Jump to content

Καθαρτικό Άλας


Recommended Posts

Απ'οτι κατάλαβα δεν λέει οτι δεν χρειάζεται αλλαγές νερού αλλα οτι σταθεροποιεί τις τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου συμπερασμα ειναι αλλο ..... μειωνει τον αριθμο των αλλαγων του νερου .... με την συνιστομενη δοσολογια σταθεροποιειται το νερο του ενυδρειου εως και 6 μηνες ... αυτο γραφει.- :P

Link to comment
Share on other sites

.... Δεν νομίζω να εννοούν μια φορά το εξάμηνο πάντως. Ορίστε ενα θέμα συζήτησης για την συνάντηση. :blink:

Και δεν θα είναι απλή συζήτηση, αλλα δι-πολη-κη (διεθνείς που λέμε :ninja: ). Εμείς τα δικά μας συμπεράσματα και εσεις τα δικά σας και μετά συγκριση. :P

Έστειλα και ένα μύνημα στην Tetra, και θεωρητικά θα απαντήσουν εντώς εικοσιτεσσάρων ωρών.

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν αναμενόμενο η Tetra δεν απάντησε. Απο Δευτέρα τώρα... (και αν)

Link to comment
Share on other sites

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ!!!

Ορίστε η ερώτηση και μετα η απάντηση

Hello.

I'd like to ask what Easy Balance is exactly designed to do. You suggest that, by using it, you don't have to do water changes as often. So how much time between each water change? Also about pH and KH: What measurement do you get? Does EasyBalance stabilize or change these factors?

Απάντηση

Hello,

EasyBalance is designed to keep nitrate and phosphate levels from rising as quickly. It also stabilizes the pH, but it does not change the pH. Testing shows that as long as the aquarium is properly stocked and fed, you can go up to 6 months before changing the water. Of course the organic load in the aquarium will cause the time between water changes to vary. Be sure to test the water quality on a regular basis.

Sincerely,

Tetra

Νομίζω άψογη απάντηση και σε σύντομο χρονικό διαστημα (συντομότερα απο το αναμενόμενο πάντως για τέτοια μεγάλη εταιρία).

Απο 'κει και πέρα τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...