Jump to content

το σαλιγκαρι εχει αερα


Recommended Posts

γεια σας εχω ενα σαλιγκαρι εδω κ μηνα δεν ειναι μεγαλο κ επιπλαιει στο νερο ειναι κιτρινο το βαζω στο βυθο κ αυτο το σηκωνει επανω ο αερας που εχει στο καβουκι τι να κανω υπαρχει παρομοιο θεμα αλλα εκεινο απο οτι καταλαβα ηταν ηλικιωμενο κ ειχε αυτο το προβλημα ευχαριστω για την κατανοησει :P

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο.... μπορει να επιπλεει ακομα και αν ειναι ζωντανο.

Αλλα για ενα μήνα.... μαλλον μας άφησε....

Πάντως... εαν ηταν ένα μήνα ψόφιο... μπορει να μη μυριζε... αλλα σιγουρα θα ήταν σε αποσυνθεση!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια ειναι ζωντανο κ κινηται βεβαια το ταιζω εγω κοβω λιγακι μηλο η παρομοια τροφη κ το ταιζω κινητε κανονικα κ ζωηρο ζωηρο

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι καλά, τοτε, μαλλον, ηθελε οταν μεγαλώσει... να γίνει ψάρι :blink: Τα σαλιγκάρια το κανουν αυτό για να πανε απο 'δω εκει, αλλα συνήθως ξαναπάνε στο τζάμι για να τραφούν με άλγη.

Το δικό σου φαίνεται έχει πάει Ο.Υ.Κ. :P αλλα αυτό είναι αλλουνου νικολουτσου ευαγγέλιο :ninja::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μελετησε λιγο τις πληροφοριες απο τις ασθενειες των σαλιγγαριων μηπως σε βοηθησουν

http://www.applesnail.net/content/various/snail_disease.php

Στη μεση της σελιδας λεει snail floating

Ειναι συνηθες φαινομενο εκτος κι αν ειναι το σαλιγγαρι οπως στη φωτο δεξια.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα οκ το σαλιγκαρι ειχε αερα μπολικο μεσα κ εγω τον εβγαλα τωρα ολα οκ πηρα μια οδοντογλυφιδα κ κρατησα ανοιχτη μια τρυπουλα που υπαρχει αναμεσα στο σωμα με το κελυφος το εβαλα μεσα στο νερο κ αρχισε να βγαζει μπουρμπουλιθρες εβγαλα την οδοντογλυφιδα κ επεσε στο βυθο τωρα κανει τις βολτες του κανονικα!!!!ευχαριστω για τις απαντησεις κ τη βοηθεια που μου δωσατε!!!! :excl::excl:;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...