Jump to content

Νανο ενυδρεια!


@@nikos@@

Recommended Posts

Μπορει να με βοηθησει καποιος με το που θα βρω ενα νανο ενυδρειο με φωτισμο θερμοστατη και φιλτρο??

Απο καποιο e-shop Ελληνικο??

Μπορω να φυτεψω γρασιδακι σε κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος με το που θα βρω ενα νανο ενυδρειο με φωτισμο θερμοστατη και φιλτρο??

Απο καποιο e-shop Ελληνικο??

Μπορω να φυτεψω γρασιδακι σε κατι τετοιο ?

Στο συγκεκριμενο δεν ξερω....

Αλλα κυκλοφορει η σειρα της Dennerle, 10-20-30 λιτρα.

Περιλαμβανει φιλτρο και λαμπα αλλα οχι θερμοστατη :excl:

Link to comment
Share on other sites

Ε ελεος!!! Καλύτερα φύτεψε ένα ταπεράκι σου!!!

Υπάρχουν αυτά της Dennerle που σου λέει ο Πάνος, και υπάρχουν και της Hailea.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος με το που θα βρω ενα νανο ενυδρειο με φωτισμο θερμοστατη και φιλτρο??

Απο καποιο e-shop Ελληνικο??

Μπορω να φυτεψω γρασιδακι σε κατι τετοιο ?

Εχει κι εδώ http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=category&id=6

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα μπορω να φυτεψω κανονικα???

Υπαρχει λογος που ειναι τοσο ακριβα αυτα τα μινι ενυδρεια?Εγω το 80λτρο που εχω το εχω παρει με φιλτρο θερμοστατη φωτισμο κλπ μονο 100 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα μπορω να φυτεψω κανονικα???

Υπαρχει λογος που ειναι τοσο ακριβα αυτα τα μινι ενυδρεια?Εγω το 80λτρο που εχω το εχω παρει με φιλτρο θερμοστατη φωτισμο κλπ μονο 100 ευρω!

Στα Dennerle σιγουρα, η λαμπα τους ειναι πολυ καλη :excl:

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα μπορω να φυτεψω κανονικα???

Υπαρχει λογος που ειναι τοσο ακριβα αυτα τα μινι ενυδρεια?Εγω το 80λτρο που εχω το εχω παρει με φιλτρο θερμοστατη φωτισμο κλπ μονο 100 ευρω!

Φίλε είναι και Dennerle, είναι και κομπλέ, είναι και στη μόδα τώρα τελευταία αυτά τα nano cubes, άρα ανεβασμένες θα είναι οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα μπορω να φυτεψω κανονικα???

Υπαρχει λογος που ειναι τοσο ακριβα αυτα τα μινι ενυδρεια?Εγω το 80λτρο που εχω το εχω παρει με φιλτρο θερμοστατη φωτισμο κλπ μονο 100 ευρω!

Κοίταξε και μήπως σου έρχεται φθηνότερα αν πάρεις ξεχωριστά τον εξοπλισμό (θερμοστάτη, φίλτρο).

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και μήπως σου έρχεται φθηνότερα αν πάρεις ξεχωριστά τον εξοπλισμό (θερμοστάτη, φίλτρο).

Δεν έρχεται... Στο water inn η λάμπα μόνο έχει 36€...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος με το που θα βρω ενα νανο ενυδρειο με φωτισμο θερμοστατη και φιλτρο??

Απο καποιο e-shop Ελληνικο??

Μπορω να φυτεψω γρασιδακι σε κατι τετοιο ?

Mην το βλέπεις για μεγάλο. Είναι όσο είναι η παλάμη μου! Τι να βάλεις εκεί μέσα; :excl::excl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται... Στο water inn η λάμπα μόνο έχει 36€...

Οκ, τότε δεν συμφέρει για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο της Dennerle σε ενα πετ σοπ και εχει 35 ευρω αλλα το φιλτρο του ειναι κατω απο το υποστρωμα και για να το καθαρισεις πρεπει να τα βγαλεις ολα απο μεσα!Ειναι καλο συστημα αυτο???

Αλλα δεν το εχει σε μαυρο χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο της Dennerle σε ενα πετ σοπ και εχει 35 ευρω αλλα το φιλτρο του ειναι κατω απο το υποστρωμα και για να το καθαρισεις πρεπει να τα βγαλεις ολα απο μεσα!Ειναι καλο συστημα αυτο???

Αλλα δεν το εχει σε μαυρο χρωμα...

Oxι ειναι φιλτρο με πολλα προβληματα :excl:

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο της Dennerle σε ενα πετ σοπ και εχει 35 ευρω αλλα το φιλτρο του ειναι κατω απο το υποστρωμα και για να το καθαρισεις πρεπει να τα βγαλεις ολα απο μεσα!Ειναι καλο συστημα αυτο???

Αλλα δεν το εχει σε μαυρο χρωμα...

Πάρε άλλο εσωτερικό φιλτράκι και βάλε, απ'αυτά τα μικρά που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

Για ενα 10-20 λιτρο ενυδρειο κανει το φιλτρο το εσωτερικο που περνει μονο σφουγκαρακι μεσα?Αυτο δεν κραταει βιολογια?!Μπορουν να ζησουν οι γαριδες με αυτο?Παντως τα σαλιγκαρια μια χαρα τα συντηρει με αλλαγες νερου μια φορα την εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Ποσες γαριδες μορω να βαλω σε 10 λιτρο ενυδρειο και ποιο ειδος ειναι πιο ανθεκτικο?

Link to comment
Share on other sites

Για ενα 10-20 λιτρο ενυδρειο κανει το φιλτρο το εσωτερικο που περνει μονο σφουγκαρακι μεσα?Αυτο δεν κραταει βιολογια?

Εγώ που έχω στο nano ενυδρειάκι που στήνω τώρα, ένα μικρό εσωτερικό φίλτρο που έχει μόνο σφουγγάρι, πάτησα το σφουγγάρι πολύ προς τα κάτω και από πάνω το γέμισα με siporax mini, έτσι χύμα. Στο άλλο φίλτρο είχε κουτάκι με άνθρακα και τον έβγαλα και το γέμισα ( το κουτάκι) με siporax mini.

Βρίσκεις λύση αν θες.

Για γαρίδες εμένα μου είπαν να μην βάλω στο 13,5 λιτρο - μεικτά. Τι να σου πω....προς το παρόν το στρώνω μόνο με άμμο και πέτρες και θα ακολουθήσουν φυτά και αργότερα σαλιγγάρια.

Δεν πρέπει να σε απασχολεί το ανθεκτικό είδος, αλλά το είδος που δεν γεννάει εύκολα στο γλυκό νερό. Από όσα διάβασα είναι οι Amano. Οπότε αν επιτρέπεται να βάλεις, κατά τη γνώμη μου να είναι αυτό το είδος και αρσενικές, για να μην γεννήσουν.

Έγινε επεξεργασία - kaeir
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι σε ενυδρειο μπορω να βαλω μεχρι 5 γαριδες ανα 10 λιτρα αποτε μπορω να βαλω 4?[που να μην γενανε ενοειτε(αλλα θελω να γενισουνε και νε τις βαλω μετα στο μεγαλο ενυδρειο)]

Οταν θα το παρω θα επιστρεψω με φωτογραφιες απο aquascaping!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι σε ενυδρειο μπορω να βαλω μεχρι 5 γαριδες ανα 10 λιτρα αποτε μπορω να βαλω 4?[που να μην γενανε ενοειτε(αλλα θελω να γενισουνε και νε τις βαλω μετα στο μεγαλο ενυδρειο)]

Οταν θα το παρω θα επιστρεψω με φωτογραφιες απο aquascaping!

Που το διάβασες αυτό; Μπορείς να δώσεις την πηγή για να διαβάσω κι εγώ; Γιατί άλλα έχω βρει εώς τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Στο 20 λιτρο τουλαχιστον μπορω να βαλω γαριδες με φυτα?

---------------

Εδω ειναι!Μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις αυτα που εχεις διαβασει κα εσυ μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι!Μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις αυτα που εχεις διαβασει κα εσυ μεχρι τωρα?

Eγώ τα έχω διαβάσει σκόρπια εδώ κι εκεί και μου το έχουν πει κι εδώ να μην βάλω.... :excl: Θα ξαναψάξω να σου βάλω αυτά που είχα βρει.

Διάβασε εδώ.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=32390

Έγινε επεξεργασία - kaeir
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...