Jump to content

V²skim Protein Skimmers-400


Recommended Posts

καλησπερα μήπως ξερει κάποιος ποσα watt καταναλώνει το συγγεκριμενο skimmer????στο καταστημα που το βρηκα δεν ανοιγουν την συσκευασια...(χρυσαφι) :P και ομως.....υ.γ αξιζει για ενυδρειο 120 λιτρα μικτα??ευχαριστω αδερφια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μήπως ξερει κάποιος ποσα watt καταναλώνει το συγγεκριμενο skimmer????στο καταστημα που το βρηκα δεν ανοιγουν την συσκευασια...(χρυσαφι) :P και ομως.....υ.γ αξιζει για ενυδρειο 120 λιτρα μικτα??ευχαριστω αδερφια :blink:

εχω ακριβώς το ιδιο skimmer στο ενυδρειο μου αλλα να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω...παντως με μια γρηγορη ματια είδα οτι το nano είναι 8 w οπότε υπολογίσε κάτι παραπανω.... :ninja::blink: Για ενυδρειο 120 μικτά το θεωρώ υπερβολή εκτός και εχεις τετοιο στοκάρισμα που θα το δουμε tank of the month στο RC!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβώς το ιδιο skimmer στο ενυδρειο μου αλλα να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω...παντως με μια γρηγορη ματια είδα οτι το nano είναι 8 w οπότε υπολογίσε κάτι παραπανω.... :P:ninja: Για ενυδρειο 120 μικτά το θεωρώ υπερβολή εκτός και εχεις τετοιο στοκάρισμα που θα το δουμε tank of the month στο RC!!!

καλησπερα φιλε μου,δεν προκειτε να με δειτε εκει....πιστευω οτι οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερα....απλα πιστευω οτι στα λιτρα μου και επειδη ταιζω πιστευω να με καλυψη απλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο...υ.γ αν εχεις το ιδιο ριξε μια ματια στην αντλια να μου πεις :blink:

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :P 30 watt!!!πολλα φιλε μου...ελπιζω να κανει δουλεια....παντως για 200 ευρουλακια made in taiwan ειναι πολλα νομιζω......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :hysterical: 30 watt!!!πολλα φιλε μου...ελπιζω να κανει δουλεια....παντως για 200 ευρουλακια made in taiwan ειναι πολλα νομιζω......

Να σου πω την άποψη μου για αυτό..το skimmer σαν συσκευή εχει μια πάρα πολύ απλή λειτουργία..η TMC το δημιούργησε και οι υπόλοιποι το αντέγραψαν,θα σου πρότεινα αν δε θέλεις να διαθέσεις πολλά χρήματα και να πάρεις κάτι πιο οικονομικό πέρα το JAD 2516 με 70 euro και θα έχεις overskimming και από προσωπική εμπειρία είναι αξιόλογο και κάνει ακριβώς ότι και το TMC 400.Σαν άλλη επιλογή ρίξε μια ματιά στις αγγελίες θαλασσινού κάποιος πουλάει ενα tunze για μεχρι 200 λίτρα που είναι :P:ninja::blink::blink::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την άποψη μου για αυτό..το skimmer σαν συσκευή εχει μια πάρα πολύ απλή λειτουργία..η TMC το δημιούργησε και οι υπόλοιποι το αντέγραψαν,θα σου πρότεινα αν δε θέλεις να διαθέσεις πολλά χρήματα και να πάρεις κάτι πιο οικονομικό πέρα το JAD 2516 με 70 euro και θα έχεις overskimming και από προσωπική εμπειρία είναι αξιόλογο και κάνει ακριβώς ότι και το TMC 400.Σαν άλλη επιλογή ρίξε μια ματιά στις αγγελίες θαλασσινού κάποιος πουλάει ενα tunze για μεχρι 200 λίτρα που είναι :P:ninja::blink::blink::hysterical:

ειχα το tunze 9002 μετα wave 400p που ειναι παρομοιο αλλα δεν υπαρχουν ανταλακτικα και αφου εσπασε το ποτηρι του πηρα τον κινεζο jad που νεμεν εχει δοχειο καλο αλλα αντλια μουφα....ψαχνω σε εξωτερικο skimmer μιας και δεν εχω sub και εκει τα πραγματα ειναι περιορισμενα..απλα λεω tmc ειναι εταιρια που εμπας περιπτωση φιμιζετε για καποια προιοντα της..οποτε η αγορα του ειναι μονοδρομος.... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ειχα το tunze 9002 μετα wave 400p που ειναι παρομοιο αλλα δεν υπαρχουν ανταλακτικα και αφου εσπασε το ποτηρι του πηρα τον κινεζο jad που νεμεν εχει δοχειο καλο αλλα αντλια μουφα....ψαχνω σε εξωτερικο skimmer μιας και δεν εχω sub και εκει τα πραγματα ειναι περιορισμενα..απλα λεω tmc ειναι εταιρια που εμπας περιπτωση φιμιζετε για καποια προιοντα της..οποτε η αγορα του ειναι μονοδρομος.... :P

Τότε με αυτά και μόνο τα κριτήρια θα συμφωνήσω μαζί σου!!Γιατι δε δοκιμάζεις να βάλεις μια επώνυμη αντλία στο JAD,o κινεζος του GASTONE στα 110+30sump λίτρα και με εβδομαδιαίο udate στο στικάρισμα του...δε μασάει!!!Αμα το δεις να δουλευει δε θα το πιστευεις.Μια αλλη καλή λύση που έχω δουλέψει είναι τα seaclone και ας τα κοροϊδεύουν όλοι...Η επιλογή δική σου,εγω πάντως το πήρα μτχ 100 euro, κατι θα βρεις αναλογο,υπομονή!!!

Φιλικά Νικος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :P 30 watt!!!πολλα φιλε μου...ελπιζω να κανει δουλεια....παντως για 200 ευρουλακια made in taiwan ειναι πολλα νομιζω......

Στα ιδια λεφτα περιπου περνεις ενα MCE600 που ειναι ανωτερο.

Πχ

http://www.onlineaquariumstore.com/acatalo...tec_MCE600.html

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια λεφτα περιπου περνεις ενα MCE600 που ειναι ανωτερο.

Πχ

http://www.onlineaquariumstore.com/acatalo...tec_MCE600.html

μάλλον αυτό θα κάνω!!!αν δεν κανω λαθος απο το aquaristik το φερνω με 15 ευρω εξοδα αποστολης +256 που εχει!ειναι όντως ετσι?? εχει παρει κανεις απο εκει?? ποσο χρεωνουν στην πραγματικότητα???

Link to comment
Share on other sites

http://www.meerwasser-aquaristik.de/online...umer-p-962.html ξερει καποιος απο εξοδα τι παίζει?? Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...