Jump to content

Recommended Posts

Ειμαι σιγουρος οτι το 90% ειναι εκει λογω μισθουλακου.

Σημερα σκεφτομουν λοιπον οτι αν πιασει καμια "κριση" και πεσουν τιποτα ψαλιδια και στις πληρωμες των "σωματων ασφαλειας" μαυρο φιδι που τους εφαγε "επανω" αν πανε ολοι απο την ιδια πλευρα της διαδηλωσης.

Πας καλά ότι θα πέσει ψαλίδι εκεί??? Ούτε για πλάκα δεν θα το κάνουν αυτό! Είναι 10 φορές πιο έξυπνοι από εμάς :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η βια ειναι κατακριτεα απο οποια πλευρα προερχεται.τα παιδια που μπαινουν στην αστυνομια και μορφωση εχουν και εξυπνα ειναι.υπαρχουν βεβαια και οι πορωμενοι ραμπο που νομιζουν οτι ειναι η αγρια δυση.αν εκανε η ατυνομια απεργια 1 εβδομαδα να δουμε το μπαχαλο που θα γινωτανε.αν αυτοι που φορανε κουκουλες και πετανε μολοτοφ ειναι "επαναστατες" εγω ειμαι ο καστρο και ο τσε γκεβαρα μαζι.

οι μισοι απο αυτους ειναι απο την ιδια την αστυνομια.προβοκατορες ειναι των λαικων αγωνων και του λαικου κινηματος.οταν σπας το αυτοκινητο και το μαγαζι του καθε πολιτη οσο προοδευτικος και να ειναι θα γινει συντηριτικος του κερατα και θα ζηταει οχι ατυνομια αλλα τα SS να ειναι στους δρομους.το 1994 ειχαν κλειστει στο πολυτεχνειο 500 ατομα τα συνελαβαν ολα χωρις να ανοιξει μυτη μολις τους πηγαν στην ΓΑΔΑ για εξακριβωση τους αφησαν ολους ελευθερους ολα ηταν παιδια βιομηχανων,μεγαλογιατρων,βουλευτων,υπουργων,κλπ.

δεν ξερω ομως αν ειμασταν βολεμενοι με μια μισθουλαρα και να οδηγαμε μια τζιπαρα 4,000 κυβικων τι αποψεις θα ειχαμε.

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια που μπαινουν στην αστυνομια και μορφωση εχουν και εξυπνα ειναι.

Με δικά μου επιχειρήματα "απέδειξα" πως δεν είναι... Θέλω να ακούσω για ποιο λόγο κάποιοι θεωρείτε πως είναι!

Link to comment
Share on other sites

η βια ειναι κατακριτεα απο οποια πλευρα προερχεται.τα παιδια που μπαινουν στην αστυνομια και μορφωση εχουν και εξυπνα ειναι.υπαρχουν βεβαια και οι πορωμενοι ραμπο που νομιζουν οτι ειναι η αγρια δυση.αν εκανε η ατυνομια απεργια 1 εβδομαδα να δουμε το μπαχαλο που θα γινωτανε.αν αυτοι που φορανε κουκουλες και πετανε μολοτοφ ειναι "επαναστατες" εγω ειμαι ο καστρο και ο τσε γκεβαρα μαζι.

οι μισοι απο αυτους ειναι απο την ιδια την αστυνομια.προβοκατορες ειναι των λαικων αγωνων και του λαικου κινηματος.οταν σπας το αυτοκινητο και το μαγαζι του καθε πολιτη οσο προοδευτικος και να ειναι θα γινει συντηριτικος του κερατα και θα ζηταει οχι ατυνομια αλλα τα SS να ειναι στους δρομους.το 1994 ειχαν κλειστει στο πολυτεχνειο 500 ατομα τα συνελαβαν ολα χωρις να ανοιξει μυτη μολις τους πηγαν στην ΓΑΔΑ για εξακριβωση τους αφησαν ολους ελευθερους ολα ηταν παιδια βιομηχανων,μεγαλογιατρων,βουλευτων,υπουργων,κλπ.

δεν ξερω ομως αν ειμασταν βολεμενοι με μια μισθουλαρα και να οδηγαμε μια τζιπαρα 4,000 κυβικων τι αποψεις θα ειχαμε.

Kοιταξτε λιγο τι βαθμους και τι κοπο πρεπει να ριξουν για να γινουν αστυνομικοι αυτα τα παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω σοβαρα το λεω. δεν ειρωνευομαι

Kαι μετα λεμε γιατι ειναι το κρατος ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μετα λεμε γιατι ειναι το κρατος ετσι.

Απάντηση: "Γιατί το κράτος είμαστε εμείς..."

Link to comment
Share on other sites

για να μπεις στην σχολη μπαινεις με πανελληνιες και εχει απο τις πιο υψηλες βασεις.πρεπει να ριξεις το διαβασμα για να περασεις.παιδια της διπλανης πορτας ειναι, πολλα εχουν οικογενεις σαν και εμας.

Link to comment
Share on other sites

για να μπεις στην σχολη μπαινεις με πανελληνιες και εχει απο τις πιο υψηλες βασεις.πρεπει να ριξεις το διαβασμα για να περασεις.παιδια της διπλανης πορτας ειναι, πολλα εχουν οικογενεις σαν και εμας.

Και όποιος ρίχνει ΤΟ διάβασμα είναι αυτομάτως έξυπνος? Και το σύστημα των πανελληνίων είναι μέτρο σύγκρισης εξυπνάδας? Πρώτη φορά τα ακούω όλα αυτά!

Ναι... Παιδιά της διπλανής πόρτας είναι και έχουν οικογένεια, έχουν ψυχή, γελάνε, κλαίνε κλπ κλπ! Κανείς δεν είπε πως είναι Alien. Και οι μαστροποί και οι ιερόδουλες και ληστές και οι παιδεραστές και οι drug-dealers αλλά ΚΑΙ οι αστυνομικοί είναι άνθρωποι! Ακόμα και ο George Bush Jr. είναι άνθρωπος... Στους αστυνομικούς θα κολλήσουμε???

Link to comment
Share on other sites

για να μπεις στην σχολη μπαινεις με πανελληνιες και εχει απο τις πιο υψηλες βασεις.πρεπει να ριξεις το διαβασμα για να περασεις.παιδια της διπλανης πορτας ειναι, πολλα εχουν οικογενεις σαν και εμας.

Νομιζω οτι γνωριζεις οτι δεν μπαινουν Μονο απο πανελληνιες ε??TVXS

Link to comment
Share on other sites

το βιντεακι σου τα λεει ολα.οι μισοι απο τους κουκουλοφορους ειναι ασφαλιτες.αυτο ειναι γνωστο.αν ενοεις τους ειδικους φρουρους αυτοι ενταξει μπαινουν χωρις πανεληνιες.τις ατυνομιας οι σχολες αξιωματικων και μη θελουν πενελληνιες.το θεμα μας ειναι εαν θελουμε να εχουμε αστυνομια η οχι?και τι ατυνομια?θελουμε ατυνομια για να μας προστατευει η οχι?στην γειτονια μου παντως μπηκανε σε 2 σπιτια το μεσημερι και τα ξαφρισανε, την αστυνομια φωναξανε και κανανε παραπονα γιατι δεν υπαρχει εντονη παρουσια της στους δρομους.

και με ολα αυτα που γινωνται στην ζωη μας που καταντησαμε να κοιμομαστε σε σπιτια φυλακες με σιδεριες στα παραθυρα,

με συναγερμους κλπ κλπ χρειαζεται η αστυνομια.ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα να μπαινεις στο σπιτι σου και να το βλεπεις ρημαδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα διαβασα ολα τα ποστ και το μονο που εχω να πω..: +100000000000000000000000000000 στον stormtrooper!!!!!! :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μια απορία/πρόβλημα...

Βασικά είμαι ένας συνηθισμένος τύπος ανθρώπου (όσοι με γνωρίζουν προσωπικά μάλλον θα συμφωνήσουν) ... αλλά κάθε φορά που θα κυκλοφορήσω σε κάποιο κεντρικό σημείο όπου υπάρχει περιπολία από αστυνομικά όργανα δεν τον γλυτώνω τον έλεγχο.

Τουλάχιστον 4-5 φορές το μήνα με σταματάνε για εξακρίβωση στοιχείων, και πάντα λένε ότι είναι τυχαία η επιλογή ατόμων !!!... και κάθε φορά τους απαντώ ότι μάλλον πρέπει να αρχίσω να παίζω Lotto !!!

Φαντάζομαι ότι στα κεντρικά όταν "ψάχνουν" το φάκελό μου να φαίνεται το πόσες φορές με σταμάτησαν για εξακρίβωση...... μπας και μου δώσουν κάποιο χαρτί "απαλλαγής ελέγχου" !!!

:):thumbup::band:

Βαρέθηκα πια !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μια απορία/πρόβλημα...

Βασικά είμαι ένας συνηθισμένος τύπος ανθρώπου (όσοι με γνωρίζουν προσωπικά μάλλον θα συμφωνήσουν) ... αλλά κάθε φορά που θα κυκλοφορήσω σε κάποιο κεντρικό σημείο όπου υπάρχει περιπολία από αστυνομικά όργανα δεν τον γλυτώνω τον έλεγχο.

Τουλάχιστον 4-5 φορές το μήνα με σταματάνε για εξακρίβωση στοιχείων, και πάντα λένε ότι είναι τυχαία η επιλογή ατόμων !!!... και κάθε φορά τους απαντώ ότι μάλλον πρέπει να αρχίσω να παίζω Lotto !!!

Φαντάζομαι ότι στα κεντρικά όταν "ψάχνουν" το φάκελό μου να φαίνεται το πόσες φορές με σταμάτησαν για εξακρίβωση...... μπας και μου δώσουν κάποιο χαρτί "απαλλαγής ελέγχου" !!!

:):thumbup::band:

Βαρέθηκα πια !!!

εδω και 3-4 χρονια οδηγουσα και οδηγω ενα οπελ κορσα και δεν υπηρχε περιπτωση να μην με σταματησουν τουλαχιστον 2 φορες το μηνα(δεν λεω ειχε φιμε και εξατμιση η οποια ειναι μετρημενη και δεν υπερβαινει το οριο της ηχορυπανσης)... τον μαιο αγορασα ενα vw scirocco.... και εντελως συμπτωματικα με εχουν σταματησει ΜΟΝΟ μια φορα μεχρι σημερα και μου μιλουσαν στον πλυθηντικο... μαλλον ετυχε... γιατι η ελληνικη αστυνομια ''ΔΕΝ'' κανει διακρισεις... :thaman: τι να πω?? :thaman:

Έγινε επεξεργασία - nikoscorsa
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάνετε σαν να ήρθατε απο άλλη χώρα. Λές και το μόνο πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας είναι η αστυνομία, η οποία στην ουσία παρουσιάζει τις ίδιες παθογένειες με πολλούς άλλους θεσμούς. Η οικογένεια που έχει διαλύσει, το σχολείο που είναι ανυπαρκτο, η εκκλησία που δεν εμπνέει παρά μόνο μαζεύει περιουσία, η πολιτική που μυρίζει σαπίλα απο χιλιόμετρα, ο αθλητισμός που είναι γεμάτος ντόπα και στησίματα..

Καθένας έχει την εξουσία που του αξίζει και κατ'επέκταση την αστυνομία που του αξίζει.

Υ.Γ Συγνώμη για τον επιθετικό μου τόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολοι ξερουμε την κατασταση και την σαπιλα (κατα την γνωμη μου) που επικρατει...Αλλα παρολα αυτα δεν αντιδρουμε για να αλλαξει κατι και τα δεχομαστε ολα παθητικα...

Το οτι οι Χρυσαυγητες τα σπανε εχοντας τα MAT για ασπιδα σας φαινεται φυσιολογικο..??

Ανοιξα και ειδα στην τηλεοραση να λενε: Συνχαρητηρια για την αμεση επεμβαση της αστυνομιας και συνχαρητηρια για τις εκατονταδες συληψεις που γινανε την κυριακη σε ανθρωπους που διαδηλωνανε...

Συνχαρητηρια στα "παιδια" που βγηκανε και τα σπασανε γιατι δεν εδωσε κανενας..??

Τελος,

Μεσα στα δημοκρατικα δικαιωματα του καθε πολιτη ειναι η ελευθερη εκφραση λογου...Στις μερες μας ο μονος τροπος ασκισης αυτης της εξουσιας ειναι μεσω διαδηλωσεων και πορειων...

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου το συγκεκριμενο αρθρο..Αν εχετε χρονο διαβαστε το ειναι πολυ μικρο μολις 3 λεπτα θα σας παρει να το διαβασετε... :)Eδω

Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...543361&ct=1 αν αυτο αρεσει σε καποιους να μας το πει......το λεω γιατι το post καπως ετσι ξεκινησε......για οσους δεν το εχουν καταλαβει......... Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι αφάνταστα όταν διαβάζω και ακούω θρήνους για τον Αλέξη, την Σοφία, τον Παναγιώτη κ.ο.κ..

Ξυπνήστε και συνειδητοποιείστε πως όλοι αυτοί δεν είναι καθόλου τυχαία θύματα και φυσικά δεν είναι μόνο αυτοί τα θύματα. Αυτή τη στιγμή γευόμαστε μία πραγματικότητα που έχτισαν για εμάς οι προηγούμενες γενιές... Οι γονείς και οι παπούδες μας... Αυτοί που δέχτηκαν την χούντα, την μεταπολίτευση, τον Παπανδρέου, τον Μητσοτάκη, το Σημίτη, τον Κωστάκη και τώρα τον Γιωργάκη. Αυτοί οι άνθρωποι επέλεξαν το παρόν μας και συνεχίζουν να φτιάχνουν το μέλλον μας. Η Σοφία και ο Αλέξης δεν μου λένε τίποτα! Είναι 2 δέντρα από τα πολλά που καίγονται καθημερινά. Πόσα θύματα έχουμε καθημερινά από μπάτσους? 1 τον χρόνο? 1 στα 2 χρόνια? Και σιγά τη μάστιγα!!! Πόσοι άνθρωποι πεθαίνουν καθημερινά και ταλαιπωρούν κόσμο γύρω τους από χρήση ναρκωτικών που περνάει κάτω από τις άχρηστες μύτες των μπάτσων και πολλές φορές οι ίδιοι είναι αυτοί που τα προωθούν? Αυτή είναι μάστιγα, αλλά κανείς δε μιλάει, αφού το δελτίο του Star μετά από τα 10 πιο Hot string της Μυκόνου, ασχολήθηκε με την κυτταρίτιδα της Τζούλιας και όχι με τα σκονάκια που κυκλοφορούν ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ στα περίπτερα του Κέντρου της Αθήνας.

Είναι τόσα πολλά τα θέματα και τόσες πολλές οι εμφανείς αλλά και οι αφανείς αλήθειες που χρειάζονται τόμη για να γίνει ανάλυση του θέματος. Πραγματικά δεν ξέρω αν μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα. Προσωπικά πιστεύω πως δεν θα αλλάξουν (προς το καλύτερο) όσο ζω. ΟΛΟΙ ΜΑΣ λουζόμαστε από δειλία. Κανείς μας δεν θέλει να αντιδράσει ουσιαστικά. Εν μέρη είναι λογικό αλλά ταυτόχρονα και πολύ πεζό! Αν πραγματικά οι άνθρωποι σκεφτόντουσαν το μέλλον τους, κλείνανε τα μάτια και βάση των τελευταίων 10-20 χρόνων φανταζόντουσαν την φυσική συνέχεια του κόσμου μας, τότε θα είχαμε αντιδράσεις και επαναστάσεις.

Αλλά είμαστε κότες ακόμα και να τα σκεφτούμε. Γι'αυτό λέω... Η κάθε επανάσταση ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει ατομικά. Θα πρέπει να σκεφτούμε σε τι κόσμο ζούμε και που οδηγούμαστε. Θα πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν υπάρχει Ελλάδα, Αλβανία, Ουζμπεκιστάν, Ουγκάντα...

"Το πέταγμα μιας πεταλούδας στην Κίνα μπορεί να προκαλέσει τυφώνα στην Αμερική"

Όλοι επηρεαζόμαστε από τα πάντα!

Είναι πολύ σημαντικό να καταλάβουμε ποιοι είμαστε και τι θέλουμε για εμάς αλλά και τα παιδιά μας!

Ξυπνάτε, γιατί η Σοφία και ο Αλέξης δεν είναι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...543361&ct=1 αν αυτο αρεσει σε καποιους να μας το πει......το λεω γιατι το post καπως ετσι ξεκινησε......για οσους δεν το εχουν καταλαβει.........

Τελικά υπάρχει πρόβλημα...!!!

Τελευταίο μου ποστ εδώ μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&...543361&ct=1 αν αυτο αρεσει σε καποιους να μας το πει......το λεω γιατι το post καπως ετσι ξεκινησε......για οσους δεν το εχουν καταλαβει.........

:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΟΝ ¨ΦΑΣΙΣΜΟ¨ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΣΚΑ ΤΟΥ ¨ΤΙΜΙΟΥ ΚΑΙ ΑΘΩΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ¨. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ 1998,ΤΟ 2002 ΚΤΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2009 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΓΕΝΙΚΟ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. . . (3 ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΟΙΝΟΝΙΟΛΟΓΙΑΣ)...

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΤΟΝ ¨ΦΑΣΙΣΜΟ¨ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΣΚΑ ΤΟΥ ¨ΤΙΜΙΟΥ ΚΑΙ ΑΘΩΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ¨. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ 1998,ΤΟ 2002 ΚΤΛ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 2009 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΓΕΝΙΚΟ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. . . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ (ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΣΕΤΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΣ) ΠΕΡΙ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΩΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ. . .ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ. . . ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΕΚΑ ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΙ,ΟΧΙ ΣΤΟΛΗ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΕΛΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΓΕΣ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...