Jump to content

Aga Contest


Recommended Posts

Εγω θελω να καταγγειλω τον Nidal και τον Bleher γιατι δεν ξερουν τι ψαρια μαζευουν.

Ασχετα με αυτο μπορεις Nιdal αμα σου γεννησουν οι Ηeckel να μου κρατησεις δυο φουξια?

Επισης θελω να καταγγειλω τον Πολλατο γιατι οι δισκοι του φαινεται να ειναι καλα. Ξυλοκοπε!! :bowdown:

Επισης τα λιτρα σας ειναι πολλα γιατι? Στρατο βαλε το τερας σου να κερδισουμε. :thumbdown:

Ας ελπισουμε την αλλη φορα να βαλουν κανενα σχετικο κριτη οχι :thumbdown:

Απο μενα μπραβο παιδια σε ολους. :hysterical::ooh2:

Ποιο απ'τα δυο; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω τσαμπα ταλαιπωριστε με τα "λαγανια"..... :ooh2:

Αφου το βλεπετε πως δεν τραβανε...Βαλτε αφρικανες...(Κανει και ριμα) :hysterical:

Αποψη μου ειναι πως το καλυτερο βιοτοπικο ενυδριο απο αυτα που διαγωνιστηκαν ειναι μακραν το νουμερο #49... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι, εγω λεω το εξης.

Συνεχιζουμε απτοητοι.

Οσοι χομπυστες δεν ξερουν θα μαθουν και τοτε δεν θα υπαρχουν δικαιολογιες για "θαψιμο" ενυδρειων.

Μη πεσουμε στην παγιδα των "προτυπων" που προωθουνται μεχρι στιγμης.

Η ζητηση δημιουργει την διαθεση.

Ο Phil Edwards που εδειξε να ειναι λιγο πιo σχετικος με το αντικειμενο των βιοτοπικων, δεν βαθμολογησε δηλαδη? :hysterical:

Να εξαιρεσω την ανακαλυψη των χεκελ στου νινταλ, και την ενοχληση απο το βυθισμενο νιτροφαγο φυλλοδεντρο. Στη φυση δεν ερχονται τα γηινα φυτα ξεριζωμενα ή κατω απο το νερο με τις πλυμμηρες δηλαδη? ελεος.

Αν αυτο το βλεπανε μεσα σε ενυδρειο θα το μηδενιζαν δηλαδη?

Τα φυτα αυτα δεν ειναι σωστα βιοτοπικα :ooh2::bowdown:

Μερικα σχολια της Karen Randall ειναι για :thumbup::thumbdown::thumbdown:

Ευτυχως απο μια στιγμη και μετα, καποιος της σφυριξε οτι λεει π@π@ριες και εμεινε σε μονολεκτικα σχολια του στυλ "πολυ ωραιο βιοτοπικο".

Ετσι ειναι παιδια, τη λιμνη του κεμπριτζ μπορει να την ειδανε σε κανα ντοκυμανταιρ του μπιμπισι, οταν ηταν μικρα παιδια και να ειχε και egeria desna.

Απο ν αμερικη δεν του κοβω ουτε απο γιουτιουμπι να εχουν δει τα νερα τι χρωμα εχουν.

Του χρονου θα βαλουμε ελληνικες λιμνες και αμα μιλησουν θα του πουμε αλλα λαζοπουλος

"στο θκο μου το ποταμ εχεις εσυ αποψ?"

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα σέρνεται και σε εσάς ή μονο σε εμένα??

Και σε εμενα το ιδιο!Παρολο που δεν μπορω να δω, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδια που ελαβαν μερος!!!Αντε να συμετασχω και εγω οταν θα μεγαλωσω,τωρα κανω προπονηση! :hysterical::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο το βλεπανε μεσα σε ενυδρειο θα το μηδενιζαν δηλαδη?

Σπύρο είναι θολό,τα βιοτοπικά δεν είναι έτσι.... :ooh2::bowdown::hysterical::thumbup:

Ας αφήσουμε την γκρίνια που είναι Ελληνικό προσόν και ας ελπίσουμε οτι του χρόνου θα έχουμε περισσότερες συμμετοχές και πρωτιές!!!Δεν κλείνουμε τον πολυχώρο Απόλλων να μας μιλήσουν οι συμμετέχοντες γιατι έβαλαν τα γυαλιά σε πολλά ενυδρεία του διαγωνισμού!! :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε την γκρίνια που είναι Ελληνικό προσόν..
Απο μενα δεν ειναι "γκρινια" γιατι δεν "νικησαν" τα ελληνικα ενυδρεια, ειναι γιατι (ΙΜΟ) δεν πηραν καλες κριτικες πραγματικα πολυ ωραια και σωστα βιοτοπικα ενυδρεια.

πχ εκτος ελληνικων εμενα μου αρεσε το http://showcase.aquatic-gardeners.org/2009...l=-1&id=117

Μαλλον το κοψανε γιατι το καθρεφτακι ηταν made in polland και οχι απο Κολομπια. :thumbup::thumbdown:

Ειχε και αυτην την κοκκινη αλγη.

Ακους εκει!!!! αλγη σε βιοτοπο??? :hysterical::ooh2::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο συμφωνώ σε όλα όσα είπες. Επιπλέον, το ενυδρείο του Πολωνού, αν δεν είχε εκείνη την καρύδα δεξιά, ίσως είναι το πιο πιστά βιοτοπικό ενυδρείο που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ελλειπα εκτος Αθηνων και δεν ειχα internet, να πω κι εγω τα θερμα συγχαρητηρια μου σε ολους τους Ελληναρες που εκαναν πολυ καλη διεθνη εμφανιση ! Tα κεφαλια ψηλα λοιπον γιατι αυτοι που βλεπουν τα αποτελεσματα και τα ενυδρεια μας, ψαχνονται.....πως γινεται μια τοσο μικρη χωρα να εχει τοσες συμμετοχες και μαλιστα με τοσο ομορφα και ψαγμενα ενυδρεια και ψαρια :hysterical:

Ειμαι δε, πολυ ευχαριστημενος γιατι τα σχολια ηταν θετικα σε γενικες γραμμες. Τα αποτελεσματα ηρθαν ακριβως οπως τα περιμενα, με την εξαιρεση οτι περιμενα ενα ελληνικο βιοτοπικο στην 2-3η θεση. Δεν θα πω ποιο, δεν εχει και σημασια αλλωστε.

Η δικη μου συμμετοχη ισως ηταν στην πιο ανταγωνιστικη και δυσκολη κατηγορια οπου υπηρχαν τα "μεγαλα ψαρια" και θεωρω οτι τα πηγα καλα. Ηξερα ακριβως τις δυναμεις μου και μεχρι εκει μπορουσα. Ηθελα μια αξιοπρεπη εμφανιση και θεωρω οτι πετυχα τον στοχο μου.

Το συμπερασμα που εβγαλα τον χρονο αυτο, μεσα απο τους διαγωνισμους ειναι το εξης: Αν δεν εισαι ηδη γνωστος και καθιερωμενος διεθνως και με περγαμηνες,και δεν ανηκεις σε καποιο δυνατο λομπυ οπως η CAU ή Aquatic gardeners, Green leafe aquarium κλπ, θα πρεπει να φτιαξεις κατι τοσο εξαιρετικο, τοσο απιθανο και πρωτοτυπο, που να αναγκασεις τους κριτες να υποκλιθουν και να σου δωσουν μια διακριση.

Οργανωθειτε για την επομενη σαιζον. Εγω ξεκιναω αμεσα με νεο aquascape και δινω ραντεβου με αξιωσεις αυτη τη φορα, στο Τοκυο και στον IAPLC 2010, τον βασιλια των διαγωνισμων. Εκει που παιζεται το χοντρο παιχνιδι.

Καιρος να τους δειξουμε οτι οι Ελληνες δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα και διαθετουν μερικα απο τα ωραιοτερα διεθνως ενυδρεια.

Εσεις οι βιοτοπικοι, οργανωθειτε για του χρονου στον AGA. Απ οτι καταλαβα κατι αλλαξε στα βιοτοπικα και θελουν να δειξουν οτι ψαχνουν για κατι ασυνηθιστο που να μην εχει σχεση με προηγουμενες παρουσιασεις. Βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει, ψαξτε και αναπαραστηστε εναν πιο "ψαγμενο" βιοτοπο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...