Jump to content

Iwagumi Tank


Sta8hs000

Recommended Posts

Ευχαριστω παρα πολυ κ. Αλεξανδρε!!! Εχω διαβασει πολυ προσεκτικα ολα οσα υποθηκαν.... και θα παρω τα μετρα μου.... Ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο και τον χρονο!!!

Να πω οτι ηδη εγιναν αλλαγες στα φυτα μεχρι να μεταφερθουν σε μεγαλο ενυδρειο...επισης δεν χρησημοποιω κανενα λιπασμα ουτε Co2, Μονο νερο βρυσης και καλο φωτησμο... :):P

Οριστε μερικες φωτος...

IMG_0616.jpg

IMG_0618.jpg

IMG_0619.jpg

IMG_0621.jpg

IMG_0622.jpg

IMG_0623.jpg

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλές οι πληροφορίες του Αλέξανδρου, Στάθη άρχισε λίγο-λίγο κανένα γενικό λιπασματάκι υγρό γιατί αν αρχίζουν να πεινάνε τα φυτά οι άλγες περιμένουν στη γωνία, ακόμα και αν κάποια αναπτύσσουν πλούσιες ρίζες, ακόμα δεν έχουν προλάβει και θέλουν βοήθεια, άσε που κάποια τρέφονται μόνο από τα φύλλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι πληροφορίες του Αλέξανδρου, Στάθη άρχισε λίγο-λίγο κανένα γενικό λιπασματάκι υγρό γιατί αν αρχίζουν να πεινάνε τα φυτά οι άλγες περιμένουν στη γωνία, ακόμα και αν κάποια αναπτύσσουν πλούσιες ρίζες, ακόμα δεν έχουν προλάβει και θέλουν βοήθεια, άσε που κάποια τρέφονται μόνο από τα φύλλα.

Ομολογο οτι ψηλο φοβαμαι για λιπασμα γιατι δεν ξερω ποιο θα ειναι το ιδανικο, μιας και οι γαριδες ειναι πολυ ευαισθητες στα λιπασματα....

Αν καποιος ειναι σιγουρος για καποιο λιπασμα ας το προτηνει και θα παω να το παρω... :)

Link to comment
Share on other sites

seachem flourish το ρίχνω και σε τριπλή δόση στο δικό μου με red cherry εσύ να αρχίσεις με το μισό από την προτεινόμενη δόση σπασμένο καθημερινά όχι 1-2 φορές την εβδομάδα που λέει, σιγά σιγά αν τα φυτά δεν καλύπτονται το αυξάνεις, μην φοβάσαι δεν έχει κάτι κακό εκτός αν ρίξεις πάρα πολύ (10πλάσιο) και δεν το τραβάνε τα φυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...