Jump to content

ερωτήσεις για δίσκους


Χρήστος 96

Recommended Posts

Παιδια εχω δει δισκους σε 400λ σε μαυρα χαλια και εχω δει και σε 200λ στρουμπουλους μες την τρελη χαρα.

Οπως ειπε και ο nidal σημασια σε αυτα τα λιτρα εχει το νερο, η φιλτρανση, οι αλλαγες κ.αλ.

Και ποιος τα ρυθμιζει αυτα? :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραία αλλά τι συνθήκες νερού θέλουν και τι υλικά πρέπει να μπουν στο εξωτερικό φίλτρο

Link to comment
Share on other sites

ωραία αλλά τι συνθήκες νερού θέλουν και τι υλικά πρέπει να μπουν στο εξωτερικό φίλτρο

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=17

Ξεκινα διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα ειναι δυνατα φτανει να υπαρχει χρονος και να ξερεις τι κανεις

Τα ψαρια στο video τα μαζεψα αυγα και τα μεγαλωσα τεχνητα σε ενα lido 120 λίτρων

Σημερα ειναι 14 μηνων και 16 εκατοστα γεννήθηκαν μεγάλωσαν και ζουν και σημερα στα 120 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το είπα εκατό φορές δεν το κάνω εγώ το ενυδρείο αλλά ένας φίλος μου και δυστυχώς δεν είναι γραμμένος στο aquazone γιαυτό πείτε μου μερικές απαντήσεις στις ερωτήσεις που κάνω ποιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το είπα εκατό φορές δεν το κάνω εγώ το ενυδρείο αλλά ένας φίλος μου και δυστυχώς δεν είναι γραμμένος στο aquazone γιαυτό πείτε μου μερικές απαντήσεις στις ερωτήσεις που κάνω ποιο πάνω

Εχω την γνωμη οτι εχεις παρει τες απαντησεις που ζητας

Αν ξερει τι κανει και εχει τον χρονο μπορει αλιως να μην δοκιμασει

Τι γνωσεις εχει απο ενυδρεια αν ειναι αρχαριος ουτε συζητηση

Link to comment
Share on other sites

Ο Μητρογλου!!!!!

O Kοκκαλης εννοεις!!!

Πάντως χωρις να έχω δισκους... αλλα να έχω το καταλληλο νερό για άγριους δισκους... θα πώ οτι δεν ειναι δυσκολό τελικά να κρατας τις σωστες συνθηκες... αλλα να εχεις το χωρο να τους βαλεις...

Πάνως και σε ΡΙΟ 125 εχω δει ενα ζευγαρι!!!

Με εχετε κανει να φτιαξω κι εγω δισκοενυδρειο... μονο και μονο για σπασιμο!!!

Πέσανε τα ph με τα απιστο... μηνπέσουν κι αλλο!!!

Το κοινωνικό μετρησα πριν λίγο ph 4.8!!!

Πουλάω το νερό... θέλει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Ο Μητρογλου!!!!!

Ο κανγκουρας θελει 400αλιτρα και πανω μπας και σωσει την κατασταση.

Σουπερ φιλτρασνη και πολλα απονιτροποιητικα φυτα.

Με τις καθημερινες προπονησεις και τα ταξιδια (τσαμπιονς λιγκ κλπ θα παει μεχρι Μαη η δουλεια) ξεχνα τις συχνες αλλαγες και τη φροντιδα.

παιδιά το είπα εκατό φορές δεν το κάνω εγώ το ενυδρείο αλλά ένας φίλος μου και δυστυχώς δεν είναι γραμμένος στο aquazone γιαυτό πείτε μου μερικές απαντήσεις στις ερωτήσεις που κάνω ποιο πάνω
Ωραια, βρες τις απαντησεις μεσα απο τα θεματα στο λινκ του Dias και πεστες του.
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωσεις εχει απο ενυδρεια αν ειναι αρχαριος ουτε συζητηση
όχι έχει εμπειρία 4 χρόνων
Link to comment
Share on other sites

Ο Μητρογλου!!!!!
Ο κανγκουρας θελει 400αλιτρα και πανω μπας και σωσει την κατασταση.

Σουπερ φιλτρασνη και πολλα απονιτροποιητικα φυτα.

Με τις καθημερινες προπονησεις και τα ταξιδια (τσαμπιονς λιγκ κλπ θα παει μεχρι Μαη η δουλεια) ξεχνα τις συχνες αλλαγες και τη φροντιδα.

post-4587-1258061230_thumb.jpg Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ρε Νικο τοτε ουτε στο δικο σου στριβουνε. Γιατι αν θυμαμαι καλα το δικο σου ειναι μολις 5-10 ποντους παραπανω πλατος. Ασε που στην τελικη αυτο που μας καιει ακομα περισσοτερο ειναι το υψος. Αρα συμπεραινουμε οτι καταλληλο ενυδρειο ειναι μονο το δικο μου και κατι λιγα ακομα τερατακια που ξερουμε.......

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα :ninja:

1. Με βρισκεις συμφωνο ... και ευτυχως αρχιζουν και το καταλαβαινουν ... ολο και πιο πολυ δισκαδες ... επιτελους.

2. Αυτο ακριβως λεω και εγω.-

Υ.Γ. Αυτο ... :blink: με χαλασε.- :P

Link to comment
Share on other sites

O Kοκκαλης εννοεις!!!

Πάντως χωρις να έχω δισκους... αλλα να έχω το καταλληλο νερό για άγριους δισκους... θα πώ οτι δεν ειναι δυσκολό τελικά να κρατας τις σωστες συνθηκες... αλλα να εχεις το χωρο να τους βαλεις...

Πάνως και σε ΡΙΟ 125 εχω δει ενα ζευγαρι!!!

Με εχετε κανει να φτιαξω κι εγω δισκοενυδρειο... μονο και μονο για σπασιμο!!!

Πέσανε τα ph με τα απιστο... μηνπέσουν κι αλλο!!!

Το κοινωνικό μετρησα πριν λίγο ph 4.8!!!

Πουλάω το νερό... θέλει κανεις??

Αυτοι που κανουν αναπαραγωγες συνηθως χρησιμοποιουν 100-120λιτρα ενυδρεια γι'αυτο το σκοπο.- :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δει δισκους σε 400λ σε μαυρα χαλια και εχω δει και σε 200λ στρουμπουλους μες την τρελη χαρα.

Οπως ειπε και ο nidal σημασια σε αυτα τα λιτρα εχει το νερο, η φιλτρανση, οι αλλαγες κ.αλ.

Ο Nidal και καποιοι αλλοι μπορουν να ζησουν δισκους και σε 80λιτρο, εδω μιλαμε για καποιον που προφανως δεν εχει την εμπειρια για κατι τετοιο. Αυτος που δεν ξερει και σε ενα τονο να τους βαλει σε μερικους μηνες ..... θα αγοραζει καινουργια ψαρια.- :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη πολυ φιλοσοφια εχει πεσει περι δισκων,εμενα μια χαρα ειναι πεντε κομματακια μεσα στο 240αρι,και μ'αρεσει κιολας,γι'αυτο και το παρουσιασα.

Βεβαια,τους εχω αρχισει απο τωρα το ουζο,ωστε να μη μεγαλωσουν πολυ,και να εχουν φουλ πηδαλιο :P

Σορρυ που πεταχτηκα,αλλα εγινε κουβεντα για το ενυδρειο μου,αρα το δικαιουμαι............. :ninja:

Ειστε εκτος θεματος κυριε ... εδω κουβεντιαζουμε για κομματια ... οχι κομμματακια.- :blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ηρεμησουμε λιγο.μπορεις να βρεις δισκους σε 100 λιτρα νερο.το πρωτευον ειναι να νοιωθουν τα ψαρια ανετα.και μια τετραμελη οικογενεια αμα στριμωχτει μπορει να ζησει σε 60 τεραγωνικα σπιτι δεν θα ειχε καλυτερη ποιοτητα ζωης αν εμενε σε 150 τατραγωνικα?

Link to comment
Share on other sites

1. Με βρισκεις συμφωνο ... και ευτυχως αρχιζουν και το καταλαβαινουν ... ολο και πιο πολυ δισκαδες ... επιτελους.

2. Αυτο ακριβως λεω και εγω.-

Υ.Γ. Αυτο ... :blink: με χαλασε.- :P

Αφου σε βρισκει συμφωνο λοιπον, για να δειξεις τι καλος χομπιστας εισαι, πετα το ενυδρειο σου και κανε ενα τερατακι και εσυ!!! Γιατι Νικολα μου δεν μπορει να κυνηγας ολο τον κοσμο και εσυ να κανεις τα ισια...........

Οσο για το :blink: κολλαει στο οτι εχει κουραστει πολυς κοσμος απο τη συμπεριφορα σου τελευταια. Αντι να συμβουλευεις, καταδιωκεις!!! Αν δεν θελεις να δωσεις συμβουλες, μαγκια σου. Απο εκει και περα το να ειρωνευεσαι ή να την πεφτεις σε καποιον που εκανε κατι λαθος στο ενυδρειο του ειναι τουλαχιστον βλακεια!!!

Ο αρχαριος χομπιστας δεν θελει να του την πεσεις για να μαθει. Αρκει μια σωστη συμβουλη με ωραιο τροπο οπου ετσι ειναι πιο ευκολο να ενστερνιστεί τι του λες.................

Για σκεψου τα αυτα και βρες με τρον εαυτο σου το αν θελεις να εισαι στα φορουμ για να ειρωνευεσαι και να καταδιωκες, ή να συμβουλευεις τους νεους!

ωραία αλλά τι συνθήκες νερού θέλουν και τι υλικά πρέπει να μπουν στο εξωτερικό φίλτρο

Κανε καμια αναζητηση στην κατηγορια!!! Εχει οτι θελεις να μαθεις.........................

Βαρεθηκα να ζητανε μασημενη τροφη :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειστε εκτος θεματος κυριε ... εδω κουβεντιαζουμε για κομματια ... οχι κομμματακια.- :ninja:

Υπομονη τοτε,να περασει λιγος καιρος,και θα σας τους παρουσιασω και παχιους παχιους........... :P

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε κι αυτο το αρκετα τουλαχιστον ενδιαφερον για μενα.... απο το Νεο μελος-Καταστημα Diskus.

http://www.discus.gr/index.php?option=com_...6&Itemid=81

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε κι αυτο το αρκετα τουλαχιστον ενδιαφερον για μενα.... απο το Νεο μελος-Καταστημα Diskus.

http://www.discus.gr/index.php?option=com_...6&Itemid=81

Οκ, αλλη φορα μην ρωτατε τον Bleher. :P

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλη φορα μην ρωτατε τον Bleher. :P

Το χαρακτηρησα ως ενδιαφερον γιατι ειναι μια αποψη που δεν εχω ακουσει....

Τι λες εσυ γιαυτο??

Link to comment
Share on other sites

Το χαρακτηρησα ως ενδιαφερον γιατι ειναι μια αποψη που δεν εχω ακουσει....

Τι λες εσυ γιαυτο??

Ολες οι αποψεις ειναι για να ακουγοντε.

Δεν μπορουν για μενα πολλοι να αναθρεψουν δισκους σε λιγα λιτρα. Μη γινει καμμια παρεξηγηση

και αρχισουν να βαζουν δισκους αντι για χρυσοψαρα. Εγω τουλαχιστον ξερεις τι αποψη εχω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...