Jump to content

Recommended Posts

Παραθετω μια φωτογραφια απο την acropora μου.Ο λογος ειναι οτι οταν την αγορασα ελεγε acropora sp τιποτα αλλο.Δεν θα επρεπε να αναφερεται το ονομα της?Φωτογραφια απο κινητο.Οποιος μπορει να βοηθεισει ας το κανει.Ευχαριστω. post-13456-1258318696_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να ειναι Acopora nana αλλα επειδη μπορει τα tips της να αλλαξουνε χρωμα θελει καποιο χρονο.. ωστοσο οι περισσοτερο εμπειροι μπορει να ξερουν περρισοτερο απο μενα... ελπιζω να βοηθησα.. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Το σωμα της ειναι καφε και η ακρες της ασπρο που καταληγουν σε μωβ.Βλακεια μου που δεν το ρωτησα οταν την αγορασα,αν και εχει παραγεινει το κακο με το κοινο (sp.)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Το σωμα της ειναι καφε και η ακρες της ασπρο που καταληγουν σε μωβ.Βλακεια μου που δεν το ρωτησα οταν την αγορασα,αν και εχει παραγεινει το κακο με το κοινο (sp.)

Συνηθως με τις acropores σπανια ξερουν και οι ιδιοι οι πωλητες,παρα πολλα τα ειδη ακροπορας οποτε ετσι μπαινει το sp... ευτηχως υπαρχει και το ιντερνετ και πολλοι ψαγμενοι συνχομπιστες και βγενει ακρη... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον αδυνατο να αναγνωρισεις ειδος ακροπορα,χωρις να στειλεις κομματι της σε εργαστηριο.Απο την οψη απλα υποθεσεις μπορεις να κανεις,και παλι πολυ δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...