Jump to content

Pleco αλλα ποιο?


fracture24

Recommended Posts

καλησπερα σας...θελω να προσθεσω δυο γλυφτες στο ενυδρειο μου,στο οποιο υπαρχουν γκαπυ,μολλυ,κλοουν και αρλεκινοι και τετρας....ποιοι ομως ειναι οι πιο καταλληλοι?το ενυδρειο μου ειναι 200 λτ και τρεχει εδω και 2 μολισ μηνες και εχουν αρχισει να σχηματιζονται τα πρωτα σημαδια αλγης....ποιοι ειναι οι πιο <ΚΑΘΑΡΟΙ> και οι πιο <πεινασμενοι> και επισης περαν της αλγης πρεπει να αγορασω καποια τροφη ειδικα γι αυτους?....

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τις τιμές νερού σου, την θερμοκρασία, την διακόσμηση που έχεις και θα σου κάνουμε την κατάλληλη πρόταση. Επίσης... Κάνε μία επιλογή από τα παραπάνω ψάρια σου... Δυστυχώς δεν μπορείς να τα κρατήσεις όλα. Κυρίως οι κλόουν θα πρέπει αργά ή γρήγορα να φεύγουν!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τις τιμές νερού σου, την θερμοκρασία, την διακόσμηση που έχεις και θα σου κάνουμε την κατάλληλη πρόταση. Επίσης... Κάνε μία επιλογή από τα παραπάνω ψάρια σου... Δυστυχώς δεν μπορείς να τα κρατήσεις όλα. Κυρίως οι κλόουν θα πρέπει αργά ή γρήγορα να φεύγουν!

οι τιμες του νερου ειναι φυσιολογικες το ΡΗ ειναι στο7 το ενυδρειο υπαρχει στρωμενο χαλικι απο θαλασσινο βυθο και πετρες και η διακοσμηση ειναι πηλινα κιουπια και πλαστικα φυτα....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φυσιολογικές τι εννοείς?Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?Ph 7 και θαλασσινό υπόστρωμα δεν συμβαδίζουν??Πήρες χαλίκι απο την θάλασσα δηλαδη?

Φιλικα Νίκος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...θελω να προσθεσω δυο γλυφτες στο ενυδρειο μου,στο οποιο υπαρχουν γκαπυ,μολλυ,κλοουν και αρλεκινοι και τετρας....ποιοι ομως ειναι οι πιο καταλληλοι?το ενυδρειο μου ειναι 200 λτ και τρεχει εδω και 2 μολισ μηνες και εχουν αρχισει να σχηματιζονται τα πρωτα σημαδια αλγης....ποιοι ειναι οι πιο <ΚΑΘΑΡΟΙ> και οι πιο <πεινασμενοι> και επισης περαν της αλγης πρεπει να αγορασω καποια τροφη ειδικα γι αυτους?....

Φιλε τρουπη... περιμενα να αντιδρασεις σε αυτο....

Παντως... τι τιμες θεωρεισ φυσιολογικες??

Δωσε μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...