Jump to content

ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ ΜΕ ..."ΦΟΥΝΤΑ"


Recommended Posts

όπως καταλαβενεται ειμαι λάτρης των feather dusters... :excl:

επί της ευκαιρείας τούτης δρατώμενος ήθελα να ρωτησω:

γιατί καποιο ανοίγει σπάνια ενώ τα άλλα συνέχεια?

οι τιμες του νερού είναι άριστες.

ειναι στο είδος?

θέλει πιρισσοτερο χρόνο προσαρμογης?

?

:excl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω ακριβώς στην ερώτηση σου... αλλά μπορεί να σε βοηθήσουν οι πληροφορίες που σου στέλνω...

post-13206-1259171110_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο τα εχεις στο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

trhanks @ Aiolos

@ akis

Ακη το πρασσινο το εχω κανα 2μηνο. δε καταλαβενει τιποτα, να φανταστεις οταν το επιασα απο τη σακουλα για να το βαλω στο ενυδρειο ηταν ανοιχτο!

πριν απο 5 μερες πηρα το ασπρο και το κοκκινο απο ενα μαγαζι και το καφε απο αλλο.

το καφε ειναι παντα ανοιχτο ενω κοκκινο και λευκο λιγο :excl:

εχω και ενα λευκο με κοκκινο κανα 2μηνο που δεν ανεβασα φωτο και το οποιο σαν το πρασσινο ειναι συνεχεια ανοικτο

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφα πλάσματα έχω και εγώ 3 όσο αφορά τις πληροφορίες ο Aίολος είναι πανταχού παρών :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφα πλάσματα έχω και εγώ 3 όσο αφορά τις πληροφορίες ο Aίολος είναι πανταχού παρών :hysterical:

τι χρωματα ειναι?

ειναι παντα ανοικτα?

Link to comment
Share on other sites

τι χρωματα ειναι?

ειναι παντα ανοικτα?

Καλημέρα συνονόματε

είναι ένα καφέ ένα άσπρο κόκκινο και ένα κόκκινο κίτρινο...έχω παρατηρήσει ότι...το καφέ που είναι και το πιό μεγάλο είναι σπάνια κλειστό το κόκκινο κίτρινο το οποίο είναι πάνω σε ένα βραχάκι με μανητάρια ανοίγει και κλέινει πιό συχνά και το κόκκινο άσπρο έχω παρατηρήσει ότι ανοίγει περίπου 2 ώρες αφού ανάψουν τα φώτα κι κλέινει όταν σβήνουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνονόματε

είναι ένα καφέ ένα άσπρο κόκκινο και ένα κόκκινο κίτρινο...έχω παρατηρήσει ότι...το καφέ που είναι και το πιό μεγάλο είναι σπάνια κλειστό το κόκκινο κίτρινο το οποίο είναι πάνω σε ένα βραχάκι με μανητάρια ανοίγει και κλέινει πιό συχνά και το κόκκινο άσπρο έχω παρατηρήσει ότι ανοίγει περίπου 2 ώρες αφού ανάψουν τα φώτα κι κλέινει όταν σβήνουν....

ναι το καφε μεγαλο και το κοκκινο λευκο(δεν εβαλα φωτο) ειναι ανοικτα και σεμενα.

κωστα ριξε μια φωτο με το κοκκινο κιτρινο (αν το πηρες πηρες προσφατα πεσ μου με πμ απο που το κτυπησες :hysterical: )

Link to comment
Share on other sites

Ενα κόκκινο που έχω εγω είναι σχεδόν πάντα ανοιχτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς από ότι καταλαβένω, ανεξάρτητα από το είδος και το χρωμα πρέπει να είναι γενικα ανοικτο.

τα δυο που δεν ειναι συνηθως ανοικτα τα πηρα απο το ιδιο καταστημα.

ελπιζω να προσαρμοστουν και να στρωσουν. τα εχω μια βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς από ότι καταλαβένω, ανεξάρτητα από το είδος και το χρωμα πρέπει να είναι γενικα ανοικτο.

τα δυο που δεν ειναι συνηθως ανοικτα τα πηρα απο το ιδιο καταστημα.

ελπιζω να προσαρμοστουν και να στρωσουν. τα εχω μια βδομαδα.

Όχι δέν νομίζω πως είναι κανόνας στο να είναι συνέχεια ανοιχτό...το να είναι συνέχεια κλειστό τότε ναι υπάρχει μάλλον πρόβλημα...

Υγ...φωτό θα βάλω το βραδάκι γιατί είμαι στην δουλειά...

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς από ότι καταλαβένω, ανεξάρτητα από το είδος και το χρωμα πρέπει να είναι γενικα ανοικτο.

τα δυο που δεν ειναι συνηθως ανοικτα τα πηρα απο το ιδιο καταστημα.

ελπιζω να προσαρμοστουν και να στρωσουν. τα εχω μια βδομαδα.

Ναι ισως ειναι θεμα προσαρμογης.

Τι τα ταιζεις και ειναι μετα απο 2 μηνες σε τοσο καλη κατασταση (αποτι βλεπω στις φωτογραφιες)?

Link to comment
Share on other sites

Και το κόκκινο κίτρινο post-5310-1259256639_thumb.jpgΑυτό ήταν επάνω στο βραχάκι με τα μανητάρια που πήρα απο τον Νίκο (malawimbuna)

Το άσπρο κόκκινο δέν θέλει να ποζάρει :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισως ειναι θεμα προσαρμογης.

Τι τα ταιζεις και ειναι μετα απο 2 μηνες σε τοσο καλη κατασταση (αποτι βλεπω στις φωτογραφιες)?

από ζουμιά τώρα τελευταια αρχισα να ριχνω λογω του οτι εβαλα καποια κοραλια και μανιταρια. ριχνω το fuel for reefs της seachem.

από κει και περα αλατι instant ocean με εβδομαδιεες αλαγες 15%περιπου, τροφη για ψαρακια της o.s.i

καλα κωστα το μπορδοκοκκινοκιτρινο μαματο! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

και η συλογη συνεχιζεται

βασικα ωραια ιδέα δεν είχα σκεφτει να το θάψω και το δικο μου στον αραγωνιτη!το εχω βαλι σε μια τρυπα στον βράχο

Link to comment
Share on other sites

από ζουμιά τώρα τελευταια αρχισα να ριχνω λογω του οτι εβαλα καποια κοραλια και μανιταρια. ριχνω το fuel for reefs της seachem.

από κει και περα αλατι instant ocean με εβδομαδιεες αλαγες 15%περιπου, τροφη για ψαρακια της o.s.i

καλα κωστα το μπορδοκοκκινοκιτρινο μαματο! :ninja:

Αυτό το αλάτι κάνει για reef ενυδρείο;Εχω την εντύπωση ότι αυτήν η εταιρεία

για reef βγάζει το reef crystals.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό το αλάτι κάνει για reef ενυδρείο;Εχω την εντύπωση ότι αυτήν η εταιρεία

για reef βγάζει το reef crystals.

εχεις δικιο. το αλατι αυτο δεν ειναι για reef.

επειδη ομως δεν εχω σκληρα κοραλια παρα μονο χιστριξ , και τα υπολοιπα ειναι μ****α ευκολα (εφιλια, σινουλαριες κτλ) δεν εχω κανενα προβλημα και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...