Jump to content

απορια..


Recommended Posts

σε μερική αλλαγη του νερου του ενυδρειου η ποσοτητα των βακτηριδιων που θα βαλω στο ενυδρειο πρεπει να αναλογει στο συνολικο ογκο του νερου του ενυδρειου η στο νερο που αφαιρεθηκε?ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ.

1. Ποιο ειναι το προιον, τι λενε οι οδηγιες του?

2. Εχει στρωσει το φιλτρο? Εχεις μετρησεις πριν την αλλαγη νερου?

Link to comment
Share on other sites

1 το προιον ειναι το streaa zyme της api

2 το νερο του ενυδρειου ειναι στρωμενο.και οι μετρησεις ειναι φυσιολογικες

ισως σε κουρασω λιγο, αλλα η απαντηση σου δεν νομιζω να καλυψε των δελτα. λες στρωμενο και οι μετρησεις φυσιολογικες. πες μας σε παρακαλω αν εχεις ψαρια μεσα, ποσο καιρο και τι παραμετρους μετρας. αν δεν εχεις ψαρια ριχνεις τροφη για ψαρια στο ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ρωτατε τι σχεση εχουν με αυτο που ρωτισα?

ξαναγραφω τη ερωτηση μηπως δεν καταλαβατε.εαν το ενυδρειο λειτουργει κανονικα και του κανω μερικες αλλαγες νερου(1/3) καθε δεκα μερες,τα βακτηριδια που θα προσθετω στο νερο για το βιολογικο φιλτρο θα πρεπει να αναλογουν στο 1/3 του νερου που προσθεσα ή στο συνολικο ογκο του νερου του ενυδρειου?

επισης μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο προιον για βακτηριδια?εγω χρησιμοποιω το προιον της sera.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οταν στρωνουμε ενα ενυδρειο δεν κανουμε αλλαγες νερου αυτη τη χρονικη περιοδο....

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ρωτατε τι σχεση εχουν με αυτο που ρωτισα?

ξαναγραφω τη ερωτηση μηπως δεν καταλαβατε.εαν το ενυδρειο λειτουργει κανονικα και του κανω μερικες αλλαγες νερου(1/3) καθε δεκα μερες,τα βακτηριδια που θα προσθετω στο νερο για το βιολογικο φιλτρο θα πρεπει να αναλογουν στο 1/3 του νερου που προσθεσα ή στο συνολικο ογκο του νερου του ενυδρειου?

επισης μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο προιον για βακτηριδια?εγω χρησιμοποιω το προιον της sera.ευχαριστω

αν θελεις σωστη βοηθεια, χωρις περιτα ζουμια μεσα στο ενυδρειο σου, απαντας. αν θελεις ενα γενικο κανονα η απαντηση ειναι στα λιτρα αλλαγης. ολα ομως παιζουν. παντως επειτα απο την επισημανση σου εγω προσωπικα καταλαβα οτι ολοι μας εχουμε καταλαβει την απορια σου. εσυ δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει ενα ενυδρειο.

το νιτριβεκ τη σερα ειναι μια χαρα, αλλα μην ξεχασεις μετα το ανοιγμα να το εχεις στο ψυγειο.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ρωτατε τι σχεση εχουν με αυτο που ρωτισα?

ξαναγραφω τη ερωτηση μηπως δεν καταλαβατε.εαν το ενυδρειο λειτουργει κανονικα και του κανω μερικες αλλαγες νερου(1/3) καθε δεκα μερες,τα βακτηριδια που θα προσθετω στο νερο για το βιολογικο φιλτρο θα πρεπει να αναλογουν στο 1/3 του νερου που προσθεσα ή στο συνολικο ογκο του νερου του ενυδρειου?

επισης μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο προιον για βακτηριδια?εγω χρησιμοποιω το προιον της sera.ευχαριστω

Γιατι απο αυτα εξαρταται η απαντηση να ειναι απο καθολου εως οσο λενε οι οδηγιες.

ΥΓ Επισης σε αυτο που λεει ο Klaz εχει δικιο αλλα δεν ρωτησε αν υπαρχουν ψαρια στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...