Jump to content

Exodon Paradoxus


piranxobios

Recommended Posts

μερικα στοιχεια γιαυτο το ψαρι μπορουμε να δουμε εδω και ενα

να πω οτι πολλες φορες αυτο το ψαρι συγκατοικει με μεγαλυετρους θυρευτες οπως τα πιρανχα αλλα σιγουρα ενα ενυδρειο μονο με exodons εχει τη δικη του ομορφια.post-8529-1258628537_thumb.jpgpost-8529-1258628596_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Τάσο πολύ όμορφο ψαράκι που δεν το ήξερα!Μας βάζεις ιδέες όμως :excl:

Link to comment
Share on other sites

μερικα στοιχεια γιαυτο το ψαρι μπορουμε να δουμε εδω και ενα
να πω οτι πολλες φορες αυτο το ψαρι συγκατοικει με μεγαλυετρους θυρευτες οπως τα πιρανχα αλλα σιγουρα ενα ενυδρειο μονο με exodons εχει τη δικη του ομορφια.post-8529-1258628537_thumb.jpgpost-8529-1258628596_thumb.jpg
Σκετοι διαολοι.

Ο καλυτερος τροπος να εξαφανισεις την πεθερα σου.

Στο πρωτο λινκ που δινεις δεν συμφωνει με την προταση για συγκατοικος με πιρανχας

"should only be kept with large peaceful species"

Μηπως φοβαται μη την πεσουν στα πιρναχας επειδη δεν ειναι και τοσο μεγαλα :excl:

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις delta66 αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι συνηθιζεται να τα εχουν μαζι με πιρανχα...παντως ψαρια μπορουμε να βρουμε και μαλιστα υπαρχουν και διαθεσιμα με ελαχιστη παραγγελια τα 50 κομματια...

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις delta66 αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι συνηθιζεται να τα εχουν μαζι με πιρανχα...παντως ψαρια μπορουμε να βρουμε και μαλιστα υπαρχουν και διαθεσιμα με ελαχιστη παραγγελια τα 50 κομματια...

Αν γινει παραγκελια εγω ειμαι μεσα για 4 ψαρια...................................

Link to comment
Share on other sites

μερικα στοιχεια γιαυτο το ψαρι μπορουμε να δουμε εδω και ενα

να πω οτι πολλες φορες αυτο το ψαρι συγκατοικει με μεγαλυετρους θυρευτες οπως τα πιρανχα αλλα σιγουρα ενα ενυδρειο μονο με exodons εχει τη δικη του ομορφια.post-8529-1258628537_thumb.jpgpost-8529-1258628596_thumb.jpg

Αν γινει παραγκελια εγω ειμαι μεσα για 4 ψαρια...................................

This species should only be kept in schools of 10 specimens or more. They become very aggressive towards each other if they are kept in lower number and often end up damaging each other seriously. Common damages includes the loss if eyes.

Απο 'κει και πέρα, ότι θέλεις, κάνε! :excl:

Υ.Γ. μπορεί να ακούγεται ως ειρωνία, αλλα δεν το εννοώ έτσι :excl:

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις delta66 αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι συνηθιζεται να τα εχουν μαζι με πιρανχα...παντως ψαρια μπορουμε να βρουμε και μαλιστα υπαρχουν και διαθεσιμα με ελαχιστη παραγγελια τα 50 κομματια...

Τι τιμή έχει το κομμάτι Τάσο,ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

τιμη δεν ξερουμε αλλα πριν το μαγαζι κανει παραγγελια απο γερμανια θα με ενημερωσει για τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω μέσα στον Rhom 5 κομμάτια η θα τα φάει? :excl:

μαλλον θα τα φαει...εγω σκεφτομαι εαν δεν δωσω το 2ο 750λιτρο και καταφερω να το στριμοξω πουθενα στο αλλο σπιτι να παρω μια πενηνταδα... :excl:

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι εαν δεν δωσω το 2ο 750λιτρο και καταφερω να το στριμοξω πουθενα στο αλλο σπιτι να παρω μια πενηνταδα... :excl:

:excl:

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θελω και εγω μια 8αδα αλλα ποια ειναι η τιμη τους το κοματι..

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει! Φοβερό τέτρα!!! Αλλά η απάιτησή του σε λίτρα μας τα χαλάει :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εκανε εισαγωγη το amazon exotic κ αποσο ξερω συνεργαζεται μονο με water in.

αν υπαρχει ενδιαφερον θα μπορουσατε να κανετε μια προσεγγιση στο καταστημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εκανε εισαγωγη το amazon exotic κ αποσο ξερω συνεργαζεται μονο με water in.

αν υπαρχει ενδιαφερον θα μπορουσατε να κανετε μια προσεγγιση στο καταστημα αυτο.

μηπως θα ηταν καλο οσοι ενδιαφερονται να μαζεψουν εδω τις παραγγελιες τους η να αναλαβει καποιος να κανει μια ερωτηση στο καταστημα για ελαχιστη παραγγελια? εγω παντως ενδιαφερομουν για καμια 15αρια ψαρια...

Link to comment
Share on other sites

Αν και αγνωστο (σε μενα τουλαχιστον) φαινεται φοβερο ψαρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Τάσο αν τα βάλω με το Manueli θα τα φάει λες?

Στις πρωτες φωτο κολημπαει παρεα με ενα manueli....οποτε λογικα οχι... αλλα κανεις δεν μπορει να ξερει....

Link to comment
Share on other sites

Τάσο αν τα βάλω με το Manueli θα τα φάει λες?

εγω τα ειχα αρκετο καιρο με το manueli και δεν τα πειραζε μονο στην αρχη εκανε κανα 2 επιθεσεις γιατι πρωτα τα exodon του ειχαν επιτεθει και οταν τους εδειξε τα δοντια του :P δεν υπηρχε προβλημα, τα exodon εχουν τρομερη κινηση ολη την ημερα κολυμπανε σαν να ειναι ντοπαρισμενα, το προβλημα ξεκινησε οταν εβαλα στο ενυδρειο εναν φρακτοκεφαλο ενος φιλου που χαλασε το ενυδρειο του-βλακεια μου- εκεινος μπουκωνε ενα exodon καθε βραδυ και ετσι σε 10 ημερες γιοκ exodon και γιοκ φρακτοκεφαλος...

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ειχα αρκετο καιρο με το manueli και δεν τα πειραζε μονο στην αρχη εκανε κανα 2 επιθεσεις γιατι πρωτα τα exodon του ειχαν επιτεθει και οταν τους εδειξε τα δοντια του :P δεν υπηρχε προβλημα, τα exodon εχουν τρομερη κινηση ολη την ημερα κολυμπανε σαν να ειναι ντοπαρισμενα, το προβλημα ξεκινησε οταν εβαλα στο ενυδρειο εναν φρακτοκεφαλο ενος φιλου που χαλασε το ενυδρειο του-βλακεια μου- εκεινος μπουκωνε ενα exodon καθε βραδυ και ετσι σε 10 ημερες γιοκ exodon και γιοκ φρακτοκεφαλος...

Θα κάνω μια δοκιμή αλλά τη τιμούλα θα τα βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια δοκιμή αλλά τη τιμούλα θα τα βρούμε?

η λογικη λεει οτι δεν θα ξεπερνουν τα 10 ευρω

http://www.aquascapeonline.com/aquatic-liv...ranhas-exodons/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...