Jump to content

Κυριακάτικη βολτούλα!!!


Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό με την κοπέλα κάθε Κυριακή πηγαίναμε για σινεμά. επειδή όμως το βαρεθήκαμε και δεν λέει συνέχεια κάθε Κυριακή είπαμε τις Κυριακές να ξυπνάμε πρωί και να πηγαίνουμε καμιά βολτουλα το πολύ μια ώρα έξω από την Αθήνα. το θέμα είναι ότι έψαξα αλλά δεν βρήκα και πολλά μέρη. εχθές καταλήξαμε στο Σούνιο στον ναό του Ποσειδώνα και το προηγούμενο Λουτράκι. καλά ήταν απλά θα ήθελα από τις εμπειρίες σαν να προτείνετε μερικά μέρη. Αν υπάρχουν και τίποτα μέρη εκτός από Λυκαβηττό και Πυροβολεία (γκουχου γκουχου) ας το πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Το μάτι που περίπου πέφτει???Εκεί νέα μάκρη???

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι στη Μαραθώνος συναντάς το Μάτι και λίγο πιο κάτω την Ν. Μάκρη. Πας βέβαια και παραλιακά. Πήγαινε καμια Κυριακή, ειδικά αν έχει καλό καιρό είναι πολύ ωραία.

Μια άλλη πρόταση για Κυριακή είναι το Αττικό πάρκο στα Σπάτα.

Link to comment
Share on other sites

Ελατε Χαλκιδα...45 λεπτα δρομος ειναι και θα εχετε οτι θελετε...:excl:

Σωστός ;) Μια βόλτα στην Χαλκίδα είναι οτι πρέπει για Κυριακή :excl:

Link to comment
Share on other sites

Χώρισε και πάρε σαύρα!!! Ηρεμείς και γαληνεύεις :excl:

Άνευ πλάκας... το μία ώρα είναι αρκετά δεσμευτικό. Από ημερήσιες εκδρομούλες μπορείς να οργανώσεις πολλές με ή και χωρίς αμάξι. Μέχρι και στα κοντινά νησάκια μπορείς να πας, να φας τους ψαρομεζέδες σου, να μυρίσεις θάλασα κλπ κλπ. Μπορείς να πας Στενή Χαλκίδος, Μαραθώνα, Λούτσα, Χαμολιά, Πόρτο Ράφτη, Ναύπλιο (το αγαπημένο μου), Πόρτο Χέλι, Επίδαυρο, Ξυλόκαστρο, Τρίκαλα Κορινθίας, Καλάβρυτα και τόσα άλλα μέρη... Μπορώ να γράφω με τις ώρες. Εξαρτάται τι θες να κάνεις και πόσο μόνος ή όχι θες να είσαι (εννοώ με την κοπελιά)! Μη κολλάς κι εσύ στη μία ώρα... Και 2ωράκι να είναι το ταξίδι, μια χαρά είναι. Να μη σου πω πως αν σας καπνίσει ξαφνικά λέτε να μείνετε και Σ/Κ ή αν έχετε πάει Κυριακή, το παίζεται άρρωστοι τη Δευτέρα :excl:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ;) Μια βόλτα στην Χαλκίδα είναι οτι πρέπει για Κυριακή :excl:

Και το πηξημο στο γυρισμο που τρως??

Παντως... στα πυροβολεια... πηγες για φαγητο?? :excl:

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι στη Μαραθώνος συναντάς το Μάτι και λίγο πιο κάτω την Ν. Μάκρη. Πας βέβαια και παραλιακά. Πήγαινε καμια Κυριακή, ειδικά αν έχει καλό καιρό είναι πολύ ωραία.

Μια άλλη πρόταση για Κυριακή είναι το Αττικό πάρκο στα Σπάτα. εκεί έχω πάει είναι αρκετά καλό και μεγάλο.βέβαια δεν μου άρεσε και πολύ που ήταν σε αιχμαλωσία αλλά...

Ελατε Χαλκιδα...45 λεπτα δρομος ειναι και θα εχετε οτι θελετε... :excl:κανένα μέρος εκεί για περπάτημα έχει???με έχει ζαλίσει στις βόλτες με τα πόδια.αφού μετά από κάθε Κυριακή πάω για φυσιοθεραπεία :excl:
Link to comment
Share on other sites

Αφού πήγες μέχρι το Λουτράκι έπρεπε να πάς και μέχρι τη λίμνη της Περαχώρας-δεκαπέντε λεπτά από το Λουτράκι. Πανέμορφο μέρος, γαλήνιο, πράσινο,ταβερνίτσες, μεζεδάκια,ήσυχες βόλτες και το καλοκαίρι βουτιές.

Πολύ κοντά, πολύ εύκολο να πας και πολύ λίγος κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ^_^ Μια βόλτα στην Χαλκίδα είναι οτι πρέπει για Κυριακή :excl: απλά επειδή η Χαλκίδα είναι λίγο μεγάλη τίποτα ονομασίες για φαγητάκι και βολτούλα???

Χώρισε και πάρε σαύρα!!! Ηρεμείς και γαληνεύεις ;)

Άνευ πλάκας... το μία ώρα είναι αρκετά δεσμευτικό. Από ημερήσιες εκδρομούλες μπορείς να οργανώσεις πολλές με ή και χωρίς αμάξι. Μέχρι και στα κοντινά νησάκια μπορείς να πας, να φας τους ψαρομεζέδες σου, να μυρίσεις θάλασα κλπ κλπ. Μπορείς να πας Στενή Χαλκίδος, Μαραθώνα, Λούτσα, Χαμολιά, Πόρτο Ράφτη, Ναύπλιο (το αγαπημένο μου), Πόρτο Χέλι, Επίδαυρο, Ξυλόκαστρο, Τρίκαλα Κορινθίας, Καλάβρυτα και τόσα άλλα μέρη... Μπορώ να γράφω με τις ώρες. Εξαρτάται τι θες να κάνεις και πόσο μόνος ή όχι θες να είσαι (εννοώ με την κοπελιά)! Μη κολλάς κι εσύ στη μία ώρα... Και 2ωράκι να είναι το ταξίδι, μια χαρά είναι. Να μη σου πω πως αν σας καπνίσει ξαφνικά λέτε να μείνετε και Σ/Κ ή αν έχετε πάει Κυριακή, το παίζεται άρρωστοι τη Δευτέρα :excl:δεν μπορώ 2ωρο γιατί μετά αρχίζει και ζαλίζετε και γκρινιάζει και θα ανοίξω καμιά πόρτα να την πετάξω έξω. ^_^

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_Κρικ
Link to comment
Share on other sites

Και το πηξημο στο γυρισμο που τρως??

Παντως... στα πυροβολεια... πηγες για φαγητο?? :excl:

εκεί δεν πας για φαγητό πας για ...βολτούλα :excl:

Link to comment
Share on other sites

Αφού πήγες μέχρι το Λουτράκι έπρεπε να πάς και μέχρι τη λίμνη της Περαχώρας-δεκαπέντε λεπτά από το Λουτράκι. Πανέμορφο μέρος, γαλήνιο, πράσινο,ταβερνίτσες, μεζεδάκια,ήσυχες βόλτες και το καλοκαίρι βουτιές.

Πολύ κοντά, πολύ εύκολο να πας και πολύ λίγος κόσμος.

θα το εχω υπόψιν μου.1000 ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε το που θελετε να περπατησετε....Αν θελετε περπατημα διπλα στην θαλασσα και χωρις κοσμο θα περπατησετε παραλιακα του Καραμπαμπα...

Αν θελετε περπατημα σε καφετεριες διπλα στην θαλασσα θα πατε στην "παραλια" της Χαλκιδα...

Για ουζαδικα δεν το συζητω οπου θες πας...

Γενικα το πιο ευχαριστω περπατημα κατα την αποψη μου ειναι απο την πλευρα του Καραμπαμπα...Εχεις και δεντρα και θαλασσα και λιγα σπιτια.. :excl:

Ηρεμα και ομορφα..

Link to comment
Share on other sites

ε τότε κάνε ότι κάνω κι εγώ. κάθε Κυριακή πηγαίνω γήπεδο ^_^

:excl::excl:;)

Link to comment
Share on other sites

η πιο κοντινη επιλογη σου ωστε να κανεις την βολτα σου με τα ποδια ειναι στο ανακτορο του βασιλια στην παρνηθα!!!!τρομερο σποτ.....μετα μπορεις να απολαυσεις ενα καφε στην πλατεια της βαρημποπης και αν θες φαι,οι καβερνες στην παρνηθα δεν ειναι μακρυα......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...