητα εκπομπής/εικόνας και θεματολογίας... είτε "γνωριμία" και δημόσιες σχέσεις....

Πιστεύω ότι βοήθεια θα έχεις από όλους όσους μπορούν να στη προσφέρουν.. με τον τρόπο που μπορεί ο καθένας....

Δεν μένει λοιπόν να αρχίσει η οργάνωση του όλου σχεδίου.... και Light-Camera-Action !!!!

Αν θες έλα το Σάββατο στη συνάντηση για μια γνωριμία.. κουβεντούλα και ...τηλεοπτική κάλυψη !!! :P

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο τις παρομοιες εκπομπες που εχω δει στην τηλεοραση (κυριως στο ΣΚΑΙ) εχω ακουσει κατι "διαμαντια" που δεν περιγραφονται!!! Παντως οταν ειμαι σπιτι τις βλεπω.- :P

Link to comment
Share on other sites

Δικτυακή εκπομπή είναι μονόδρομος. Τα κλασσικά media υποφέρουν και θα υποφέρουν από έλειψη ευρηματικότητας και "στοχευμένες" εκπομπές που τις θεωρούν άσκοπες. Στο δίκτυο έχεις τη μαγεία του ζωντανού αντίλογου. Μη χτυπήσεις καμμία πόρτα. Κάνε τον πιλότο σου όπως τον φαντάζεσαι και τα υπόλοιπα θα βρουν το δρόμο τους σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλήξεις στη δικτυακή παρουσίαση όπως πολλοί προτείνουν... η αρχή δεν διαφέρει στη δημιουργία του πιλοτικού... από εκεί και πέρα μπορεί να προβάλεις τη δουλειά σου και σε αντίστοιχα portal για ενυδρεία. γάτα/σκύλο, πούλια, ερπετά.. και ότι μπορείς να φανταστείς ... και υπάρχουν πολλά !!!

Link to comment
Share on other sites

το δικτιο (ιντερνετ) που εχετε προτεινη η περισοτερη ενοειτε οτι ειναι καλο,αλλα φανταστιτε κοσμο και περιοχες που δεν εχουν ιδεα απο τεχνολογια.η τηλεοραση ακομη κραταει γερα ειδικα σε περιοχες υποβαθμιζμενες απο τεχνολογια.ενοειτε οτι θα ερθω στην συναντηση να με γνωρισετε και να τα πουμε απο κοντα.εαν ξεκινηση στην αρχη στα καναλια που ανεφερα παραπανω και κανη την αναμενομενη θραυση σε νουμερα (οπως τα βλεπουν οι καναλαρχες)καταλαβενετε οτι μετα οι ιδιοι θα θελουν να μεταφερθη η εκπομπη σε ανωτερα καναλια.η αρχη ειναι το παν.οποιος θελει να βοηθηση ενοειτε οτι εγω ειμαι μεσα.οποιος γνωριζει απο παρουσιαση των θεματων μεσα.αφου ετσι κι αλλιως χρειαζετε παρουσιαστρια-στης στην εκπομπη.ελεγα για αντιπρωσοπους γιατι καποιος πρεπει να βρεθη χορηγος.χωρις αυτων οι αυτους δεν μπορει να κινιθη εκπομπη.συνεργεια καθε μερα τρεξιμο,στουντιακη για της στανταρ εκπομπες απο μεσα,και την αγορα του καναλιου τον μηνα.εσεις σκεφτιτε το και θα το κανουμε θεμα στην συναντηση με ολα τα παιδια.εκει θα ακουστουν πολλες προτασεις που σιγουρα θα βγαλουν ακρη.

ποτε ειπαμε ειναι η συναντηση? σαββατο?και ωρα?

ευχαριστω και παλη για την συμετοχη σας.

gemen

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα σας παρακαλουσα ειναι σε μια τετοια εκπομπη να ΜΗ δειξετε φωτο απο τις συναντησεις.... τουλαχιστον δικές μου, και ΜΗ με καλεσετε για συνεντευξη!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

14 νοεμβριου σαββατο ωρα 5:00 μμ και με διευθηνση?

Link to comment
Share on other sites

Τηλεοραση?

Υπαρχει ακομα?

Νομιζω πως ειναι πλεον μονο για μεταδοση ποδοσφαιρικων αγωνων.

:P

Και μπιτσ βόλευ γυναικων!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

στο cafe La Scala (πρώην Borome), Αγ. Δημητριου 159 και 3ης Σεπτεμβρίου, δίπλα από το μουσείο αθλητισμού το Σάββατο 14 Νοεμβρίου και ώρα 17:00

Link to comment
Share on other sites

στο cafe La Scala (πρώην Borome), Αγ. Δημητριου 159 και 3ης Σεπτεμβρίου, δίπλα από το μουσείο αθλητισμού το Σάββατο 14 Νοεμβρίου και ώρα 17:00

Μπραβο!! Τι να σας πω??

Ωραια μερα και ώρα βρηκατε!!! :ninja:

Εκεινη τη μερα και ωρα ειναι η συναντηση!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα σας παρακαλουσα ειναι σε μια τετοια εκπομπη να ΜΗ δειξετε φωτο απο τις συναντησεις.... τουλαχιστον δικές μου, και ΜΗ με καλεσετε για συνεντευξη!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ!!!!!

...ε και εσύ.. υπάρχει λύση... βάλε μπούργα !!! ή να έχεις γυρισμένη τη πλάτη και με αλλοιωμένη φωνή !!!

Link to comment
Share on other sites

...ε και εσύ.. υπάρχει λύση... βάλε μπούργα !!! ή να έχεις γυρισμένη τη πλάτη και με αλλοιωμένη φωνή !!!

ΤΗΛΕΠΛΑΤΗ!!!

Καιρό εχω να δω καποιον Τηλεπλατη!!!

Καιρός να το ξανακανουμε μοδα!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως τώρα που το λες !!!

Λοιπόν κάνε τη διαφορά στα τηλεοπτικά δρώμενα... θα παρουσιάζεις εσύ την εκπομπή και σε όλη τη διάρκεια θα δείχνεις πλάτη και με κόντρα φωτισμό !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...